۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۰۰:۳۱
کد خبر: ۷۶۱۳۳۰

مجوّز چاپ ۱۰ نشریه علمی حوزوی خواهران صادر شد

مجوّز چاپ ۱۰ نشریه علمی حوزوی خواهران صادر شد
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجوّز و پروانه نشر ۱۰ مجلّه علمی مرتبط با حوزه‌های علمیه خواهران را صادر کرد.

یه گزارش سرویس حوزه و روحانیت خبرگزاری رسا، مرتضی کرامتی مدیر کل پژوهش های عمومی حوزه‌های علمیه خواهران در گفت‌وگویی از صدور مجوّز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برای ۱۰ نشریه علمی حوزوی و آغاز فعالیت رسمی این نشریات خبر داد.

وی با اشاره به گستره جغرافیایی و تنوّع موضوعی این نشریات، بر حرکت جدّی حوزه‌های علمیه خواهران در راه‌اندازی مجلّات علمی در راستای توسعه محصولات پژوهشی طلاب و پژوهشگران حوزه های علمیه خواهران تاکید کرده و گفت: صدور مجوز چاپ نشریات علمی حوزوی در چارچوب ضوابط و قوانین، فرایند حاکم بر چاپ و نشر کتاب و مجلّات، بر اساس درخواست معاونت پژوهش این مرکز و موافقت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت می پذیرد.

مدیر کل پژوهش های عمومی حوزه‌های علمیه خواهران با بیان اینکه فعالیت‌های مرتبط با حوزه چاپ و نشر، ذیل راهبرد نهادینه سازی و توسعه پژوهش در برنامه ۵ ساله حوزه خواهران قرار دارد، افزود: معاونت پژوهش حوزه‌های علمیه خواهران بر خود لازم می‌داند تا در جهت تحقّق اهداف این برنامه، گامی درخور و شایسته بردارد.

وی در ادامه گفت: مداس علمیه ریحانه النبی اراک، الزهرا اهواز (2 نشریه)، حضرت خدیجه بابل، فاطمه الزهرا تبریز، رفیعه المصطفی تهران، زینب کبری تنکابن، نرجس زاهدان، حضرت آمنه قم و آیت الله ایروانی قم موفق به اخذ مجوز 10 عنوان نشریه شدند. تفسیر و علوم قرآن، فقه زنان، کودک و خانواده، سبک زندگی و انقلاب اسلامی از گرایش های موضوعی این مجلات برشمرده می شوند.

کرامتی در پایان ابراز امیدواری کرد که به حول و قوّه الهی در آینده‌ای نزدیک، این مجلّات در مسیر دریافت رتبه علمی قرار خواهند گرفت و برگ زرّین دیگری بر دفتر افتخارات حوزه‌های‌ علمیه خواهران، ثبت خواهد شد.

ارسال نظرات