۱۵ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۹
کد خبر: ۷۶۱۰۶۷

جزئیات کامل ثبت نام زائران اربعین حسینی

جزئیات کامل ثبت نام زائران اربعین حسینی
ثبت نام متقاضیان زیارت اربعین حسینی از روز یکشنبه ۱۷ تیر ۱۴۰۳ مصادف با اولین روز ماه محرم از طریق سامانه سماح آغاز می شود.

به گزارش سرویس حوزه و روحانیت خبرگزاری رسا، اربعین امام حسین(ع) فرصتی است برای عاشقان میلیونی آن حضرت که از همه نقاط دنیا در کربلای معلی گردهم آیند و به مولایشان بگویند: "لبیک یا حسین"؛ براین اساس سازمان حج و زیارت اعلام کرد که ثبت نام متقاضیان زیارت اربعین همزمان با آغاز ماه محرم از روز یکشنبه ۱۷ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۰ از طریق سامانه سماح به نشانی samah.haj.ir آغاز می شود.

هموطنان عزیزی که قصد تشرف و زیارت اربعین حسینی را دارند حتما باید در سامانه سماح ثبت نام کنند و با انتخاب بسته بیمه ای مورد نظر و پرداخت حق بیمه، خود را تحت پوشش خدمات بیمه قرار دهند.

زائران گرامی توجه داشته باشند که خروج از مرز به قصد زیارت اربعین مشروط به داشتن گذرنامه معتبر می باشد و آن‌دسته از افرادی که فاقد گذرنامه معتبر هستند از هم اکنون برای دریافت گذرنامه اقدام‌ نمایند. همچنین زائران قبل از شروع ثبت نام تاریخ رفت و برگشت، نوع وسیله نقلیه جهت عزیمت تا مرز و مرز خروجی و مرز ورودی خود را تعیین و در ثبت اطلاعات دقت نمایند.

حق بیمه زائران

بنا به مصوبه ستاد مرکزی اربعین همه زائران باید تحت پوشش بیمه قرار گیرند و مبلغ ۲۰ هزار تومان هم به منظور جبران هزینه های ارائه خدمات درمانی جمعیت هلال احمر پرداخت نمایند، بدین‌ منظور بیمه زائرین در قالب سه بسته متنوع با پوشش های مالی متفاوت در نظر گرفته شده است و حق بیمه هر یک از بسته ها با احتساب سرانه مربوط به خدمات درمانی جمعیت هلال احمر با قیمت‌های ۸۰،۰۰۰ و ۹۰،۰۰۰ و ۱۰۰،۰۰۰ تومان می باشد که هر یک از زائران می بایست بنا به تمایل خود الزاما یکی از پوشش های بیمه ای را انتخاب و با پرداخت هزینه مربوطه ثبت نام خود را در سامانه سماح تکمیل نمایند.

بسته‌های بیمه‌ای

با توجه به استعلام ها و بررسی های صورت گرفته، شرکت بیمه معلم بعنوان بیمه گر زائرین اربعین ۱۴۰۳ انتخاب شده و پوشش تعهدات مالی هر یک از بسته ها به شرح ذیل می باشد:

در بسته اول پوشش غرامت فوت به هر علت ۱۰۰ میلیون تومان و غرامت فوت در اثر حادثه ۷۰۰ میلیون تومان، غرامت نقص عضو یا از کار افتادگی دائم کلی یا جزئی در اثر حادثه تا سقف ۷۰۰ میلیون تومان، پوشش هزینه های درمان سرپایی تا ۱۰ میلیون تومان و هزینه های درمان جراحی و بستری تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان تعیین شده است.

در بسته دوم پوشش غرامت فوت به هر علت ۱۵۰ میلیون تومان و غرامت فوت در اثر حادثه ۸۵۰ میلیون تومان، غرامت نقص عضو یا از کار افتادگی دائم کلی یا جزئی در اثر حادثه تا سقف ۸۵۰ میلیون تومان، پوشش هزینه های درمان سرپایی تا ۱۲ میلیون تومان و هزینه های درمان جراحی و بستری تا سقف ۱۲۰ میلیون تومان تعیین شده است.

در بسته سوم پوشش غرامت فوت به هر علت ۲۰۰ میلیون تومان و غرامت فوت در اثر حادثه یک میلیارد تومان، غرامت نقص عضو یا از کار افتادگی دائم کلی یا جزئی در اثر حادثه تا سقف یک میلیارد تومان، پوشش هزینه های درمان سرپایی تا ۱۵ میلیون تومان و هزینه های درمان جراحی و بستری تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان تعیین شده است.

توصیه مهم ستاد مرکزی اربعین

ستاد مرکزی اربعین به کلیه متقاضیانی که عزم تشرف برای زیارت اربعین دارند تاکید می کند در مدت زمان تعیین شده نسبت به ثبت نام در سامانه سماح و خرید بیمه نامه اربعین اقدام نمایند تا از این طریق امکان برنامه ریزی مناسب برای تسهیل امور و ارائه خدمات مطلوب از سوی خادمان اربعین فراهم گردد.

برای دسترسی به سامانه سماح اینجا را کلیک کنید.

ارسال نظرات