۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۳
کد خبر: ۶۱۴۱۵۸
پ
حجت الاسلام حیدری کاشانی:
مدیر مؤسسه طلیعه ظهور گفت: رمز قوت، عظمت و موفقیت ما انرژی هسته‌ای نیست بلکه انرژی هسته‌ای واقعی ما در تربیت نیرو‌های عاشورایی در سطح ایران و جهان است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در شهرکرد، حجت الاسلام محمدباقر حیدری کاشانی، مدیر مؤسسه طلیعه ظهور، ظهر امروز در ادامه سلسله نشست‌های طرح تقویت مبانی اعتقادی با موضوع تبیین بیانیه گام دوم انقلاب، در جمع هنرمندان این استان، با بیان اینکه خداوند در قرآن کریم به جامعه ایمانی دستور می‌دهد تا همه توان خود را در جنگ با دشمنان خدا و قرآن که در واقع دشمنان خودشان نیز هستند، به کار گیرند، افزود: این جمله دو نکته دارد یکی اینکه تا جایی که توان دارید تلاش کنید و نکته دوم اینکه این تلاش را تا جایی ادامه دهید که دشمنان خدا از شما در قلبشان احساس ترس و وحشت داشته باشند که این رفتار دستور خداوند به جامعه ایمانی است و شرط رسیدن به عزت، قوت و برکت عمل به این دستور است.

کارشناس مهدویت با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) تربیت شده مکتب قرآن و اهل بیت (ع) بود که با جهت گیری‌های قرآنی، رهبری و سکان داری جامعه دینی را آغاز کرد، گفت: امام خمینی (ره) جامعه ایمانی را چنان تقویت کرد که از توانمندی‌های نظامی ما به دل و قلب دشمن وحشت بیفتد؛ رهبر معظم انقلاب نیز این ریل گذاری امام را بسیار پرشتاب‌تر و قوی‌تر ادامه دادند و اکنون باید دقت شود در مسیر توانمندسازی به جامعه اسلامی که قرار است زمینه ساز ظهور امام مهدی (عج) شود چه حرکت پرتوانی را طی کرده ایم.

وی با تأکید بر اینکه گام نخست انقلاب شرط شکران نعمت است، خاطرنشان کرد: یعنی هر کس با هر هنری که دارد باید از نعمات الهی از جمله نعمت داشتن حکومت اسلامی شیعه مستقل را شکر کند.

مدیر مؤسسه طلیعه ظهور ادامه افزود: به یمن وجود انقلاب، فرهنگ تشیع برای نخستین بار در کشور ایجاد شده است و باید توجه شود که در دوران حکومت کدام پادشاه گذشته حکومت قرآن، عترت و فرهنگ تشیع اجرا شده است؟ ایجاد چنین حکومتی هزینه‌های گزافی دارد که ملت ایران با ضعامت امام خمینی (ره) این هزینه را به جان خرید، حکومت شاهنشاهی را در هم شکست و فرهنگ تشیع در کشور صاحب خانه شد.

حجت الاسلام حیدری کاشانی با بیان اینکه رمز پیروزی و استقامت دشمن شناسی است، اظهار کرد: دشمنان به هیچ عنوان نمی‌خواهند شاهد قرار و استقرار جامعه اسلامی حتی در سطح پایین باشند؛ در همین جهت جنگ هشت ساله را به کشور تحمیل کردند، اما ملت ایران با دست خالی نگذاشتند حتی یک وجب از خاک کشور اشغال شود.

وی به حکومت احمدشاه قاجار اشاره کرد و گفت: زمانی که رهبر جامعه طبق ملاک‌های قرآن و عترت انتخاب نشود، پیرو مکتب حسینی نباشد و از صلابت و شجاعت حسینی برخوردار نباشد کار کشور تمام است مانند یک صد سال گذشته که تمام اراضی موجود ایران به اشغال شوروی و بریتانیای کبیر درآمده بود.

این کارشناس مذهبی ادامه داد: شیعه در هر عصری دشمن شناس و دشمن ستیز است و یک لحظه حتی به قیمت تکه که شدنش از وظیفه اش عقب نشینی نمی‌کند.

‌کارشناس مذهبی رسانه ملی به خباثت‌های دولت انگلیس اشاره کرد و گفت: کشور انگلیس قتل عام خاموشی را به کشور تحمیل کرد که طبق تخمین تاریخ نگارانه خارجی جمعیت ۴ تا ۹ میلیون نفر از جمعیت ۲۰ میلیونی ایران با این نقشه قحطی نان قتل عام شدند که فیلم سینمایی «یتیم خانه» مصداق همین نقشه خبیث است، بنابراین خیلی‌ها معتقدند باید روزی را به نام انزجار ملت ایران مقابل انگلیس نام گذاری کرد.

وی گفت: همه ما مدیون قطره قطره خون شهدای مدافع حرم در هر کشوری اعم از افغانستان، پاکستان و... هستیم و امروزه از ۷۰ کشور جهان شهید مدافع حرم در پای مکتب ولایت داریم.

‌حجت الاسلام حیدری کاشانی به تأکید رهبر معظم انقلاب در گسترش «جامعة المصطفی (ص)» در سوریه اشاره کرد و افزود: جامعة المصطفی (ص) بزرگترین دانشگاه حوزه شیعی تمام عیار انقلابی در جهان است، حوزه علمیه نجف از تربیت طلبه انقلابی مهدوی ناتوان است و علم و حکمت الهی در این حوزه جامعة المصطفی (ص) تدریس می‌شود نه در حوزه نجف، امروز در ۱۲۰ کشور جهان طلبه تربیت می‌شوند، اما چند نفر مانند شیخ زکزاکی رهبر ۱۴ میلیون شیعه نیجریه تربیت شده است؟ یک طلبه تربیت شده جامعة المصطفی (ص) دکتر زکزاکی است.

مدیر مؤسسه طلیعه ظهور با اشاره به این جمله رهبری که می‌فرمایند: «من یک انقلابی ام»، تصریح کرد: اگر دقیق به این جمله نگاه کنیم یعنی من یک مهدوی ام، من یک حسینی ام، بنابراین برای ادامه راه به این گونه تربیت‌ها در جامعه نیاز داریم.

کارشناس مهدویت اظهار کرد: رمز قوت، عظمت و موفقیت ما انرژی هسته‌ای نیست بلکه انرژی هسته‌ای واقعی ما در تربیت نیرو‌های عاشورایی در سطح ایران و جهان است.

‌حجت الاسلام حیدری کاشانی گفت: جمهوری اسلامی موشک‌های نقطه زن برای نابود کردن وجب به وجب خاک اسرائیل دارد که این موفقیت ثمره هفت سال دفاع جانانه در سوریه و هشت سال جنگ تحمیلی است که اسرائیل اصلی‌ترین دشمن قرآن و ایران اسلامی است./۹۴۵۷/پ310/ب1

گزیده ای از خبر را می توانید در کلیپ صوتی زیر بشنوید

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین