۲۵ تير ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۰
کد خبر: ۶۸۴۷۹۱
پ
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در نامه ای به وزیر آموزش و پرورش، اعمال فوق العاده ویژه معلمان کشور به میزان حداقل ۲۱ درصد و حداکثر ۲۷ درصد از ابتدای فروردین ماه را بلامانع دانست.

به زارش خبرگزاری رسا، ضرایب جدید فوق‌العاده ویژه معلمان از سوی محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش ابلاغ شد.

بر این اساس، ضرایب جدید فوق العاده ویژه معلمان برای مشمولین طرح طبقه بندی مشاغل معلمان کشور،  به میزان حداقل ۲۱ درصد و حداکثر ۲۷ درصدی از یکم فروردین ۱۴۰۰ به شرح زیر، قابل اجراست است: 

فوق العاده ویژه معلمان در بدو استخدام ۲۱ درصد، در طبقه بندی مقدماتی، پایه، ارشد ضریب ۲۱ درصد، خبره ضریب ۲۴ درصد و عالی ضریب ۲۷ درصد محاسبه و در احکام حقوقی فرهنگیان اعمال می شود.

متن نامه محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه به محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش به شرح زیر است:

 در پاسخ به نامه شماره ۳۹۶۲۴ تاریخ نهم خرداد ۱۴۰۰ ، بدین وسیله به آگاهی می رساند که درخواست دستگاه های اجرایی و آن وزارتخانه در برخورداری از حداکثر تا پنجاه درصد سقف امتیاز حقوق ثابت و فوق العاده های مستمر موضوع بند ۱۰ ماده ۴۸ قانون مدیریت خدمات کشوری، با توجه به مصوبه شماره ۱۳۸۰۹۱.ت ۵۰۰۰۰ه تاریخ ۱۳۹۳.۱۱.۱۵ هیأت وزیران که این سقف را حداکثر تا سی و پنج درصد تعیین کرده است، قانونی و قابل اجرا نیست. 

لذا در این راستا اعمال فوق العاده ویژه موضوع مصوبه مذکور برای مشمولین طرح طبقه بندی مشاغل معلمان کشور، به میزان حداقل ۲۱ درصد و حداکثر ۲۷ درصدی با رعایت مفاد مصوبه یاد شده و ترتیبات مندرج در جزء (۵) بند الف تبصره ۱۲ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور و سایر قوانین و مقررات ذی ربط، از ابتدای سال جاری در سقف اعتبارات مصوب بلامانع است.

به گزارش فارس، برخی مخاطبان این خبرگزاری در سامانه فارس من با ثبت سوژه‌های متعددی چون «کمپین همسان‌سازی حقوق فرهنگیان و اجرای فوق‌العاده ویژه» خواستار پیگیری شدند.

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
معلم
Iran, Islamic Republic of
19:02 - 1400/04/25
با تلاش مسولین در مقابل افزایش هفت میلیونی دیگران و فوق العاده ویژه 21 میلیونی دیگران به من معلم 28 سال سابقه سیصد هفتاد هزارتومان افزوده می شود
تصمیم دارم با این افزایش سیصد و هفتاد هزارتومنی برای دو تن فرزندانم که به دلیل عدم توانایی من در تهیه خوراک و پوشاک و وسایل تحصیلشان ، ترک تحصیل کرده و وارد بازار کارگری شده اند از اوستا کارشان اجازه بگیرم و کل خانواده پنج نفریم را برای اولین بار در عمرشان با این سیصد و هفتاد تومن به زیارت امام رضا ببرم

راستی مبلغ بلیط شیراز مشهد برای پنج نفر چقدر هست
برید کنار با افزایش سیصد و هفتادهزار تومن میرم مسافرت
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین