۱۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۸
کد خبر: ۷۵۴۴۴۲
دعوت سازمان بسیج اساتید کشور برای حضور در راهپیمایی روز قدس؛

ملت ایران در روز قدس آخرین میخ ها را به تابوت رژیم صهیونیستی بزنند

ملت ایران در روز قدس آخرین میخ ها را به تابوت رژیم صهیونیستی بزنند
سازمان بسیج اساتید کشور با صدور بیانیه‌ای از کلیه آزادمردان جهان، مسلمانان منطقه بویژه ملت شریف ایران دعوت کرد با حضور شکوهمند خویش در راهپیمایی روز قدس و زدن آخرین میخ ها به تابوت رژیم منحوس صهیونیستی، تحولات اخیر را زمینه ساز پایان خشونت و توحش در منطقه کنند.
به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، سازمان بسیج اساتید کشور به نمایندگی از جامعه دانشگاهی و استادی کشور با صدور بیانیه‌ای از کلیه آزادمردان جهان، مسلمانان منطقه بویژه ملت شریف ایران دعوت کرد با حضور شکوهمند خویش در راهپیمایی روز قدس و زدن آخرین میخ ها به تابوت رژیم منحوس صهیونیستی، تحولات اخیر را زمینه ساز پایان خشونت و توحش در منطقه نمایند.
 
متن بیانیه به این شرح است: 
 
بسم الله الرحمن الرحیم
«الَّذِینَ أُخْرِجُوا مِنْ دِیَارِهِمْ بِغَیْرِ حَقٍّ إِلَّا أَنْ یَقُولُوا رَبُّنَا اللَّهُ وَلَوْلَا دَفْعُ اللَّهِ النَّاسَ بَعْضَهُمْ بِبَعْضٍ لَهُدِّمَتْ صَوَامِعُ وَبِیَعٌ وَصَلَوَاتٌ وَمَسَاجِدُ یُذْکَرُ فِیهَا اسْمُ اللَّهِ کَثِیرًا وَلَیَنْصُرَنَّ اللَّهُ مَنْ یَنْصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِیٌّ عَزِیزٌ» همان کسانی که به ناحق از خانه‌هایشان بیرون رانده شدند [آنها گناهی نداشتند] جز اینکه می‌گفتند پروردگار ما خداست و اگر خدا بعضی از مردم را با بعض دیگر دفع نمی‌کرد صومعه‌ها و کلیساها و کنیسه‌ها و مساجدی که نام خدا در آنها بسیار برده می‌شود سخت ویران می‌شد و قطعاً خدا به کسی که [دین] او را یاری می‌کند یاری می‌دهد چرا که خدا سخت نیرومند شکست‏ ناپذیر است. (حج/۴۰)
 
چهل و شش سال قبل روزی که حضرت امام(ره) معمار کبیر انقلاب اسلامی با اعلام آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان «روز جهانی قدس» طی پیامی در توصیف این روز از مفاهیم بلندی نظیر؛ «روز اسلام، روز رسول الله(ص)، روز حیات اسلام، روز حکومت اسلامی، روز احیای قوانین اسلامی، روز فلسطین، روز جدایی حق از باطل، روز برافراشته شدن بیرق اسلام، روز مقابله مستضعفین با مستکبرین، روز سرنوشت ملت های مظلوم، روز هشدار به همه ابرقدرت ها، روز تمایز بین منافقین و متعهدین به اسلام، روز روشن شدن چهره واقعی دولت های خائن، روز هشدار به روشنفکرهای غربگرا، روز قطع امید غرب از ممالک اسلامی، روز خروج مسلمین از انزوا، روز صدور فرمان حمله به اشغالگران، روز تجهیز مظلومان در برابر ظالمان، روز بپاخاستن همه ملت های تحت ظلم و ستم آمریکا و... .» یاد فرمودند، شاید کمتر کسی قادر بود تا ابعاد و اعماق این کلیدواژه ها را در تبیین روز قدس را به درستی درک و فهم کند اما امروزه به مدد مقاومت مردم و گروه های جهادی در برابر تجاوزات و جنایات بی حد نظامیان صهیونیزم بر روح و روان آن راحل عظیم الشان(ره)، دوراندیشی و انتخاب حکیمانه اش درود می فرستند. 
 
مروری بر تحولات شش ماه گذشته ابعاد تازه ای از عظمت و اهمیت روز جهانی قدس را روشن ساخت که مهمترین آنها عبارتند از:
 
1) نمایش خشن ترین و زشت ترین رفتار ضدانسانی و بشری ارتش رژیم صهیونیستی به عنوان نماینده نظام لیبرال دمکراسی در کودک کشی و نسل کشی، بمباران وحشیانه و تحریم های ظالمانه، جنایت جنگی و عبور از کلیه خطوط قرمز انسانیت و بشریت در سرزمین های اشغالی و غزه قهرمان بروز و ظهور یافت.
 
2) وضعیت رژیم صهیونیستی که به یمن حماقت های دولتمران این رژیم منحوس و به رغم حمایت های اربابان احمق آنها در بدترین شرایط امنیتی، سیاسی، نظامی، اقتصادی و اجتماعی خویش نسبت به گذشته قرار گرفته و پایان حیات آن را چون جسدی در حال احتضار نوید می دهد.
 
3) مقاومت و ایستادگی معجزه آسای مردم مظلوم و مقتدر غزه در برابر توحش نظامیان صهیونیزم، رذالت دولتمردان مدعیان حقوق بشر، انفعال مجامع بین المللی و سکوت مرگبار دولت های عربی که موجب سرافرازی ایمان و مقاومت، غیرت و استقامت مردان خدا گردید.
 
4) حمایت بی سابقه کشورهای مختلف جهان در جای جای کره خاکی از پایتخت های کشورهای غربی تا مرکزیت سرزمین های اشغالی و موج تنفر و خشم بی سابقه از سیاست های جنگ طلبانه و توحش صهیونیزم و استکبار که تاکنون سابقه نداشته است.
 
5) انشقاق و شکاف در جبهه حامیان صهیونیزم در سطح جهانی که اوج آن میان دولتمردان رژیم با حکام کاخ سفید در جریان صدور قطعنامه 2728 شورای امنیت بروز یافته و در کابینه روبه اضمحلال نتانیاهو سبب استعفای برخی اعضای کابینه گردیده است.  
 
6) محکومیت بی سابقه جنایات جنگی رژیم صهیونیستی توسط مجامع حقوقی بویژه دادگاه جنایی لاهه که پرونده نسل کشی این رژیم را در دستور کار قرار داده و در آستانه صدور حکم پیگرد افسران عالی رتبه و مقامات این رژیم می باشد.
 
بر اساس همین شرایط و با توجه به قرین شدن راهپیمایی روز قدس امسال با تشییع پیکر مطهر شهدای عزیزمان در کنسولگری ایران در دمشق در تهران، سازمان بسیج اساتید کشور به نمایندگی از جامعه دانشگاهی و استادی کشور از کلیه آزادمردان جهان، مسلمانان منطقه بویژه ملت شریف ایران دعوت می نماید با حضور شکوهمند خویش در راهپیمایی روز قدس امسال، تحولات اخیر را زمینه ساز پایان خشونت و توحش در منطقه با زدن آخرین میخ ها به تابوت رژیم منحوس صهیونیستی نمایند. ان شاء الله
 
سازمان بسیج اساتید کشور 
رمضان المبارک  1444 برابر با فروردین 1403
ارسال نظرات