۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
کد خبر: ۶۷۵۴۷۹
پ
حجت الاسلام والمسلمین ربانی:
رئیس هیأت امنای جامعه الزهرا(س) با اشاره به جامعیت شخصیت حجت الاسلام والمسلمین مدنی در ابعاد مختلف، خدمات ایشان به این موسسه را صدقه جاریه و باقیات الصالحات دانست.

به گزارش سرویس حوزه و روحانیت خبرگزاری رسا، حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن ربانی، رئیس هیات امنای جامعه الزهرا (س) در مراسم تجلیل از حجت الاسلام والمسلمین مدنی مدیر پیشین و معارفه حجت الاسلام والمسلمین احمد دیانی به عنوان سرپرست این مؤسسه علمی آموزشی، با قدردانی از زحمات حجت الاسلام و المسلمین مدنی گفت: ایشان دارای جامعیت هایی هستند که کمتر در افراد دیده می شود. برای مثال کسانی که نگاه راهبردی دارند و افق دیدشان به آینده و بلند مدت است معمولا نسبت به مسائل جاری و جزییات توجه چندانی ندارند در حالیکه حجت الاسلام والمسلمین مدنی هم نگاه راهبردی آینده نگر و هم به مشکلات و مسائل روزمره توجه دارند.

وی ادامه داد: معمولا کسانی که به امر آموزش بیشتر توجه می کنند نسبت به پژوهش و مسائل فرهنگی کم توجه هستند در حالی که حاج آقای مدنی رویکردشان آموزشی و پژوهش محور بود و به مسائل فرهنگی و تبلیغی هم نگاه ویژه ای داشتند که برگزاری دوره تربیت مبلغ و آمار اعزام مبلغ در این چند سال شاهدی بر این مسأله است.

رئیس هیأت امنای جامعه الزهرا (س) با اشاره به نگاه داخلی و بین المللی حجت الاسلام والمسلمین مدنی اظهار داشت: توجه ایشان به فارغ التحصیلان بخش بین الملل و برگزاری سه همایش در کشورهای عراق، لبنان و هند حاصل این رویکرد است.

وی افزود: کسانی که در کارهای مدیریتی موفق هستند غالبا به مسائل اخلاقی کم توجه هستند در حالی که حجت الاسلام والمسلمین مدنی کوشیده تا بین این دو جهت جمع کند و نوع رفتار و برخورد حسنه ایشان با طلاب، اساتید و کارکنان گویای این نکته است.

حجت الاسلام والمسلمین ربانی استعفای مدیر جامعه الزهرا(س) را ناشی از رفتار کریمانه ایشان دانست و گفت: ایشان با توجه به کسالتی که داشتند و برایشان پذیرش مسئولیت در یک دوره ۵ ساله مقدور نبود گفتند اگر شورای سیاستگذاری حکم بنده را تأیید کند و من استعفا کنم شایسته نیست و اگر پس از تأیید شورا، رهبری هم آن حکم را توشیح کنند و من استعفا کنم خلاف ادب است، بنابراین در این زمان استعفا کردند و این نوعی رفتار کریمانه است.

وی بیان داشت: البته استعفای ایشان در ابتدا در هیأت امنا پذیرفته نشد و بنده و آقای دیانی به نمایندگی از هیأت امنا به منزل ایشان رفتیم تا از استعفا منصرفشان کنیم ولی ایشان نپذیرفتند و همان دلایل را برای برخی اعضای شورای سیاستگذاری و دفتر رهبری هم بیان کردند و اصرار بر استعفا داشتند که این مسأله باعث شد در نهایت از حضور ایشان محروم شویم.

حجت الاسلام والمسلمین ربانی اظهار داشت: بنده از طرف خودم و اعضای هیات امنا از زحمات و تلاش های خالصانه حجت الاسلام والمسلمین مدنی در طول چهار سال گذشته قدردانی می کنم. بی گمان کارهایی که ایشان انجام دادند صدقه جاریه و باقیات الصالحات است و این مسیری که ایشان ریل گذاری کرده اند ادامه خواهد یافت.

وی ادامه داد: در نهایت هیأت امنا برای اینکه خلاء مدیریتی در جامعه الزهرا(س) پیش نیاید مسؤولیت سرپرستی این مجموعه را با اصرار به حجت الاسلام والمسلمین دیانی واگذار کرد و ایشان با تمام مشغله ها و گرفتاری هایی که داشتند این مسئولیت را پذیرفتند. ایشان چون در این مؤسسه سابقه حضور دیرینه دارند و اهل این خانه به حساب می آیند نسبت به مسائل داخلی آن هم آگاه تر و هم دلسوزتر هستند.

وی در پایان با اشاره به اینکه هیأت امنا و شورای سیاستگذاری همواره در خدمتگزاری به مجموعه جامعه الزهرا آماده بوده و هست، اظهار داشت: برخی شایعاتی که گاهی نسبت به ادغام جامعه الزهرا با مراکز دیگر گفته می شود صحیح نیست و نظر رهبر معظم انقلاب این است که دیگران از جامعه الزهرا درس و الگو بگیرند، بنابراین برند ارزشمند جامعه الزهرا(س) همچنان باقی می ماند و براساس سیاست های خودش اداره خواهد شد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین