۰۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۷
کد خبر: ۷۶۰۵۹۰

تبلیغات دور دوم انتخابات از چه زمانی شروع می‌شود؟

تبلیغات دور دوم انتخابات از چه زمانی شروع می‌شود؟
طبق ماده ۶۷ قانون انتخابات ریاست جمهوری فعالیت انتخاباتی در مرحله دوم از تاریخ اعلام رسمی نتایج قطعی آراء مرحله اول شروع و تا ۲۴ ساعت قبل از آغاز اخذ مرحله دوم ادامه‌خواهد یافت.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری روز گذشته از ساعت 8 الی 24 در 58 هزار شعبه داخل و 344 شعبه در خارج از کشور برگزار شد.

ستاد انتخابات کشور دقایقی پیش بود که نتایج رسمی انتخابات را اعلام کرد و هیچ‌کدام از نامزدها نتوانست 50 درصد + یک رأی را کسب کند. طبق این اعلام، آقایان مسعود پزشکیان و سعید جلیلی به ترتیب با 10415191 و 9473298 رأی به دور دوم رفتند تا سرانجام تشکیل دولت چهاردهم به نیمه‌ی تیرماه 1403 برسد.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور اعلام کرد تأیید صحت انتخابات به‌عهده‌ی شورای نگهبان است و پس از تأیید شورا، دور دوم انتخابات جمعه 15 تیرماه 1403 برگزار خواهد شد.

طبق ماده 67 قانون انتخابات ریاست جمهوری فعالیت انتخاباتی در مرحله دوم از تاریخ اعلام رسمی نتایج قطعی آراء مرحله اول شروع و تا 24 ساعت قبل از آغاز اخذ مرحله دوم ادامه‌خواهد یافت.

ستاد انتخابات کشور دقایقی پیش اعلام کرد بعد از تایید صحت انتخابات و اعلام اسامی دو نفری که در دور دوم رقابت می‌کنند، با اعلام وزارت کشور تبلیغات آغاز می‌شود و زمان‌بندی تبلیغات نیز طبق جدول زمان‌بندی به‌گونه‌ای است که تا 24 ساعت قبل از آغاز رأی‌گیری خواهد بود.

ارسال نظرات