۲۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۲
کد خبر: ۶۸۹۴۷۰
پ
ایستگاه رسانه‌ای اسلام (۳۹)؛
حجت الاسلام کرمانی گفت: برای احیای مکتب اسلام در ابتداء باید به سیرۀ عملی حضرت امام و مقام معظم رهبری توجه کنیم، این خودش برای ما مبیّن سیرۀ اهل بیت است.

حجت الاسلام سید محمدرضا غیاثی کرمانی در گفتگو با خبرنگار سرویس فرهنگی و اجتماعی خبرگزاری رسا با اشاره به ویژگی های ملت امام حسینی گفت: ویژگی های ملت امام حسین(ع) جدا از ملت پیامبر اکرم(ص) نیست زیرا پیامبر فرمود: حُسَینٌ مِنّی و اَنا مِن حُسَین، یعنی هرچی که ما بخواهیم در رابطۀ با ملت پیامبر اکرم(ص) ارائه دهیم همان در ملت امام حسین متجلی است و هر چه در رابطۀ با ملت امام حسین(ع) بخواهیم ارائه دهیم در ملت پیامبر متجلی است، هر دو یکی هستند منتهی امام حسین(ع) این مکتب را زنده کرد.

وی افزود: امام حسین(ع) در وصیتنامه خود فرمودند و اَسیر بِسیرَةِ جَدّی و اَبی، یعنی من به سیرۀ جدم و پدرم رفتار می کنم، این سیره دقیقا همان روش و مکتب و سیستم فکری است که پیامبر اکرم و امیرالمومنین(علیهما السلام) آن را ارائه داده اند، پس نمیتوانیم بگوییم چیزی نو و جدیدی است، بلکه در راستای اهمیت مکتب اسلام است که می خواهند ما را متوجه آن کنند.    

استاد حوزه اذعان داشت: برای احیای مکتب اسلام در ابتداء باید به سیرۀ اهل بیت(علیهم السلام) توجه کنیم، درسته ما سیرۀ علمی آن بزرگواران را در کتاب ها داریم، ولی از سیرۀ عملی آن ها محروم بودیم که می توانیم به سیرۀ عملی حضرت امام و مقام معظم رهبری توجه کنیم، این خودش برای ما مبیّن سیرۀ اهل بیت(علیهم السلام) است که به همین روش راه را طی کنیم.

در پایان با اشاره به وصیتنامه شهید سردار سلیمانی گفت: رهبری و ولایت ستون خیمه است، اگر این ستون بیافتد خیمه هم می افتد، یعنی توجه کنیم رهبری به عنوان یک مرجع در امور دینی و به عنوان یک رهبر در امور سیاسی چه مواضعی دارد، بنابراین کسانی که میخواهند سیرۀ آموزندۀ علمی و عملی اهل بیت(علیهم السلام) را ببینند به رهبر معظم انقلاب و حضرت امام تجلی نگاه کنند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین