۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۹
کد خبر: ۶۰۹۳۱۲
پ
اظهارات سید حسن نصرالله درباره تأسیس کارخانه‌های ساخت موشک دقیق، سازمان‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی را سرگردان و نگران کرده است.

به گزارش خبرگزاری رسا، جای تعجب نیست که رژیم صهیونیستی درباره اظهارات سیدحسن نصرالله درباره موشک‌های دقیق دچار سردرگمی شود، به‌ویژه که این سردرگمی‌ها با اشاره به ایجاد کارخانه‌های ساخت موشک‌های دقیق در پاسخ به ادامه فشارهای آمریکا بیشتر شده است. هم‌چنین جای تعجب ندارد که این سرگردانی‌ها از زبان سرلشکر تامیر هایمن رییس سازمان اطلاعات نظامی بیان شود که اعلام کرده است که "در حال حاضر درک ما از توانایی‌های موشکی حزب‌الله دقیق نیست".

اظهارات نصرالله درباره توانایی‌ها و آمادگی برای ایجاد کارخانه‌های ساخت موشک‌های دقیق، ضربه مستقیمی به سازمان اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی که به‌دنبال برآورد اهداف و توانایی‌های دشمن است وارد کرد. به‌نظر می‌رسد که همه کارکنان فرماندهی سازمان اطلاعات نظامی از جمله کل نیروهای امنیتی و سازمان‌های رژیم صهیونیستی احساس می‌کردند که یک سیلی از جانب سید حسن نصرالله دریافت کرده‌اند.

دو گزینه بن‌بست تل‌آویو در تعامل با کارخانه‌های تسلیحاتی حزب‌الله

با سخنان هایمن مقابل کنفرانس مرکز فرهنگ اطلاعاتی که به‌عنوان بخشی از نمایشگاه سلاح در تل‌آویو برگزار شد، مشخص بود که اظهارات نصرالله، روی میز سازمان تصمیمات سیاسی و امنیتی رژیم صهیونیستی قرار خواهد گرفت، با وجود این، سخنان هایمن نشان داد که سازمان اطلاعات پس از ارزیابی سخنان نصرالله به‌دنبال راه‌حلی برای چگونگی برخورد با پیام‌های دبیرکل حزب‌الله در مراسم روز قدس است. آنها در نهایت به این نتیجه رسیدند که برای مهار تأثیرات پیام‌های نصرالله که معادله بازدارندگی را به‌نفع حزب‌الله تقویت می‌کند، از میانجیگری آمریکا که در تلاش برای بهره‌گیری از مذاکرات پیرامون ترسیم مرزهای لبنان و فلسطین اشغالی است استفاده کنند.

این‌که سرکردگان تل‌آویو دچار این گیجی و سردرگمی شوند قابل درک است، اما انتظار نمی‌رود که تا این حد غیرحرفه‌ای عمل کنند.

روشن است که حجم فشار پیام‌های نصرالله بر سران سرویس‌های امنیتی رژیم صهیونیستی، گزینه‌های زیادی برای آنها باقی نگذاشته است. این حالت در سخنان اور هیلر مفسر نظامی در شبکه 13 رژیم صهیونیستی مشخص است. وی اعلام کرد که یک جنگ روانی میان ارتش رژیم صهیونیستی و حزب‌الله وجود دارد و آن جنگ پیام‌ها است.

با وجود آنچه بیان شد، تلاش سازمان نظامی رژیم صهیونیستی برای رسیدن به یک گزینه برای مواجهه با پیام‌های نصرالله دروغ محض است، با توجه به این‌که سران رژیم صهیونیستی تنها دو گزینه را در برابر خود می‌بینند که قادر به انجام هیچ‌کدام از آنها نیستند؛ یا باید اظهارات نصرالله را به‌صورت رسمی نادیده بگیرند و یا این‌که به آن اعتراف کنند. این سازمان متوجه شده است که هرکدام از این گزینه‌ها تأثیرات منفی بر موجودیت رژیم صهیونیستی و معادلات منطقه دارد، به‌ویژه با مواضع و گزینه‌هایی که رهبر مقاومت در سخنرانی خود مطرح کرد.

با توجه به اظهارات صریح و مستقیمی که نصرالله درباره معادلات منطقه بیان کرد، بازگشت به توضیحات سرلشکر ایتسیک ترجمان رییس بخش عملیاتی ارتش رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که صهیونیست‌ها به این نوع از توانایی‌ها توجه دارند، وی اعلام کرده بود که در هر کشوری چندین اصل حیاتی وجود دارد که نباید در معرض خطر قرار بگیرد؛ منابع انرژی، مخازن سوخت، کارخانه‌های تسلیحاتی، مراکز جمعیتی و... که 20 موشک می‌تواند عملکرد کشور در این زمینه‌ها را مختل کند. در همین زمینه وال استریت ژورنال به‌نقل از منابع رسمی رژیم صهیونیستی که از تاأثیرات موشک‌های دقیق حزب‌الله نگران هستند، اعلام کرد که حزب‌الله می‌تواند اهداف رژیم صهیونیستی را هدف بگیرد و این سلاح می‌تواند موقعیت نظامی تکنولوژی رژیم صهیونیستی را در منطقه خنثی کرده و تلاش‌های آنها را در دفاع از مرزها و شهرهای شمالی تحت شعاع قرار دهد.

بنابراین به‌نظر می‌رسد که پیام‌های نصرالله کار خود را در تل‌آویو کرده و سازمان‌های فرماندهی رژیم صهیونیستی را وادار کرده که به‌دنبال گزینه دیگری به‌جای دو گزینه مطرح‌شده باشند، دلیل آن این است که تأثیر اقرار به یک واقعیت گاهی بیشتر از خود واقعیت است./847/ب

منبع: تسنیم

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین