۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۴
کد خبر: ۶۸۵۴۸۹
پ
از سوی خبرگزاری رسا منتشر شد؛
اهمیت هم افزایی و وحدت از یک سو و دشمن یکپارچه برای نابوی اسلام و تاثیر آن در جهان از سویی دیگر ایجاب می کند که همه مذاهب اسلامی نسبت به مشترکات خود توجه داشته باشند.

به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگی اجتماعی خبرگزاری رسا واقعه غدیرخم، یکی از مهم ترین حادثه های تاریخ صدر اسلام و به تعبیر معصومان علیه السلام، عید بزرگ الهی است که همه پیامبران به پاس داشت حرمت آن مأمور بودند، چنان که امام صادق علیه السلام می فرماید: «یوم الغَدیر عیدُ الله الاَکبر و ما بَعَثَ الله نبیاً الّا عرَّفَه حرمَتَهُ و انَّه عیدٌ فی السَّماء و فی الاَرض؛ روز عید غدیر، عید بزرگ خداست و خدای تعالی هیچ پیغامبری نفرستاد، جز اینکه به او حرمت این روز را شناساند»

در دنیای کنونی که جهان اسلام به فرق مختلف منشعب شده است بیش از پیش وحدت میان مسلمین درجوامع اسلامی احساس می شود، در همین راستا خبرگزاری رسا باتوجه به واقعه غدیر درصدد است تا با گفتگوی با علمای اهل سنت این مساله را مورد بررسی قرار دهد که آیا غدیر را می توان به عنوان بستری برای وحدت میان فرق و مذاهب اسلامی اتخاذ کرد. 

اهمیت هم افزایی و اتحاد از یک سو و وجود دشمن یکپارچه برای نابوی اسلام و تاثیر آن در جهان از سویی دیگر ایجاب می کند که همه مذاهب اسلامی نسبت به مشترکات خود توجه داشته باشند و نسبت به هر یک از آنها به عنوان رهیافتی به سوی اتحاد و وحدت هر چه بیشتر مسلمین نگاه کنند.

به همین منظور خبرگزاری رسا پرونده ای را با عنوان غدیر ندایی برای وحدت جهان اسلام آغاز کرده است که در آن مصاحبه هایی با چندتن از علمای اهل سنت و شیعه که در راستای تقریب مذاهب کوشش و همت گمارده اند انجام داده است.

برچسب ها: غدیر وحدت شیعه سنی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین