۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۴
کد خبر: ۶۹۱۴۰۴
پ
وزیر کشور با بیان اینکه همواره اعلام کرده‌ایم سیاستمان سیاست همسایگی است، گفت: آغوشمان به روی همه کشورهای همسایه برای بهترین روابط باز است.

به گزارش خبرگزاری رسا، «احمد وحیدی» در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالات خبرنگار تسنیم در ارتباط با برخی اظهارات مقامات کشورهای همسایه اظهار داشت: ما همواره اعلام کرده‌ایم سیاستمان سیاست همسایگی است و ‌با همسایگان بهترین روابط را می‌خواهیم.

وی با بیان اینکه آغوشمان برای همه همسایگان باز است، افزو‌د: ‌البته این را هم می‌دانیم که روابط خوب ایران با کشورهای همسایه را ‌دشمنان نمی‌خواهند به ویژه اینکه رژیم صهیونیستی و آمریکا ‌در منطقه فعالیت دارند‌ و می‌خواهند بین ملت‌ها تفرقه بیندازند لذا باید خیلی عاقلانه به صحنه‌ها نگاه کرد.

وحیدی با اشاره به روابط دیرینه و تاریخی بین دو ملت ایران و آذربایجان و مهم برشمردن این روابط تصریح کرد: ‌ما همواره دست دوستی به سوی همه همسایگان برای بهترین روابط دراز کرده‌ایم.

پیام رزمایش فاتحان خیبر به کشورهای دوست و دشمن

وی در ارتباط با رزمایش فاتحان خیبر نیروهای مسلح افزود: این رزمایش براساس یک سلسله کارهای طراحی از پیش تعیین شده بود و نیروهای مسلح همواره توان خودشان را به آزمایش می‌گذراند و ضمناً پیام این رزمایش‌های ما اضافه بر آمادگی خودمان پیام برای دشمنان ماست. رزمایش‌های ما برای دوستانمان پیام دوستی و امنیت است و برای دشمنان ما پیام آمادگی، قدرت و دوری آنها از هر‌گونه ماجراجویی است.

ملاک عمل در انتخاب استانداران

وزیر کشور در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم در مورد استفاده از نیروهای ستادی انتخابات عنوان کرد: انتخاب ما و وزارت کشور اصولا خارج از این مسائل است انتخاب ما بر اساس شایسته‌سالاری است، لیست بلندبالایی ما برای استانداری لرستان داشتیم که می‌توانستند باشند که ما همه این گزینه‌ها را بررسی کرده و با توجه به شاخص‌هایی که قبلا اعلام کردیم بر اساس شاخص‌ها به آقای زیویار رسیدیم، خیلی جاها ممکن است به روسای ستادها برسیم یا نرسیم اساسا این به هیج وجه ملاک ما نبوده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه استان لرستان ظرفیت‌های بسیار زیادی دارد اظهارداشت: 12میلیارد مترمکعب آب در این استان وجود دارد، سدهایی در این استان مطرح است که کار این سدها یک مقداری تاخیر شده است که انشالله با سرعت بیشتری باید این سدها برقرار و ایجاد شود تا بتواند از منافع آب بیشتر بهره‌مند شود.

فضای کسب و کار روان‌تر و تسهیل شود

وی با اشاره به اینکه در حوزه صنعت طرح‌های نیمه تمام و طرح‌های راکد وجود دارد، افزود: طرح‌هایی که بعضا به تملک بانک‌ها در آمده که باید با سرعت بیشتری این طرح ها آزاد شود که بخشی در انتهای راه است و بخشی هم باید تکمیل شود که می‌تواند برای این استان مهم باشد، برای جلب سرمایه گذار یا باید فضای کسب و کار روان تر و تسهیل شود به گونه‌ای که برای سرمایه گذار جدید هیچ گونه زمان اضافه ای را تحمیل نکند.

وزیر کشور عنوان کرد: برای گردشگری و فضای بسیار زیبا و طبیعت زیبای استان باید زیرساخت‌های آن تکمیل شود و زیبایی‌های این استان معرفی شود چون زیبایی‌های آن بسیار زیاد است و به اندازه کافی شناخته شده و ترویج داده شده نیست که باید این اتفاق حتما بیفتد.

وی بیان کرد: استان لرستان ظرفیت‌های مهمی در حوزه دامپروری، کشاورزی و داروهای گیاهی دارد که می‌تواند بخش زیادی از گوشت مورد نیاز و بخشی نیازهای کشاورزی کشور را تامین کند و اینها جز کارهای مهمی است که باید در استان انجام شود و ان‌شاءلله اقتصاد استان شتابان جلو رود تا نرخ بیکاری کاهش پیدا کند.

آخرین جزئیات ‌خسارت در مناطق زلزله‌زده

وحیدی در مورد تماس تلفنی با استاندار چهارمحال بختیاری در رابطه با آخرین وضعیت مناطق زلزله زده این استان گفت: در آخرین تماس‌هایی که داشتیم، زلزله در منطقه‌ای خارج از مناطق مسکونی اتفاق افتاده و در منطقه‌ای که بیشتر عشایر عزیز ما بودند خداروشکر خسارات جدی به بار نیامده و مشکلات مهمی نبوده و بر اساس اطلاعات دریافتی تلفاتی نداشتیم و مشکل خاصی نبوده، اکیپ‌ها از همان لحظات اولیه وقوع زلزله در مناطق زلزله زده چهارمحال و ایذه خوزستان حضور پیدا کرده و مشغول گشت هستند تا مطمئن شوند مشکلی پیش نیامده است ولی تا این لحظه هیج مشکل جدی نداشتیم.

قصد برکناری استاندار سیستان و بلوچستان را نداریم

وی در مورد مباحث مطرح شده در مورد استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: متاسفانه فضای مجازی رهاست و افراد هر طور بخواهند توی این فضا اظهارنظر می‌کنند به هیچ وجه اینطور نیست استاندار سیستان و بلوچستان بسیار ارزشمند، قوی، پرکار و پرتلاش است که در همین طوفان حاره‌ای هم بسیار فعال و در میدان بودند وی بسیار مورد استقبال مردم عزیز سیستان و بلوچستان، مسئولان محلی و روسای عشایر واقع شدند و بسیار فرد توانمندی هستند و به هیچ وجه نه تنها قصد تعویض نداریم بیشتر مطمئن می‌شویم که انتخاب درستی انجام دادیم.

تکمیل چرخه انتخاب استانداران تا دو ماه آینده

وزیر کشور در مورد سوالی در رابطه با انتخاب کند استانداران خاطرنشان کرد: روند انتخاب استانداران کند نیست، یک ماه از استقرار این دولت نمی‌گذرد طبیعتا باید شناسایی‌هایی انجام و مراحل طی شود و بعد به هیئت دولت برود و در آنجا تصویب شود،کند نیست ضمن اینکه عجله زیادی نداریم باید با دقت این کار را انجام دهیم و فکر کنم این کار در یک و دوماه آینده این کار تکمیل می‌شود.

وحیدی در رابطه با انتقاد حامیان دولت به انتخاب استانداران و نداشتن توانمندی برای تحقق شعارهای دولت رئیسی اظهار داشت:حامیان ایشان چنین نظری را ندارند و این حرف‌ها من نمی‌دانم شما از کجا می‌گویید حامیان رئیسی به انتخاب استانداران انتخاب شده بسیار راضی هستند و این ها حتما می‌توانند شعارهای دولت را محقق کنند.

منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین