۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۱
کد خبر: ۶۸۵۶۰۶
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه:

آمریکا به حضور در عراق، لیبی، افغانستان و سوریه خاتمه دهد

آمریکا به حضور در عراق، لیبی، افغانستان و سوریه خاتمه دهد
ماریا زاخارووا در پاسخ به اظهارات معاون رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا تصریح کرد: آمریکا به حضور در عراق، لیبی، افغانستان و سوریه خاتمه دهد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری رسا، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه امروز سه شنبه در نشست خبری هفتگی خود از آمریکا خواست تا به حضور در عراق، لیبی، افغانستان و سوریه خاتمه دهد.

بر اساس اعلام این وبگاه، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در پاسخ به اظهارات «جان هایتن» (John Hyten) معاون رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا که با طرح ادعایی عوام فریبانه گفته بود کشورش برای مقابله با تهدیدات امنیتی گروه‌های تروریستی و تهدید از جانب چین و روسیه حضور نظامی کمی در این کشورها خواهد داشت؛ تأکیدکرد که آمریکا به این حضور حداقلی هم خاتمه دهد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، ژنرال جان هایتن معاون رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا پیشتر در کنفرانس خبری در دانشگاه فناروی های پیشرفته اعلام کرده بود: ایالات متحده نیروهای خود را از عراق خارج می‌کند، زیرا واشنگتن باید تمرکز خود را بر تهدیدهای روسیه و چین قرار دهد. خطر اصلی در بلندمدت از سوی چین و در کوتاه مدت از سوی روسیه است؛ ما باید اطمینان حاصل کنیم که اهداف خود را بر آنها متمرکز می‌کنیم.

ژنرال جان هایتن بدون اشاره به تنش آفرینی های این کشور در منطقه گفت که اوضاع پیش آمده در افغانستان و عراق نشان دهنده خبرهای ناگواری برای غرب آسیا است و امریکا باید برای حل مشکلات آنها اقدام کند!

جو بایدن رئیس جمهور امریکا در ۱۴ آوریل از برنامه خود برای آغاز خروج اشغالگران آمریکایی از افغانستان در ماه می و سپس با تغییر این تاریخ وعده داد که تا ۱۱ سپتامبر به این اشغالگری پس از ۲ دهه پایان می دهد./۹۸۸/

منبع: وبگاه لیبیا ری‌ویو

ارسال نظرات