۲۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۸
کد خبر: ۶۸۹۸۲۶
پ
نخست وزیر دولت موقت طالبان در جلسه کابینه، دستور داد تا کمک‌های بشردوستانه به پنجشیر ارسال شده و شبکه‌های مخابراتی نیز در این ولایت وصل شوند.

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از جام جم آنلاین، «ملا محمدحسن آخوند»، نخست وزیر دولت موقت طالبان، روز پنجشنبه دستور ارسال کمک‌های بشردوستانه به پنجشیر را صادر کرد.

در جلسه کابینه دولت موقت طالبان، ملا محمد حسن آخوند به همه سرپرست‌ها دستور داد که به مسائل رسمی توجه جدی داشته باشند و همچنین برای اطمینان از امنیت شهر کابل به بخش امنیتی توصیه کرد.

وی همچنین لغو محدودیت‌های شبکه‌های مخابراتی در پنجشیر و استقرار رسانه‌ها برای پوشش وضعیت فعلی و همچنین کمک‌های بشردوستانه به مردم این ولایت را صادر کرد.

همچنین در این جلسه تصمیم گرفته شد که کمک‌های بشردوستانه اخیر به افغانستان باید به پنجشیر فرستاده شود و در آنجا به طور منظم در مناطق مختلف در میان ذینفعان توزیع شود.

در جلسه کابینه تصمیم گرفته شد که اولویت دادن به امکانات لازم برای حمایت از تجار، صرافان، کارشناسان کلیدی و کادر‌های برجسته باشد.

مرکز پنجشیر که پس از تصرف کابل در برابر نیرو‌های دولتی و امنیتی مقاومت کرده بود، اکنون به‌کنترل نیرو‌های طالبان درآمده است.

صد‌ها خانواده از این ولایت به‌دلیل ترس از ناامنی و آینده‌ای نامشخص به ولایات همسایه، به ویژه پایتخت کابل نقل مکان کرده‌اند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین