۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۱
کد خبر: ۶۱۶۵۹۷
پ
شاید به جرأت بتوان گفت که این کتاب یکی از بهترین، جذاب‌ترین و جوان پسندترین آثاری است که درباره زندگی مقام معظّم رهبری نوشته شده است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، انتشارات شهید کاظمی کتاب ماه در آینه؛ نگاهی گذرا به سیره و سلوک فردی و اجتماعی امام خامنه‌ای را به قلم رضا مصطفوی و حسن ابراهیم زاده منتشر کرده است.
در این کتاب به وجوه مختلف و گوناگون از سبک زندگی، شخصیت، مدیریت مقتدرانه، خاطرات جذاب، اشعار سروده شده توسط ایشان و... پرداخته شده است. دراین کتاب از تولد، تحصیل، زمان انقلاب و دوران مبارزه، دفاع مقدس و حال حاضر ایشان بخوبی مطلع خواهید شد. این کتاب بیان کننده شخصیت ایشان در کلام حضرت امام (ره) و بزرگان دین، همچنین شخصیتها، فرهیختگان، مبارزین و سیاستمداران دنیا است. این کتاب قبلا با عنوان «امتداد امام» و به صورت ضمیمه ماهنامه امتداد، منتشر و با شمارگان بالایی توزیع شد که با ویراست و اضافات جدید و به صورت کتاب تبه همت مؤسسه شهید کاظمی و با همت رضا مصطفوی منتشر شده است. از این کتاب می‌توان به عنوان بهترین و کامل‌ترین کتاب در این زمینه نام برد.

شاید به جرأت بتوان گفت این کتاب یکی از بهترین، جذاب‌ترین و جوان پسندترین آثاری است که درباره زندگی مقام معظّم رهبری نگارش شده؛ از این حیث که در آن به ذکر وقایعی ناب و کمتر شنیده شده درباره زندگی فردی و اجتماعی ایشان پرداخته است.

این کتاب به رغم حجم نسبتاً ناچیزش از حیث تنوع کم نظیر است. برخی از موضوعاتی که در کتاب به شکل بدیع به آن پرداخته شده است، عبارتند از: نظر امام (ره) در خصوص آقای خامنه‌ای (حفظه الله) و رهبری ایشان؛ مقام معظّم رهبری از منظر بزرگان؛ عملکرد حضرت آیت الله خامنه‌ای (حفظه الله) در دوران دفاع مقدس، زندگی شخصی و ساده زیستی ایشان؛ ارتباط ایشان با اقشار مختلف جامعه؛ کتاب‌ها دوستان تنهایی رهبری؛ نظر سیاست مداران بزرگ جهان در خصوص رهبری.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

روزی آقا به بیت حضرت ایت الله العظمی بهاء الدینی می‌روند. اقای بهاءالدینی می‌فرمایند: خورشید لحظه‌ای تابید و رفت.

زمانی برای امضای قائم مقامی رهبری خدمت آیت الله بهاءالدینی می‌رسند؛ ایشان امضاء نمی‌کنند. هر چه از فرستادگان اقای منتظری، اصرار، از ایشان انکار؛ تا انجا که خود اقای منتظری خدمت ایشان می‌رسد و تمام کتاب‌هایی را که درباره ولایت فقیه نوشته است جلوی روی آقای بهاءالدینی می‌چیند. ایت الله بهاء الدینی تمام کتاب‌ها را جمع می‌کنند و می‌گویند: ولایت فقیه نوشتنی نیست، فهمیدنی است. بعد که از ایشان می‌پرسند:اقا چرا ایشان را تأیید نکردید؟ مگر کس دیگری هم می‌تواند؟ می‌فرمایند: نظر ما سید علی خامنه‌ای است. اقای بهاء الدینی فرموده است: هیچ کس حاج اقا روح الله نمی‌شود، ولی آقا سید علی خامنه‌ای حقیقت ولایت فقیه هستند و رهبر.

از همه به امام نزدیک‌تر است. کسی که به او امیدواریم آقای خامنه‌ای است. شما از ما قبول نمی‌کنید، ولی این دید ماست. نزد ما محرز است که آقای سید علی خامنه‌ای رهبر آینده هستند.

انتشارات شهید کاظمی کتاب ماه در آینه؛ نگاهی گذرا به سیره و سلوک فردی و اجتماعی امام خامنه‌ای را در ۲۷۲ صفحه با قیمت پشت جلد ۳۰۰۰۰تومان منتشر کرده است که با ۲۰درصد تخفیف و با قیمت ۲۴۰۰۰تومان در اختیار خوانندگان قرار می‌دهد. /۹۲۵/ ن ۶۰۳/ش
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین