۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۷
کد خبر: ۶۷۹۴۲۰
پ
یادداشت؛
آیا بهتر نیست سیدحسن خمینی پاسخی در خور، به امثال داودی ها بدهد تا مردم انقلابی ایران، مواضع محکم بیت امام در مورد تفکر راستین امام و یاران صدیقش را از لسان ایشان بشنوند؟

به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، غیرانقلابی خواندن کسی که تایید امامین انقلابین را داشته و مطهری زمان نامیده شده است، آن هم از طرف شخصی جوانِ امام ندیده و شاگرد یادگار یادگار امام (ره) اتفاقی بسیار عجیب و در عین حال هتاکانه است.

رشید داودی عضو هیئت تحریریه نشریه حریم امام مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) است که اخیرا در جسارتی آشکار علامه مصباح را غیرانقلابی و مطرود امام خوانده است!

منتسبان به مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام و ارگان رسانه ای آن که از بودجه بیت المال سالیانه مبلغ سنگینی را ارتزاق می کند چطور به خود اجازه می دهند درباره یاران صدیق امام و بزرگان انقلابی این گونه جسارت کنند.

رشید داودی یکی از شاگردان خاص سیدحسن خمینی است که در نشریه حریم امام وابسته به مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام(ره) نیز قلم می زند. این اولین حمله داودی به یاران امام نبوده و پس از رحلت علامه مصباح، ایشان را مورد انتقاد قرار داده است. این فرد پا را از این فراتر گذاشته و نظارت استصوابی را انحراف دانسته است.

وی در یادداشت وقیحانه اخیر خود نسبت به علامه مصباح جسارتی این چنین ذکر کرده و گفته است: بزرگترین مشکل کشور، خلأ گفتمانی و حاکمیت اندیشه‌های معارض با اندیشه بنیان‌گذار انقلاب است. در چنین شرایطی بود که آیت‌الله مصباح یزدی غیر انقلابی و مطرود امام، اندیشه خود را جایگزین اندیشه بنیان‌گذار کرد!

داودی یا فراموش کرده و یا خود را به فراموشی زده؛ برخی از افرادی که در مؤسسه مطبوعی که در آن قلم فرسایی می کند، افرادی هستند که با افکار امام در حال جنگ بوده و برای مقابله با امام، از بیت امام شروع کرده اند!

در حالی رشید داودی به علامه مصباح، مطرود امام بودن را نسبت داده است که در هنگام تشکیل مؤسسه امام خمینی (ره) توسط مرحوم آیت الله مصباح، امام خمینی (ره) برای حمایت از این مؤسسه و هدف آن، حاضر به تقبل هزینه های جاری آن شدند.

چطور رشید داودی از تاریخ چیزی نمی داند؛ اما برای تاریخ خط و نشان می کشد؟! چطور است که استحاله راه امام توسط مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام و ارگان رسانه ای آن در حال انجام است و یادگار امام هیچ عکس العملی در این راستا ندارند؟

مجموعه پوستر تحریف امام | دو

آیا بهتر نیست سید حسن خمینی پاسخی در خور، به امثال داودی ها بدهند تا مردم شریف انقلابی ایران، مواضع محکم بیت امام در مورد تفکر راستین امام و یاران صدیقش را از لسان ایشان بشنوند؟

دروغ پراکنی و جسارت عضو تحریریه نشریه حریم امام به ساحت یاران صدیق آن پیر فرزانه در حالی است که رهبرمعظم انقلاب اسلامی در سفر به شهرمقدس قم در سال 89 به طور جداگانه و اختصاصی با اعضای مؤسسه امام خمینی که تحت مدیریت علامه مصباح بود دیدار کردند و به ستایش عملکرد و اقدامات ارزشمند این مؤسسه پرداختند.

حتی در سفر معظم له در دهه هفتاد، به منزل آیت الله مصباح رفته و با ایشان دیدار داشتند. جایگاه آیت الله مصباح این قدر در نظر امامین انقلاب رفیع است که رهبرمعظم انقلاب اسلامی ایشان را هم سنگ شهید مطهری ذکر کردند و پرشدن جای خالی شهید مطهری در عصر کنونی را علامه مصباح معرفی کردند.

رشید داودی در قسمتی دیگر از یادداشت سخیف خود به تهمت علیه آیت الله مصباح پرداخته و گفته است: در چنین شرایطی بود که آیت‌الله مصباح یزدی غیر انقلابی و مطرود امام، با کمک نیروهای سازماندهی شده‌اش، اندیشه خود را جایگزین اندیشه بنیان‌گذار کرد و شد آنچه نمی‌باید می‌شد. در حالی‌که امام، نظریه‌پردازِ مترقی‌ترین گفتمان حکومتی تاریخ اسلام بود!

رشید داودی انگار تاریخ نخوانده و نمی داند که کسانی امثال منتظری و بیت وی از جمله مهدی هاشمی معدوم بیشتر به این جملات نزدیک هستند تا آیت الله مصباح. البته از رشید داودی اصلاح طلب مآب بیش از این انتظار نیست.

متاسفانه امروز ارگان های رسانه ای مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام(ره) به چیزی غیر نشر آثار امام تبدیل شده و گویا  در حال تبدیل شدن به محلی برای تجمع افرادی است که نه تنها به آرمان های امام آشنایی درستی ندارند بلکه در صدد ساختن تفکراتی منهای تفکرات اصیل بنیان گذار هستند و به دنبال خوانشی جدید از زندگانی ایشان هستند! اینجاست که باید یادگار یادگار امام به عنوان تولیت مؤسسه و متولی این روزهای بیت امام به هوش باشد و جوابی در خور به این افراد داده و آن ها را از دور خود طرد کند./729/

انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
United States
16:56 - 1400/02/11
مگر اینا تحت قانون مطبوعات نیستند؟
ناشناس
United States
16:56 - 1400/02/11
مگر اینا تحت قانون مطبوعات نیستند؟
ناشناس
United States
18:30 - 1400/02/11
اینها از اعتبار و ارزش علامه مصباح کم نمیکنه.
اینا آبروی خودشونو با این کارها میبرند.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
19:11 - 1400/02/11
داودی دیگه شورشو در آورده
محمدهادی
Iran, Islamic Republic of
22:19 - 1400/02/11
واقعا وقتی یادداشت این شیخ بی تقوی را خواندم تا مدتی آثارناراحتی در وجودم بود نمیدونم چرا این افراد بی ملاحظه در اطراف سید حسن لانه کرده اند
خبرنگار بين الملل
United States
22:24 - 1400/02/11
مگه آقای داودی انقلابی بود؟!
محمدهادی
Iran, Islamic Republic of
22:24 - 1400/02/11
من وقتی یادداشت این شیخ بی ملاحظه واز خدا بی خبر خوندم واقعا تا مدتی آثا ناراحتی در وجودم بود البته خوب دقت شود نسبت به آقا هم تعریض زده من نمیدونم چرا آدمهای مشکل دار اطراف سید حسن پیداشون میشه
سعید سلطانی
Iran, Islamic Republic of
23:41 - 1400/02/11
یکی پیدا نمیشه این آدم رو مهار کنه ؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
05:09 - 1400/02/12
حسن مصطفوی خودش همین تفکرات رو داره و دنبال قدرته
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین