۰۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲
کد خبر: ۶۳۱۵۹۷
پ
لاریجانی:
رییس مجلس شورای اسلامی معتقد است که مجلس این توانایی را دارد که بخشی از نواقص بودجه عمومی کشور را برطرف کند.
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری رسا، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی صبح امروز دوشنبه دوم دی ماه سال ۹۸ در آیین تودیع و معارفه روسای سابق و فعلی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آقای جلالی یکی از نیرو‌های خوش‌فکر و فعال و سرزنده در کار بود و در مجلس و مرکز پژوهش‌ها همت عالی داشت؛ برای آقای جلالی در مأموریت جدید آرزوی توفیق می‌کنیم و البته آقای قاسمی هم از نیرو‌های بارز مرکز بودند و ایشان را صاحبنظر و منصف و دارای ایده‌های خلاق می‌دانم.

وی افزود: مرکز پژوهش‌ها امروز از یک پختگی برخوردار است و این جاافتادگی یک سرمایه است؛ در برخی سیاست‌گذاری‌ها و مراکز گزارش‌های مرکز قابل توجه است.

رییس مجلس ضمن تاکید بر اینکه باید برای دوره بعد افقی را در نظر بگیریم، چون انتظارات از این مرکز به دلیل بیشتر بودن نیاز‌ها بالاست، گفت: درگیری‌های سیاسی کشور را گا‌ها از پژوهش‌های علمی محروم می‌کند، ولی باید مهمترین هدف مرکز پژوهش‌ها هدف توسعه کشور باشد.

وی با بیان اینکه بودجه نارسایی‌های دارد و می‌شود در مجلس آن نارسایی‌ها را رفع کرد، گفت: گاهی درد‌ها را می‌گوییم و پاسخ‌های روشن برای حل مشکلات نمی‌گوییم و در لابلای اوراق پژوهش‌ها باید راه‌حل باشد.

لاریجانی با تاکید بر اینکه رتبه ما در سهل کردن سرمایه‌گذاری خوب نیست و باید رویه‌ها را سهل کنیم، گفت: تا زمانی که سیستم دیوانی بر تولید کشور حاکم است مشکلات فعلی را در تولید داریم.

رییس مجلس ضمن تاکید بر اینکه سیستمی باید درست کنیم که امکان اختصاص ارز۴۲۰۰تومانی برای کالای‌های اساسی در حداقل‌های ممکن دست مردم برسد، گفت: باید شفافیت در کار باشد و معلوم باشد که بودجه چگونه نوشته شده است.

لاریجانی با بیان اینکه باید الگو‌هایی برای ایجاد شرایط تنفسی برای کشور در دوران تحریم بوجود بیاید تصریح کرد: برخی جراحی‌ها مفید این حال است که موضوع نقدینگی‌ها و بانک‌ها و صندوق‌ها از آن جمله است و مشکلی ندارد برای شرایط تحریم ضوابط قانونی خاص برای رفع مشکلات مردم بگذاریم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این تنازعات سیاسی بلاوجه در کشور فرهیختگان و اساتید دانشگاه را آزرده می‌کند، تصریح کرد: بعد از سال‌های طولانی کار در کشور، اگر همه نیرو‌های مستعد کنار هم قرار گیرند امیدواری برای حل مشکلات وجود دارد، اما اگر وقت‌شان را صرف این سایش‌ها بکنند و همدیگر را بکوبند سعادت کشور را به دنبال ندارد.

وی با بیان اینکه برخی اوقات مشاهده می‌شود که حتی نهاد مجلس را نیز می‌کوبند، اظهار داشت: خیلی از حرف‌هایی که نحله‌های مختلف سیاسی می‌زنند تقریبا مشابه است؛ حرف این گروه‌های سیاسی این است که خودشان سیاست‌ها را پیاده کنند و کار‌ها را انجام دهند و این مشکل سر وجود خودشان است.

لاریجانی در ادامه بیان داشت: یکی از مصادیق تحقق مردم‌سالاری، نهاد مجلس است؛ پس چرا مجلس را تخریب می‌کنید؟! این نشان می‌دهد که تخریب هنر نیست و کسی که نهادی را تخریب می‌کند، هنر نکرده است.

وی با تاکید بر اینکه توسعه بدون امیدواری در کشور رخ نمی‌دهد، گفت: اول باید مردم به شرایط کشور امیدوار شوند، توسعه بخشنامه‌ای و دستورالعملی نیست بلکه باید به پیشرفت علاقه داشته باشند.

لاریجانی با بیان اینکه تخریب‌ها امید‌ها را از بین می‌برد، خاطرنشان کرد: توسعه در خلاء رخ نمی‌دهد بلکه باید بستر‌هایی که اراده جمعی را ایجاد می‌کند، به وجود آید که مرکز پژوهش‌های مجلس هم می‌تواند در این زمینه گام بردارد. /۸۵۶/
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین