۲۵ تير ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۰
کد خبر: ۶۸۴۸۰۷
پ
حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای، در سفر به قم با مراجع تقلید، تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) و اعضای جامعه مدرسین دیدار کرد.

به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای، رییس قوه قضاییه که امروز به شهر مقدس قم سفر کرده بود در نخستین برنامه این سفر حرم مطهر حضرت معصومه(س) را زیارت کرد و با مراجع تقلید، تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) و اعضای جامعه مدرسین دیدار کرد.

در دیدار رییس قوه قضاییه با مراجع تقلید و  علما چه گذشت؟

تقدیر آیت الله صافی گلپایگانی از رویکرد دستگاه قضا درباره بدهکاران مهریه

حضرت آیت‌الله‌ صافی گلپایگانی در دیدار رییس قوه قضاییه گفت:  قوه قضاییه باید به نحوی عمل کند که بدهکاران و کسانی که واقعاً در عسر هستند حبس نشوند و شرایطی فراهم شود که با آسایش بتوانند دین خود را ادا کنند. (لینک خبر)

در دیدار رییس قوه قضاییه با مراجع تقلید و  علما چه گذشت؟

مدت دادسری و رسیدگی به پرونده ها کوتاه تر شود

حضرت آیت‌الله‌ مکارم شیرازی در دیدار حجت الاسلام والمسلمین اژه ای اظهار کرد: اگر مدت دادرسی و تشریفات رسیدگی به پرونده‌ها طوری کوتاه شود که مردم نتیجه کار را سریع‌تر ببینند، موجب رضایت خدا و بندگان خدا خواهد شد.

در دیدار رییس قوه قضاییه با مراجع تقلید و  علما چه گذشت؟

پرونده آقای اژه‌ای روشن است/ ضرورت تعامل بیشتر حوزه با دستگاه قضا

حضرت آیت‌الله نوری همدانی در دیدار رییس قوه قضاییه گفت: بر اساس دستور حضرت امیر، باید افراد با ایمان و فاضل از نظر علمی و اخلاقی را برای قضاوت انتخاب کرد.(لینک خبر)

در دیدار رییس قوه قضاییه با مراجع تقلید و  علما چه گذشت؟

شب و روز برای رفع مشکلات معیشتی مردم کار کنید

حضرت آیت الله سبحانی در دیدار رییس قوه قضاییه گفت: ما سعی می‌کنیم به سوالات فقهی شما پاسخ دهیم تا شما هم شب و روز برای رفع مشکلات معیشتی و امنیتی مردم کار کنید.(لینک خبر)

 

در دیدار رییس قوه قضاییه با مراجع تقلید و  علما چه گذشت؟

دستگاه قضا ربا را از جامعه ریشه‌کن کند

حضرت آیت‌الله علوی گرگانی در دیدار حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای بیان کرد: دستگاه قضا ربا را از جامعه ریشه‌کن کند. متاسفانه ربا با اسامی مختلفی از جمله دیرکرد در جامعه وجود دارد و دستگاه قضایی باید با تمام توان در رفع این آسیب تلاش کند.(لینک خبر)

در دیدار رییس قوه قضاییه با مراجع تقلید و  علما چه گذشت؟

برخی برای سرمایه گذاری در کشور امنیت اقتصادی ندارند

آیت الله  حسینی بوشهری در دیدار حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای اظهار کرد: ایجاد امنیت اقتصادی موضوع مهمی است چراکه عده‌ای احساس امنیت برای سرمایه‌گذاری در کشور ندارند.(لینک خبر)

در دیدار رییس قوه قضاییه با مراجع تقلید و  علما چه گذشت؟

سهم‌خواهان باید روز قیامت پاسخگو باشند

آیت الله سعیدی در دیدار رییس قوه قضاییه بیان کرد: اشخاص و جریاناتی که دنبال سهم‌خواهی در نظام اسلامی بوده‌اند، باید پاسخگوی اعمال و رفتارهای خود باشند.(لینک خبر)

در دیدار رییس قوه قضاییه با مراجع تقلید و  علما چه گذشت؟

شرایط کنونی بیش از پیش به نظرات و همفکری علما و حوزه علمیه نیازمند هستیم

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در دیدار با مراجع تقلید با بیان اینکه در شرایط کنونی بیش از پیش به نظرات و همفکری علما و حوزه علمیه نیازمند هستیم، گفت: در زمان کنونی بسیاری از مسائل جدید است و شاید به صورت متعارف نشود پاسخ آن را در کتب پیدا کرد و نیاز به بررسی دارد.

رییس قوه قضاییه با اشاره به مشکلاتی که فضای مجازی برای جامعه بوجود آورده است،گفت: علاوه براین مشکلات، فضای مجازی یک باب جدید را برای دستگاه های حکومتی و حکمرانی به ویژه دستگاه قضایی باز کرده است.

وی با تاکید براینکه موضوعاتی در این باب نیازمند همکاری بیشتر حوزه با قوه قضائیه است، بیان کرد: همه نظام اسلامی براساس موازین اسلامی پایه گذاری شده و باید برنامه های آن انجام شود که به این مسئله قانون اساسی نیز تاکید دارد.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای اضافه کرد:در شرایط ویژه ای قرار داریم که ممکن است شیاطین با شیطنت هایی که دارند و بعضی از روشنفکرنماها بخواهند انحرافی را در برخی مسائل بوجود بیاورند که به کمک حوزه علمیه با دستگاه قضایی بیش از پیش در این زمینه نیازمند هستیم.

وی بیان اینکه مردم انتظار دارند که برنامه های دستگاه قضایی باید براساس شرع و مبانی فقه اسلامی انجام شود، عنوان کرد: تا کنون در این زمینه گام های ارزشمندی برداشته شده است اما همچنان قوه قضائیه نیازمند همکاری با حوزه و علمای صاحب نظر است.

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه در شرایط فعلی نیازمند تربیت روحانیون فاضل برای شرایط آتی هستیم و هرچه که جلو می رویم این نیاز بیشتر می شود، گفت: دستگاه قضایی در این زمینه بسترهایی را فراهم کرده است و از سال های گذشته دستگاه قضایی را بسیج کرده است و همکاری حوزه علمیه در این زمینه می تواند بیش از پیش موثر واقع شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین