۱۴ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۰
کد خبر: ۷۶۰۹۹۳

آغاز ثبت‌نام متقاضیان زیارت اربعین حسینی از روز ۱۷ تیرماه

آغاز ثبت‌نام متقاضیان زیارت اربعین حسینی از روز ۱۷ تیرماه
سازمان حج و زیارت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: ثبت‌نام متقاضیان زیارت اربعین حسینی علیه‌السلام از روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۳/۰۴/۱۷ مصادف با اولین روز ماه محرم در سامانه سماح آغاز می‌شود.

اطلاعیه سازمان حج وزیارت در خصوص ثبت‌نام متقاضیان زیارت اربعین حسینی منتشر شد.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه اسلام

ثبت‌نام متقاضیان زیارت اربعین حسینی علیه السلام از روز یکشنبه مصادف با اولین روز ماه محرم در سامانه سماح آغاز می‌شود.

سازمان حج و زیارت اعلام کرد ثبت‌نام از متقاضیان زیارت اربعین حسینی(ع) همزمان با آغاز ماه محرم از روز یکشنبه مورخ 1403/04/17 ساعت 10:00 صبح در سامانه سماح به نشانی samah.haj.ir آغاز می‌گردد.

آن دسته از هموطنان عزیز که قصد تشرف برای زیارت اربعین دارند حتما باید در سامانه سماح ثبت‌نام کنند و با انتخاب بسته بیمه ای مورد نظر و پرداخت حق بیمه، خود را تحت پوشش خدمات بیمه قرار دهند.

زائران گرامی توجه داشته باشند که خروج از مرز به قصد زیارت اربعین مشروط به داشتن گذرنامه معتبر می‌باشد و آندسته از متقاضیان محترم که فاقد گذرنامه معتبر هستند از هم اکنون برای دریافت گذرنامه اقدام‌ نمایند. همچنین زائران گرامی قبل از شروع ثبت‌نام تاریخ رفت و برگشت، نوع وسیله نقلیه جهت عزیمت تا مرز و مرز خروجی و مرز ورودی خود را تعیین و در ثبت اطلاعات دقت نمایند.

بنا به مصوبه ستاد مرکزی اربعین همه زائران باید تحت پوشش بیمه قرار گیرند و مبلغ 20 هزار تومان هم به منظور جبران هزینه‌های ارائه خدمات درمانی جمعیت هلال احمر پرداخت نمایند، بدین‌ منظور بیمه زائرین در قالب سه بسته متنوع با پوشش‌های مالی متفاوت در نظر گرفته شده است و حق بیمه هر یک از بسته‌ها با احتساب سرانه مربوط به خدمات درمانی جمعیت هلال احمر با قیمتهای 80،000 و 90،000 و 100،000 تومان می‌باشد که هر یک از زائران می‌بایست بنا به تمایل خود الزاما یکی از پوشش‌‌های بیمه ای را انتخاب و با پرداخت هزینه مربوطه ثبت‌نام خود را در سامانه سماح تکمیل نمایند.

با توجه به استعلام‌‌ها و بررسی‌های صورت پذیرفته، شرکت بیمه معلم بعنوان بیمه گر زائرین اربعین 1403 انتخاب شده و پوشش تعهدات مالی هر یک از بسته‌ها به شرح ذیل می‌باشد:

در بسته اول پوشش غرامت فوت به هر علت 100 میلیون تومان و غرامت فوت در اثر حادثه 700 میلیون تومان، غرامت نقص عضو یا از کار افتادگی دائم کلی یا جزئی در اثر حادثه تا سقف 700 میلیون تومان، پوشش هزینه‌های درمان سرپایی تا 10 میلیون تومان و هزینه‌های درمان جراحی و بستری تا سقف 100 میلیون تومان تعیین شده است.

در بسته دوم پوشش غرامت فوت به هر علت 150 میلیون تومان و غرامت فوت در اثر حادثه 850 میلیون تومان، غرامت نقص عضو یا از کار افتادگی دائم کلی یا جزئی در اثر حادثه تا سقف 850 میلیون تومان، پوشش هزینه‌های درمان سرپایی تا 12 میلیون تومان و هزینه‌های درمان جراحی و بستری تا سقف 120 میلیون تومان تعیین شده است.

در بسته سوم پوشش غرامت فوت به هر علت 200 میلیون تومان و غرامت فوت در اثر حادثه یک میلیارد تومان، غرامت نقص عضو یا از کار افتادگی دائم کلی یا جزئی در اثر حادثه تا سقف یک میلیارد تومان، پوشش هزینه‌های درمان سرپایی تا 15 میلیون تومان و هزینه‌های درمان جراحی و بستری تا سقف 150 میلیون تومان تعیین شده است.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات