۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۳
کد خبر: ۶۷۵۱۵۹
پ
فضای مجازی، آیینه ای از زندگی حقیقی است، زیرا اصول دین بر زندگی ما حکم می کند و این موضوع را باید در همه ابعاد مجازی و حقیقی زندگی، اصل و معیار قرار داد.

حجت الاسلام سیدعلی حسینی آملی مدرس فلسفه و عرفان حوزه، در موضوع زیست مومنانه در فضای مجازی به خبرنگار سرویس فرهنگی و اجتماعی خبرگزاری رسا گفت: معتقدانه به اصول دین زندگی کردن، فروع دین را مدیریت می کند، یعنی اگر اعتقاد به خداوند، معاد و امام زمان(عج) درست و صحیح باشد، ریا، خیانت، تهمت و دروغ و... معنا ندارد.

وی بیان کرد: حضور انسان در پیشگاه حق تعالی، باعث نظم اعمال و کردار انسان در زندگی می شود، حال اگر با نظم و اعتقاد موجود به اینکه خداوند و امام زمان نظارگر اعمال ما است، در فضای مجازی نیز لحاظ شود، دیگر تهمت، دروغ و ریا و... جایگاهی نخواهد داشت، زیرا همه احکام، تحت مدیریت اعتقاد می باشد و تفاوتی بین فضای مجازی و حقیقی در این چهارچوب وجود ندارد، بلکه ملاک فقط خداوند متعال است.

مدرس فلسفه و عرفان حوزه افزود: فضای مجازی، آیینه ای از فضا و زندگی حقیقی می باشد و تفاوتی در بین نیست، زیرا اصول دین بر زندگی ما حکم می کند و این موضوع را باید در همه ابعاد مجازی و حقیقی زندگی، اصل، معیار و سرلوحه قرار داد.

وی با بیان چند نکته مسائلی مبنی بر راهکار زیست مومنانه در فضای مجازی، اظهار داشت: امروزه دشمنان اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی، مردم و علی الخصوص جوانان را، بمباران شبهه کرده اند، فلذا باید به افراد متخصص رجوع کرد تا بتواند این شبهات را پاسخگو باشد.

حجت الاسلام حسینی آملی خاطرنشان کرد: کارشناسان و مبلغان مذهبی باید در این زمینه وارد شوند و فعالیت خود را ابراز کنند، که یکی از این فعالیت ها مسئله امر به معروف و نهی از منکر است، که امری واجب و بسیار مهم می باشد، مضاف بر مسئله فوق، مسئولین ذی الربط، باید محدودیت و فیلترینگ لازم را اعمال و در مقابل گسترش فساد، مقاومت کنند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین