۰۵ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۴
کد خبر: ۷۶۰۲۲۵
از سوی سه عالم پایتخت صورت گرفت؛

دعوت به اجماع نامزدهای انتخابات ریاست جمهوري

دعوت به اجماع نامزدهای انتخابات ریاست جمهوري
سه تن از علمای برجسته‌ پایتخت، نامزدهای انتخابات ریاست جمهوري را به وحدت و اجماع دعوت کردند.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، سه تن از علمای برجسته‌ پایتخت، نامزدهای انتخابات ریاست جمهوري را به وحدت و اجماع دعوت کردند.

آیت الله علی اکبر رشاد و آیت الله محمدباقر تحریری و آیت الله محمدعلی جاودان، با صدور بیانیه مشترک خطاب به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوري، نسبت به پایین بودن میزان رای «فرد صالح منتخب» بر اثر سرشکن شدن آراء، یا «رای آوري گزینه‌اي که همسو با مذاق انقلابي کاندیداها نیست» هشدار دادند؛ و تاکید کردند همگي به تقویت گزینه‌ی صالحي که امکان کسب رای اکثریت نسبي را داراست همت بگمارند.

متن بیانیه علمای ثلاث به شرح زیر است:

بِسمِ الّلهِ الرَّحمٰنِ الرَّحیمِ

«وَدَّ الَّذِينَ كَفَرُوا لَوْ تَغْفُلُونَ عَنْ أَسْلِحَتِكُمْ وَأَمْتِعَتِكُمْ فَيَمِيلُونَ عَلَيْكُمْ مَيْلَةً وَاحِدَةً»

برادران عزیز، حضرات آقایان نامزدهای انتخابات چهاردهمین دوره‌ی ریاست جمهوري اسلامی (وفّقکم الله لمرضاته)

یک: حضور مسئولانه‌ی شما بزرگواران در عرصه‌ی رقابت برای خدمت به ملت، عندالله ماجور است، و مساعي یکان یکان شما نزد مردم قدرشناس مشکور است؛ و ما نیز بجهت تلاش کارسازتان برای ایجاد شور و شعور انتخاباتی بین اقشار مختلف، از صمیم دل و سویدای جان به شما عزیزان دست مریزاد عرض می‌کنیم.

دو: شما مستحضرید: حسب محاسبات و ارزیابي اوضاع و دلالت قرائن میدان، شرائط انتخابات حساس و نگران کننده شده است؛ دلسوزان نظام و عموم جامعه نگران آنند که بر اثر تقسیم و سرشکن شدن آراء، میزان رای «فرد صالح منتخب» کاهش یابد، یا سبب رای آوري گزینه‌اي که همسو با مذاق انقلابي شما نیست گردد؛ و آن گاه: « مَنْ جَرَّبَ الْمجَرَّب حَلِّتْ‌ بِهِ النّدامَه ».

سه: شما بجهت انجام تکلیف شرعي وارد عرصه‌ی رقابت شده‌اید؛ انجام تکلیف گاه در «اصرار بر اصول» متجلّی می‌شود، و گاه در رعایت صلاح امت و «تحفّظ بر مصالح عامّه»؛ در شرائط فعلی تکلیف شرعي ما ضمن تاکید بر اصول، «تحفّظ بر مصالح کلان کشور» است.

چهار: پیشنهاد ما به شما عزیزان آن است که: براساس نتایج نظرسنجی مراکز مورد اعتماد، همگي به تقویت گزینه‌ی صالحي که امکان کسب رای اکثریت نسبي را داراست همت بگمارید، و ضمن سپاسگزاری از هواداران و ارادتمندان مخلص و زحمتکشتان، از آنان بخواهید بخاطر مصالح کشور با این تصمیم خردمندانه و ایثارگرانه‌ی شما مجدانه همراهی کرده، از چنین گزینه‌ای حمایت نمایند؛ و در این صورت نزد خداوند منان در زمره‌ی آنانی بشمار خواهند آمد که: « يُجَاهِدُونَ فِي سَبِيلِ اللَّهِ وَ لَايَخَافُونَ لَوْمَةَ لَائِمٍ».

پنج: این تصمیم الهي و انقلابي تان منجر به نتیجه‌ای بس مطلوب خواهد گشت، و با کاربست انبوه تجارب و برنامه‌های جمع شما صلحاء، دولتي منسجم و وحدت آفرین، مقتدر و کارآمد و امتدادبخش الگوی حکمراني رئیس جمهور شهید شکل خواهد گرفت که با مساعدت و معاضدت همگاني و تقسیم کار منطقي میان شما شخصیتهای دلسوز اداره خواهدشد؛ و این اقدام مبارک شما مصداق «خِتَامُهُ مِسْكٌ وَ فِي ذَلِكَ فَلْيَتَنَافَسِ الْمُتَنَافِسُونَ ﴿۲۶﴾ وَمِزَاجُهُ مِنْ تَسْنِيمٍ ﴿۲۷﴾ عَيْنًا يَشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ» خواهد بود. إن شاء الله.

  علی اکبر رشاد   

 محمدباقر تحریری  

 محمدعلی جاودان

ارسال نظرات