۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۷
کد خبر: ۶۸۲۲۱۸
پ
کتاب امام سجاد و آموزش انسانی به قلم حجت الاسلام دکتر عبد الله احمد الیوسف (کاتف) توسط انتشارات انجمن پاک پنجتن، کولنا، بنگلادش منتشر شد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری رسا، کتاب امام سجاد و آموزش انسانی به قلم حجت الاسلام دکتر عبد الله احمد الیوسف (کاتف) توسط انتشارات انجمن پاک پنجتن، کولنا، بنگلادش منتشر شد.

ترجمه این کتاب توسط حجت الاسلام حاج علی مرتضی و با ویرایش محمد اقبال در سال 2021م، با قیمت: 70 تاکا ودر 56 صفحه روانه بازار نشر بنگلادش شد.

سخن ناشر: روشی که امام سجاد برای هدایت مردم در پیش گرفته بود دعا و نیایش بود. مجموعه این دعاها صحیفه سجادیه را تشکیل داده است. آن امام شاهد عینی واقعه کربلا بود. ایشان تربیت انسان ها را برنامه خود قرار داده بود. نویسنده کتاب این موضوعات را بصورت زیبا ترسیم کرده است. آقای میرزا عسکری این کتاب را ابتدا به زبان اردو ترجمه نموده سپس حجت الاسلام علی مرتضی آنرا به زبان بنگلا ترجمه کرده است.

مقدمه کتاب: ویژگیهای اخلاقی و مناقب امام سجاد بصورت اختصار.

به گفته مترجم: در این مقوله بیشتر به ویژگیهای صحیفه سجادیه توجه شده است.

عناوین مقالات کتاب عبارتند از:

تعالیم و تدریس امام سجاد از طریق دعا و نیایش. صحیفه سجادیه و نقش آموزشی آن از طریق دعا و نیایش. تاثیر دعا و نیایش، اسباب قبول نشدن دعاها، دعایی که اجابت آن حتمی است.

آموزش بردگان توسط امام سجاد و برخوردها با اسیران و برده ها. امام سجاد و کمک و دستگیری و امداد رسانی نسبت به فقرا و مساکین. امام سجاد و کتاب رساله حقوق. حقوق اساسی انسان.

فهرست منابع ...

کتاب امام سجاد و آموزش انسانی در بنگلادش منتشر شد

/۹۸۸/

منبع: رایزنی فرهنگی کشورمان در بنگلادش

برچسب ها: رسا بنگلادیش کتاب
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین