۰۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۹
کد خبر: ۶۸۵۷۵۹

نشست فوق‌العاده «الی‌الحبیب» ویژه ستایش‌گران جوان آستان اهل بیت برگزار شد

نشست فوق‌العاده «الی‌الحبیب» ویژه ستایش‌گران جوان آستان اهل بیت برگزار شد
خوزستان - نشست فوق‌العاده الی الحبیب در به همت جامعه ایمانی مشعر با حضور جمعی از ستایشگران اهل بیت کشور برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری رسا در خوزستان، نشست فوق‌العاده الی الحبیب در راستای برگزاری سلسله نشست های فصلی الی الحبیب به همت جامعه ایمانی مشعر عصر امروز در قرارگاه کربلای خوزستان با حضور جمعی از ستایشگران اهل بیت کشور و همچنین ستایش‌گران شاخص استان خوزستان در محل قرارگاه کربلا برگزار شد.

در ابتدای این نشست که به منظور اقدام هماهنگ و عملیاتی جامعه ستایشگری در حوزه خدمات اجتماعی تشکیل شد، سردار احمد خادم السیدالشهدا فرمانده قرارگاه کربلا در خصوص نقش ستایشگری در جامعه به بیان برخی مطالب پرداخت و گفت: ستایشگران و مداحان اهل بیت(ع) تاثیرگذاران معنوی در کشور هستند، زیرا ارتباط عمیقی میان اهل بیت(ع) و مردم ایجاد می کنند، متاسفانه به دلیل برخی مشکلات در کشور دشمنان در فضای مجازی در حال ضربه زدن به دین هستند.

فرمانده قرارگاه کربلا با بیان اینکه نیروهای حزب الله در فضای مجازی خوب عمل نمی کنند گفت: التهاب فضای مجازی چند وقت اخیر خوزستان توسط نیروهای دشمنان در خارج از کشور صورت گرفت اما نباید سوء مدیریت ها در داخل کشور را فراموش کرد، می توانستیم با رها سازی درست آب پیش از وقوع خشکسالی از این فضای ملتهب جلوگیری کرد.

فرمانده قرارگاه کربلا با اعلام این مطلب که خوزستان استان ثروتمندی است عنوان کرد: شرکت های پتروشیمی در استان خوزستان سالانه بیش از 3هزار میلیاردتومان درآمد دارند، باید مدیریتی در استان باشد که این شرکت ها را مجبور کند تا از توان مالی خود برای تامین آب شرکت استفاده کنند نه اینکه از یارانه و سهم مردم استفاده کنند.

وی در ادامه به طرح 550هزارهکتاری مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: این طرح در ابتدا 2میلیون هکتار بود اما رفته رفته کاهش یافت که اکنون تنها 250هزار هکتار آن به بهره برداری رسیده است،با همین دو مورد می توان بیکاری را در استان خوزستان ریشه کن کرد.

خادم السید الشهدا به اقدامات این قرارگاه در محرومیت زدایی اشاره کرد وافزود: فنس کشی نخلستان ها برای جلوگیری از ورود حیوانات، آبرسانی به 60 روستا و آبرسانی با تانکر به 700 روستا از جمله مهمترین اقدامات این قرارگاه بوده است.

در ادامه این نشست حاج صادق آهنگران پیشکسوت مداحی و پیرغلام حسینی عنوان کرد: کانون مداحان، سازمان بسیج مداحان و دیگر نهادهایی که تشکیل می شوند تنها برای ایجاد انسجام میان مداحان است، برگزاری فصلی این جلسات می تواند به انسجام بیشتر مداحان و ستایشگران جوان در سراسر کشور کمک کند.

وی با بیان اینکه حضور ستایشگران جوان کشور برای کمک به مردم مظلوم خوزستان قابل تقدیر است گفت:
با توجه به مشاهدات میدانی امروز که توسط جمعی از ستایش‌گران صورت گرفت، لیستی از مهمترین مشکلات روستاها از جمله آب، لوله، تانکر و ... تهیه شده است که می خواهیم هر مداح در حد توان خود و با استفاده از ظرفیت مجالس خود، نسبت به این مهم کمک و یاری رسان باشند.

این پیشکسوت مداحی در ادامه به ضعف فضای رسانه ای مداحان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه مداحان انسجام دارند اما ضعف رسانه ای در میان آنها کاملا مشهود است، در عین حالی که اتفاقات بسیار چشم گیری صورت گرفته اما عدم انعکاس درست آنها باعث بروز حرف و حدیث هایی می شود.

در ادامه این نشست صمیمی برادر رحیم آبفروش دبیر جامعه ایمانی مشعر به بیان نکات خود پرداخت و گفت: این تجمع ها و نشست ها بدون بخش نامه یا چارت اداری تدوین و کاملا خودجوش است، مداحان و ستایشگران اهل بیت(ع) خدمت رسانی به مردم را از وظایف خود می دانند، به جرات می توان می گفت مراسم مناجات خوانی در شب های ماه مبارک توسط این مجموعه جوان در سراسر کشور تشکیل شد.

وی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری که هیئت تنها مناسک نیست گفت:
در لبیک به فرمان مقام معظم رهبری باید عنوان کنیم ما ستایشگران انقلابی هستیم که برای دفاع از انقلاب در میدان حاضر و شعار خادم هیات، خادم مردم سرلوحه کار ماست.

آبفروش با اعلام اینکه ستایشگران و مداحان به شدت نیازمند هم افزایی و همگرایی هستند افزود: دشمنان در هم افزایی با یکدیگر دست برتر را نسبت به ما دارند و در مواقع مختلف به زیبایی از یکدیگر حمایت می کنند، باید عنوان کنم که مداحان نیز باید در مواقع مختلف از یکدیگر حمایت کنند.

دبیر جامعه ایمانی مشعر با بیان اینکه امیدوار هستیم که این نشست ها به صورت استانی برگزار شوند و تنها در تهران متمرکز نماند گفت: امروز مقام معظم رهبری موضوع خانواده را از ستایشگران میخواهند،که مداحان در اشعار خود باید این مهم را سرلوحه خود قرار دهند.

وی در پایان از صندوقچه روضه خانگی رونمایی کرد و گفت: این صندوقچه تمام ابزاری را که یک هیات خانگی دارد در خود جا داده است، امیدوار هستیم که خیرین با تامین هزینه این صندوچه ها هیات های بیشتری در سراسر کشور را مجهز به این صندوقچه ها کنند.

همچنین حجت الاسلام حسین آقا میری در این نشست اظهار کرد: : رفته رفته در حال نزدیک شدن به ماه محرم هستیم باید اذعان کرد که جوانان و ستایشگران مذهبی سرمایه های اصلی هیات های مذهبی هستند و ضرورت دارد توجه بسیاری به آنها شود.

وی با اشاره به بخشی از سخنان مقام معظم رهبری که شهید حسن باقری را از معجزات انقلاب اسلامی عنوان کردند گفت: به تعبیر مقام معظم رهبری شهید باقری مراحل 20ساله پیشرفت را در دو سال طی کردند بنابراین باید عنوان کنیم که انقلاب اسلامی فرصت ها و ظرفیت های بسیاری برای پیشرفت در اختیار جوانان قرار می دهد.

حجت الاسلام آقامیری با اشاره به برخی آمار مبنی براینکه بیش از 60درصد هیئت ها در سال گذشته مراسم خود را برگزار نکردند گفت: تلفیق عقل و احساس باعث پیشرفت می شود اما همین موضوع باعث شد که رسالت امام حسین(ع) چندبرابر جهانی شود.

این سخنران مذهبی در ادامه اضافه کرد: از موضوعات مهمی که باید درهیئت ها به ان توجه کرد نگاه پدرانه پیشکسوتان به جوانترهاست،ضرورت دارد جوانان از تجربیان پیشکسوتان بیشتر استفاد کرده و جایگاه ویژه ای برای انها قائل شوند.

وی با بیان اینکه وظایف هیات از صرف برگزاری سينه زنی به فعالیت های اجتماعی توسعه پیدا کرده،گفت:
محرم امسال نسبت به سال گذشته حساس تر است و برای حفظ انسجام ضرورت دارد مداحان اتحاد بیشتری داشته باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان حجت الاسلام محمدمهدی نبی زاده که در این نشست حاضر بود با بیان اینکه مداح نقش محوری را در جامعه ایفا می کند، گفت:
در خصوص موضوع خوزستان باید این نکته عنوان شود همانگونه که در 8سال جنگ تحمیلی تمام ایران برای خوزستان پای کار ایستاد امروز نیز همه ایران باید پای کار خوزستان بایستد.

وی ادامه داد: متاسفانه چرخه حیات خوزستان و اکوسیستم آن را بهم زدند و زندگی را از خوزستان گرفتند،خوزستان امروز با بی آبی روبه روشده است، اما باهمه این مشکلات مردم خوزستان پای کار انقلاب اسلامی ایستادگی کرده اند، اتحاد و همفکری برای رهایی خوزستان از مشکلات باید تبدیل به یک گفتمان شود.

حجت الاسلام نبی زاده گفت: در شرایط این چنینی افراد شاخص دو رویکرد را می توانند اجرا کنند، اول آنکه همانند بقیه تنها فریاد مظلومیت برآورند دوم آنکه خلاء های موجود را با استفاده از ابزارهای مختلف پر کرده و مواسات مردم را به جا اورند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان با بیان اینکه باید جریان مواسات فعال داشته باشیم عنوان کرد: امروز خوزستان مقابل دشمنان نظام ایستاده است و دشمنان می خواهد به نظام از خوزستان ضربه بزنند، بنابراین ضرورت دارد که برای رهایی خوزستان از مشکلات توان ملی کار گذاشته شود.

در ادامه این نشست هرکدام از مداحان مدعو به بیان نکته نظرات و چالش های پیشرو برای ماه محرم خود پرداختند.

ارسال نظرات