۱۵ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۴
کد خبر: ۷۶۱۰۵۴

شرکت سران قوا در انتخابات ریاست جمهوری

شرکت سران قوا در انتخابات ریاست جمهوری
مخبر، قالیباف و محسنی اژه‌ای با حضور در شعب اخذ رأی در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرده و رأی خود را به صندوق انداختند.

به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، سران قوا صبح امروز پانزدهم تیر با حضور در شعب اخذ رأی دومین دور انتخابات چهاردهم ریاست جمهوری، رأی خود را به صندوق انداختند.

محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری رای خود را به صندوق وزارت کشور انداخت.
 
مخبر گفت: اصل حضور من جهت خسته نباشید گفتن به دست اندرکاران در روند انتخابات است. برای انتخابات ریاست جمهوری از یکسال پیش تدارک میبینند، این کار سخت و دشواری است برای یک کشور پهناور و ۸۵میلیونی که عزیزانمان در وزارت کشور و شورای نگهبان این اقدام را تسهیل کرده و با نظم این امر را پیش بردند.
 
وی افزود: چند ده هزار نفر در روند انتخابات دخیل هستند. طبق بازدید اولیه نسبت به هفته گذشته تا این ساعت استقبال بهتر بوده است. ان شاءالله مردم ماموریتشان را به خوبی انجام میدهند. یکی از مولفه های عزت حکومت اسلامی همین انتخابات است. 
 
مخبر تصریح کرد: سلامت و امنیت انتخابات تحت نظارت است تا از رای مردم به نحو احسن صیانت شود.
 
غلامحسین اسماعیلی رئیس دفتر رئیس جمهور و عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم به همراه مخبر رای خود را در وزارت کشور به صندوق انداختند.
 
محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور در حرم مطهر رضوی در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرد.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای، با حضور در مسجد لرزاده، در صف رأی‌دهندگان قرار گرفت و پس از چند دقیقه انتظار در صف، رأی خود را به صندوق انداخت.

رئیس قوه قضاییه پس از شرکت در انتخابات بیان کرد: امروز روز سرنوشت‌سازی برای تعیین رئیس جمهور برای مدت ۴ سال است. اگر چنانچه رئیس جمهور با آرای بالاتری انتخاب شود از پشتوانه بیشتر مردمی برخوردار است و به عنوان مقام اجرایی کشور می‌تواند برنامه‌ها و اهداف خود را بهتر و سریع‌تر محقق کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای افزود: اگر با دید ملی، دینی و سیاسی به این قضیه نگاه کنیم و نسبت به سرنوشت و پیشرفت کشور نظر داریم باید به صورت گسترده در انتخابات شرکت کنیم و به فرد اصلح رای دهیم.

در مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم، جمع کثیری از شخصیت های سیاسی و مذهبی از جناح های مختلف کشور در ساعات ابتدایی شرکت کرده و رأی خود را به صندوق انداختند.
ارسال نظرات