۰۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۸:۱۰
کد خبر: ۷۶۰۵۴۹
آیت‌الله حسینی همدانی:

انتخاب اصلح، متوجه شما مردم است/آمریکا متهم اصلی پرونده ناقضان حقوق بشر در دنیا است

انتخاب اصلح، متوجه شما مردم است/آمریکا متهم اصلی پرونده ناقضان حقوق بشر در دنیا است
نماز عبادی سیاسی جمعه هشتم تیرماه شهرستان کرج به امامت آیت‌الله حسینی همدانی، نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز و امام‌جمعه کرج در مصلای بزرگ امام خمینی رحمه‌الله علیه اقامه شد.

به گزارش خبرگزاری رسا، آیت‌الله حسینی همدانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه هشتم تیرماه در مصلای بزرگ امام خمینی رحمه‌الله علیه کرج ضمن تشکر از کسانی که در ساعات اولیه رأی خود را به صندوق انداختند، بیان داشت: عزیزان دیگر هم زودتر با قصد قربت اقدام کنند که در کار خیر باید عجله داشت.

 انتخاب اصلح، متوجه شما مردم است

 وی در ادامه افزود: پیش‌بینی ما این است که در این نوبت مردم با حضور جدی‌تر و با شورونشاط وارد عرصه خواهند شد؛ و از خدای تعالی می‌خواهیم که شخص اصلح و مفید به حال ملت و کشور، منتخب مردم باشد.

 امام‌جمعه کرج بابیان اینکه رهبر معظم انقلاب کاملاً گویا و شفاف وظیفه مردم را در رأی به اصلح مشخص کردند، اظهار داشت: مردم خود باید بررسی و دقت کنند و اصلح را پیدا کنند و رأی بدهند.

 وی خطاب به مردم افزود: این کار، بیشتر متوجه شماست؛ این سرانگشت شماست که می‌تواند نتیجه را رقم بزند.

 حمایت آمریکا از حقوق بشر یکی از بزرگ‌ترین دروغ‌هایی است که بشر تا به امروز شنیده است

 آیت‌الله حسینی همدانی در بخش دیگر به حوادث مهم تیرماه در سال‌های دهه ۶۰ اشاره کرد و گفت: ده‌ها و ده‌ها ظلم و جنایت مستقیم و نیابتی توسط آمریکای جنایت‌پیشه علیه مردم و شهروندان کشور و زیرساخت‌ها انجام گرفته است؛ آن‌هم توسط کشوری که ادعای حقوق بشر دارد.

 وی بابیان اینکه هفته افشای حقوق بشر آمریکائی نام‌گذاری شد تا از این فرصت چهره واقعی و جنایت‌های آمریکا برای مردم افشا شود، گفت: کشوری که پرونده سیاه و قطوری از اشغالگری و سلطه‌گری و انسان کشی دارد آیا می‌تواند از حقوق بشر بگوید؟

 وی افزود: یکی از بزرگ‌ترین دروغ‌هایی که بشر تا امروز شنیده این است که آمریکا حقوق بشر را رعایت و حمایت کرده باشد. آمریکا از عنوان حقوق بشر به‌عنوان ابزاری برای سلطه‌گری و پیشبرد خلاف‌ها و دخالت‌های غیرقانونی‌اش بر کشورها در اقصی نقاط عالم استفاده می‌کند.

 آمریکا یکی از بزرگ‌ترین ناقضان حقوق بشر نسبت به شهروندان خود است

 نماینده ولی‌فقیه در استان البرز آمریکا را یکی از بزرگ‌ترین ناقضان حقوق بشر نسبت به شهروندان خودش دانست و گفت: شما مکرر دیده‌اید رفتار نژادپرستانه بخصوص علیه سیاه‌پوستان را، تبعیض‌های مذهبی و دینی را، رفتار خشن پلیس با مردم خودش را، نوع رفتار با زنان و نقض حقوق آنان و خشونت‌هایی که تحمل می‌کنند را، وضعیت اسفبار زندانیان را. سلطه بر مطبوعات و رسانه‌ها و امثال این‌ها را. این‌ها به خودشان رحم نمی‌کنند به دیگران که معلوم است.

 متهم اصلی پرونده ناقضان حقوق بشر در دنیا آمریکاست

 آیت‌الله حسینی همدانی به نقض حقوق بشر آمریکا در سطح جهانی هم اشاره کرد و اظهار داشت: متهم اصلی پرونده ناقضان حقوق بشر در دنیا آمریکاست؛ که کمترین آن حمایت از رژیم‌های دیکتاتوری در دنیا بخصوص رژیم کودک کش صهیونیستی و بی‌اعتنایی به کنوانسیون‌های حقوق بشری‌، تربیت و حمایت و تجهیز و صادرات تروریست حرفه‌ای است.

 وی افزود: آمریکا باکمال وقاحت عضویت در دیوان بین‌المللی کیفری را مشروط می‌کند که جنایات جنگی سربازانش در دادگاه بررسی نشود.

 رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز در ادامه بررسی جنایات آمریکا به سیاهه جنایات مباشری و نیابتی او در حق ایران پرداخت و بیان داشت: ۸۰ سال گذشته که پرونده‌اش معلوم است؛ لااقل در این چهل‌وچند سال بعد از انقلاب دیده‌ایم؛ تهاجم فرهنگی را، تهدید به حمله نظامی، ایجاد ایران هراسی در منطقه و جهان را، تعیین بودجه برای براندازی نظام اسلامی را و تحریم‌های حوزه سلامت که آسیب‌های جدی بر نظام سلامت وارد کرد یا پرونده‌سازی، ایجاد و حمایت از اغتشاش و ترور را.

 مردم برای ادامه‌دهنده راه رئیس‌جمهور شهید، با شور پای صندوق رأی حاضر شدند

 آیت‌الله حسینی همدانی به مناسبت سالگشت شهادت آیت‌الله محمد صدوقی، به جنایات و ترورهای منافقین اشاره کرد؛ و در ادامه به بیان ویژگی‌های چهارمین شهید محراب پرداخت و گفت: او امام‌جمعه تراز مکتبی و موفق، خدوم، مردم‌دار، باهوش، خوش‌خلق، معنوی، شجاع، مقید به حفظ ارزش‌ها و جوان پذیر بود. موضع‌گیری به‌موقع داشت؛ و مدیری بود که با سرمایه اجتماعی‌ای که داشت جامعه پیرامونی خودش را به‌خوبی هدایت می‌کرد.

 خطیب نماز جمعه کرج در ادامه اظهار داشت: نتوانستند با این جنایات و ترورها مردم را خسته کنند و از انقلاب فاصله بیندازند؛ و با چشم خودشان می‌بینند که موفق نبودند و مردم پای انقلابشان ایستاده‌اند.

 وی افزود: ۴۰ روز از شهادت رئیس‌جمهور محبوب و خدوم گذشته اما مردم برای ادامه‌دهنده راه او با شور پای صندوق رأی حاضرشده‌اند تا نفر بعدی را انتخاب کنند.

 آیت‌الله حسینی همدانی در بخش دیگری از بیانات خود به موضوع خانواده پرداخت و بیان داشت: در فرهنگ غرب تقریباً همه حقوق خانواده از بین رفته است. خانواده که بستر همه خیرات بشری است و محل تکون انسان تراز است را با اسنادی نظیر سند ۲۰۳۰ از بین می‌برند و حقوق افراد را نادیده گرفته بی‌عدالتی را نهادینه می‌کنند.

 وی تأکید کرد: وقتی الگوهای منحرف جنسی را ترویج و حمایت می‌کنند؛ یعنی می‌خواهند کانون خانواده از قداست بیفتد و خانواده نابود شود تا راحت‌تر سلطه‌گری کنند.

 نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز بابیان اینکه ازنظر اسلام، نهاد خانواده مهم‌ترین پایه جامعه و بستر سعادت و یا شقاوت انسان‌هاست، گفت: مستکبرین عالم، امروز، خانواده ستیز هستند؛ و با فرهنگ‌سازی و مقدماتی، ضد ارزش را ارزش معرفی می‌کنند. اول خداباوری را می‌گیرند، بعد لذت‌گرائی و اپیکوریسم را ترویج می‌دهند؛ و بعد به پوچ‌گرائی و نهیلیسم دعوت می‌کنند تا زمینه آماده شود برای انحطاط کامل.

وی در ادامه افزود: کاملاً محسوس است که علیه خانواده یک جنگ بزرگ عالم‌گیر راه انداخته‌اند. خانواده را که ریشه جوامع بشری است و هرچه ارزش فطری، بشر دارد از خانواده دارد، تلاش می‌کنند تا از بین ببرند تا بتوانند زمینه سلطه‌گری هوا و هوس را برای بهره‌کشی از انسان‌ها فراهم کنند. این هم بخش دیگری از حقوق بشر است که در حال نابودی آن هستند.

زنان؛ محوری‌ترین نقش در خانواده و مرکز همه طراحی‌ها و دشمنی‌ها

امام‌جمعه کرج زنان را محوری‌ترین نقش در خانواده و مرکز همه طراحی‌ها و دشمنی‌ها دانست و گفت: با شعارهای فمینیستی و برخلاف فطرت، حقوق این بخش از بشر نابود می‌شود؛ و اگر بانوان جامعه ارزش‌های الهی خود را از دست بدهند، خانواده از بین خواهد رفت.

وی در ادامه از سخنان شهید جمهور آیت‌الله رئیسی در سازمان ملل یاد کرد و گفت: خدا رحمت کند شهید جمهور ما آیت‌الله رئیسی را چه خوب گفت در سخنرانی‌اش در سازمان ملل که: «در کنار جنگ علیه اسلام، شاهد جنگ علیه خانواده نیز هستیم. خانواده اصیل‌ترین، دیرپاترین، بنیادی‌ترین و فطری‌ترین نهاد بشری است که امروز در معرض تهدید قرار گرفته است».

واقعه مهم و سرنوشت‌ساز مباهله

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه بیانات خود، به واقعه تاریخی و مهم مباهله اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از روزهای مهم و سرنوشت‌ساز به اقرار دوست و دشمن که حقانیت اسلام را ثابت کرد روز مباهله است که بعد از واقعه غدیر از اهمیت ویژه برخورداراست.

بازنشستگی معنایش ازکارافتادگی نیست

وی در بخش دیگر به مسئله بازنشستگان پرداخت و گفت: در اسلام حرفی از بازنشستگى نداریم و در نظام اسلامى نمی‌توانیم قائل به بازنشستگی بشویم؛ چون مکلف تا زمانی که توان دارد انجام‌وظیفه می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز  با بیان اینکه بازنشستگی معنایش ازکارافتادگی نیست ادامه داد: باید نقش جدیدی برای بازنشستگان تعریف کرد و فعالیت مناسبی را برای آن‌ها در نظر گرفت تا مشغول کار باشند و خودشان را مفید به حال جامعه و اطرافیان ببینند.

وی تأکید کرد: ازنظر رفاهی و درآمدی باید قوانین جوری وضع شود که بازنشستگان در این دوران آبرومندانه زندگی کنند؛ و اینکه بحث تأمین اجتماعی را دولت باید جدی بگیرد.

با وابستگان و منسوبان دفتر خود شرط کرده‌ام که ورودی در مسائل انتخابات نداشته باشند

خطیب نماز جمعه کرج در بخش پایانی بیانات خود بابیان اینکه از دستگاه‌ها و افراد وابسته به دفتر ایشان در زمان پذیرش مسند و مسئولیت عهد گرفته می‌شود که در مسائل انتخابات و مثل انتخابات، ورودی نداشته باشند، بیان داشت: من مکرر عرض کردم و توضیح دادم که ما از عزیزانی که در دفتر بنده فعالیت دارند یا دستگاه‌هایی که وابسته به ما هستند مثل ستاد نماز جمعه و بنیاد غدیر و بنیادهایی که به نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه منسوب می‌شوند، عهد و پیمان گرفته‌ایم؛ و آن این است که مثل خود من تا زمانی که در آن مسند قرار دارند و با ما همکاری می‌کنند، ورودی در مسائل انتخابات و مثل انتخابات نداشته باشند.

وی افزود: وقتی منفک شدند و از پیش ما رفتند، آزادند؛ اما با آن عنوان حقوقی که برایشان آمده، چون بعدش از آن سوءاستفاده می‌شود، ما شرط کردیم و عهد بستیم که همان‌طور که خود من هم با صراحت ورودی نمی‌کنم و فقط شاخص‌ها را می‌گویم، آن‌ها هم وارد عنوان و مصداق نشوند.

آیت‌الله حسینی همدانی در خاتمه ادامه اظهار داشت: ازاین‌رو کسانی را که در مسند باشند و این تخلف را انجام بدهند، ما دیگر نمی‌پذیریم؛ لذا مسئول ستاد نماز جمعه چون موضع گرفت در مسئله انتخابات این دوره و مصداق معین کرد، از ایشان تشکر می‌کنیم برای طول مدتی که اینجا برای بهتر شدن مصلی و برای نماز خدماتی را انجام دادند؛ و از این لحظه از ایشان خداحافظی می‌کنیم؛ و امیدواریم در مسئولیت‌های دیگری که دارند توفیق خدمت بیشتری داشته باشند.

ارسال نظرات