۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۷
کد خبر: ۶۳۹۵۲۱
پ
حجت الاسلام والمسلمین لک زایی مطرح کرد؛
حجت الاسلام والمسلمین لک زایی از بررسی راهبرهای تحقق توصیه های هفت گانه رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب در کمیسونی تخصصی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرگزاری رسا، حجت الاسلام والمسلمین نجف لک زایی در آیین اختتامیه همایش ملی بیانیه گام دوم و تمدن نوین اسلامی که عصر پنجشنبه در سالن شیخ طوسی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد، به گزارشی از کمیسیون تخصصی تحلیل تجربه و دستاوردهای جمهوری اسلامی در توصیه های هفتگانه بیانیه و ارزیابی وضعیت کنونی آنها پرداخت و گفت: رهبر معظم انقلاب در بخش پایانی بیانیه گام دوم هفت راهبرد را بیان کرده اند.

رییس کمیسیون کمیسیون تخصصی تحلیل تجربه و دستاوردهای جمهوری اسلامی در توصیه های هفتگانه بیانیه و ارزیابی وضعیت کنونی آنها  ادامه داد:  براساس محورهای این کمیسون 30 مقاله به دبیرخانه ارسال شده است که از میان آنها 7 مقاله برای ارائه همچنین چاپ انتخاب شد.

وی کارنامه جمهوری اسلامی، وضع موجود و شیوه انتقال از وضع موجود به وضع مطلوب را سه محور اصلی این کمیسیون دانست و افزود: در بخش راهبردهای تحقق هفت توصیه رهبر معظم انقلاب به دو دسته راهبردهای عام  یعنی قابل اجرا در تمامی هفت توصیه همچنین راهبرد اختصاصی هر توصیه دست پیدا کرده ایم.

حجت الاسلام والمسلمین لک زایی ادامه داد: برخی راهبردهای عام همانند خودسازی، جامعه پردازی، دولت سازی، تقویت امید، زمینه سازی برای ظهور و توجه به بحث مهدویت در بیانیه گام دوم انقلاب نیز بیان شده ان؛ سایر راهبردهای عام نیز شامل بهره برداری از منابع انسانی متخصص، بهره برداری از ظرفیت های قانون اساسی برای تحقق این هفت محور مورد و دامن زدن به مطالبه گری مردم است.

حاکمیت قانون و پرهیز از مصلحت سنجی های بی مورد، شفافیت در عرصه سیاست ها و قوانین، رفع تبعضیات، توجه به حکم رانی خوب و کارگزاران عادل، برطرف کردن موانع، به فعلیت رسیدن ظرفیت های موجود در کشور از راهبردهای عام مطرح شده برای تحقق هفت توصیه رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب به شمار می روند.

رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در ادامه سخنان خود به راهبردهای خاص برای تحقق هفت توصیه مطرح شده از سوی رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: معرفت از جمله توصیه های مطرح شده از سوی رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم است که راهبردهایی همانند ارتقای سطح فرهنگ قرآنی، احیای مساجد و حضور تمام وقت روحانی در مسجد، مردم پایه بودن گسترش اخلاق و معنویت برای تحقق آن بیان شده است.

وی افزود: در بحث راهبرهای تحقق سبک زندگی بر تبیین سبک زندگی اسلامی برای اقشار و مخاطبان مختلف، راهیابی این مباحث به کتب درسی حوزه و دانشگاه همچنین آموزش و پرورش، تقویت زندگی رویکرد جهادی در ساحت های جهاد اصغر و اکبر، تقویت فرهنگ کار جمعی و مقید کردن کارگزاران و علمای دین و گروه های مرجع به سبک زندگی اسلامی تأکید شد./1324/ج

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
یا زهرا
Iran, Islamic Republic of
11:33 - 1398/11/26
کشور با مشکل رکود و تورم و سقوط ارزش پول ملی و گرانی مواجه است ولی اگر بخواهیم از پس آنها بر بیاییم باید اعتماد بین مردم و مسئولان برقرار شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین