۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۷
کد خبر: ۶۷۶۶۱۳
پ
فرهنگ و تولید (۵۹)؛
عضو مجمع عمومی جامعه مدرسین گفت: در کشور یک متصدی واحدی نیست تا برنامه ای جامع و قوی و منسجم را پس از طراحی در جهت فرهنگ دینی به خصوص جوانان اقدامی موثر انجام بدهد.

حجت الاسلام عباسعلی زارعی سبزواری عضو مجمع عمومی جامعه مدرسین و استاد حوزه و دانشگاه در گفت و گو با خبرنگار سرویس فرهنگی و اجتماعی خبرگزاری رسا، در زمینه تحقق جهش تولید از دیدگاه فرهنگ گفت: موضوع فرهنگ و صیانت و ترویج فرهنگ اسلامی همواره یکی از دغدعه های عموم مردم و نیز خواص و بخصوص علما و اندیشمندانی بوده است که در عرصه تبیین و تغذیه فرهنگ دینی دارای مسولیت قانونی و یا شرعی می باشند.

وی با اشاره به تحقق فرهنگ جهش تولید افزود: در این خصوص تمام دولت های گذشته و دولت کنونی برنامه های متعددی را طراحی کرده و ساعت ها وقت گذاشته و هزینه های کلانی کرده اند ولی آنگونه که باید توفیق در جهت صیانت از فرهنگ دینی مردم نداشته تا چه رسد به ارتقاء و ترویج آن.

عضو مجمع عمومی جامعه مدرسین در پاسخ به علل عدم موفقیت شعار سال بیان کرد: یکی از عوامل عدم توفیق آنان در این عرصه این بوده است که امور فرهنگی و دینی در کشور ما یک متصدی واحدی ندارد تا برنامه ای جامع و چشم اندازی قوی و نقشه راهبردی منسجمی را پس از طراحی در جهت تعالی فرهنگ دینی کشور و به خصوص جوانان اقدامی موثر انجام دهد

وی در پایان افزود: سازمانها و نهادهای گوناگون مدعی تصدی فرهنگ دینی بوده و در بسیاری موارد اقداماتی متعارض و فاقد ارزش و گاه مخالف موازین شرع مقدس انجام می دهند لذا عدم توفیق امروز دولت کنونی و سایر دولت های گذشته ریشه در نامشخص بودن متصدی فرهنگ دینی در کشوراست.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین