۱۲ تير ۱۴۰۳ - ۱۷:۲۴
کد خبر: ۷۶۰۸۴۸
نامزد انتخابات ریاست جمهوری تأکید کرد؛

شهید سلیمانی؛ خار چشم دشمن/ اگر ما یک جهان فرصت داریم ثمره آن باید یک ایران جهش باشد

شهید سلیمانی؛ خار چشم دشمن/ اگر ما یک جهان فرصت داریم ثمره آن باید یک ایران جهش باشد
جلیلی با بیان اینکه اگر ما یک جهان فرصت داریم ثمره آن باید یک ایران جهش باشد، گفت: اگر ملت ما این مسیر را انتخاب کرد، از روز شنبه با قدرت شروع خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در لرستان، سعید جلیلی، ظهر امروز در جمع هواداران خود در سالن شهید چاغروند خرم آباد با بیان اینکه هر وقت ما یاد لرستان می‌کنیم، کسی نمی‌تواند آن دلاورمردی ها و آن دلاورانی که برای سال‌ها و دهه‌ها و قرن‌ها به این کشور در مقاطع حساس خدمت کردند را فراموش کند، گفت: خدا را شکر می‌کنم و سپاس می گویم که امروز این افتخار و توفیق را پیدا کردم که در این استان عزیز لرستان و در این شهر دوست داشتنی، در جمع شما مردم عزیز، خون گرم، مهمان نواز و غیور حضور پیدا کردم

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه امروز ما برای یک هدف بزرگ، یک انتخاب بزرگ جمع شده ایم، افزود: امروز در یک دو راهی برای انتخاب هستیم، در بحث‌های تلویزیونی و سخنرانی‌ها می‌شنوید، دو نگاه مطرح است، یک عده می‌گویند یکسری مشکلات و ضعف‌ها و آسیب‌ها هست و به دلیل این مشکلات پیشاپیش «ناامیدی» و «نمی‌توانیم» را القا می‌کنند.

جلیلی ادامه داد: در گذشته دیدیم برخی گفتند می‌رویم با دو سه قدرتی که بیشترین دشمنی را با ملت ما دارند صحبت می‌کنیم یکسری امتیاز می‌دهیم تا شاید مشکلات حل شود، رفتند این کار را کردند و امتیاز هم دادند و حتی طرف مقابل هم ۱۵ بار گفت تعهدات انجام شده است، اما فرجام آن راه حل چه شد؟ این بود که طرف مقابل کلاً زیر تعهدات خود زد.

وی با بیان اینکه امروز همان‌هایی که این نسخه غلط که نتیجه اش ۸ سال رکود، رشد صفر و منفی، بیکاری و مشکلات جدی بود، را می‌خواهند برای ملت بپیچند، در مقابل چنین دیدگاهی، یک راه دیگر وجود دارد، عنوان کرد: باید خود را باور کنیم، جوانان غیور این استان را باور کنیم، این استعدادهای خدادادی که در سرزمین ماست یک جهان فرصت برای ما ایجاد کرده و اگر ما یک جهان فرصت داریم ثمره آن باید یک ایران جهش باشد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: اگر ملت ما این مسیر را انتخاب کرد، از روز شنبه با قدرت شروع خواهد شد و این آن برنامه‌ای است که مردم خود را باور دارد، لازمه اجرای این برنامه این است که هر ایرانی، هر لر و کرد و بختیاری و فارس و عرب و همه مردم باید در این حرکت بزرگ یک نقش پرشکوه ایفا کنند.

دکتر جلیلی خاطرنشان کرد: فرزندان شما که در سخت‌ترین عرصه‌ها مثل دفاع مقدس آن حماسه‌های بزرگ را ایجاد کردند آیا امروز در اقتصاد، کشاورزی، صنعت و معدن نمی‌توانند چنین حماسه‌های پرشکوهی را ایجاد کنند؟ حتماً می‌توانند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری یادآور شد: لرستان با این همه ظرفیت و جوان قابل و نیروی تحصیل کرده و متخصص دارد نباید در بیکاری رتبه بالا داشته باشد، این حاصل ۸ سالی است که رشد اقتصادی کشور منفی یا صفر بود.

جلیلی با بیان اینکه ضعف‌ها را با التماس به فلان قدرت خارجی نمی‌توان برطرف کرد که هر وقت خواست بزند زیر میز بلکه ضعف را با قدرت و قوت ملت می‌توان برطرف کرد، بیان کرد: در لرستان دریایی از فرصت‌ها وجود دارد، همین بروجرد عزیز، خرم آباد و نورآباد و الیگودرز و… مجموعه‌ای از فرصت‌ها هستند، تصریح کرد: اگر لازم باشد باید هیئت دولت ولو چند روز در این استان مستقر شود و این ظرفیت‌ها را برای رسیدن به اوج خود برنامه ریزی و پیگیری و دنبال کند.

وی ادامه داد: در روستاهای لرستان نه تنها باید محرومیت‌ها برطرف شود بلکه هر روستای لرستان و هر روستای کشور باید تبدیل به یک سلول جهش کشور تبدیل شود.

جلیلی بیان کرد: نورآباد و الشتر و کوهدشت را می بینید که می توانند علاوه بر ارتقای ظرفیت‌های خود مشکلات کشور را حل کنند، هر یک از این مناطق می‌تواند یک قطب شود برای یک کار بزرگ اقتصادی و راهبردی.

نامزد انتخابات ریاست جمهور در ادامه با اشاره به اینکه شهید سلیمانی دشمن را به لرزه درآورده بود و خار چشم دشمن بود، عنوان کرد: فرزند عشایری همین ملت به گونه ای جایگاه پیدا کرد که ابر قدرت ها رسماً اعلام کردند که سردار سلیمانی کابوس ماست، دشمن را به لرزه درآورده بود و خار چشم دشمن بود و امروز ملت ما کوچک ترین جسارت را به این شهید عزیز برنمی تابند.

جلیلی گفت: هر یک از شما جوانان و مردم عزیز می‌توانید یک قدرت بزرگ برای ملت ما تولید کنید، این شعار نیست، دشمنان می دانند که هر ایرانی اگر بخواهد و بستر فراهم شود، آن زمان سلیمانی ها جهان را بر مستکبران تنگ خواهند کرد، سلیمانی ها کشور ما را گلستان خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه ملت ما موفقیت های بزرگ را در پیش دارد، گفت: ان شاء الله با انتخاب شما، ۴ سال آینده یک ایران جهش با ایفای نقش باشکوه هر ایرانی را خواهیم داشت.

ابراهیم بهروج
ارسال نظرات