۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۳
کد خبر: ۶۹۱۹۳۶
پ
بر اثر بیماری؛
مازندران - حجت الاسلام طاهری، مدیر سابق حوزه علمیه مازندران و مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه استان قم عصر یک شنبه بر اثر بیماری دعوت حق را لبیک گفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در مازندران، حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم طاهری، مدیر سابق حوزه علمیه مازندران و مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه استان قم عصر امروز یک شنبه بر اثر بیماری دعوت حق را لبیک گفت.

بر اساس این گزارش، حجت الاسلام والمسلمین طاهری که مدتی پیش به دلیل بیماری در یکی از بیمارستان های قم بستری بود عصر امروز یک شنبه دعوت حق را لبیک گفت.

مدیر سابق حوزه علمیه مازندران دعوت حق را لبیک گفت

این گزارش می افزاید؛ حجت الاسلام والمسلمین طاهری(ره) از سال 86 با حکم آیت الله مقتدایی، مدیر وقت حوزه های علمیه به عنوان مدیریت حوزه علمیه مازندران معرفی شد.

مدیر سابق حوزه علمیه مازندران دعوت حق را لبیک گفت

بر اساس این گزارش، به طور حتم اعتلای امروز حوزه علمیه مازندران مرهون تلاش ها و مجاهدت های خالصانه حجت الاسلام والمسلمین طاهری در جایگاه مدیریت حوزه علمیه مازندران است.

مدیر سابق حوزه علمیه مازندران دعوت حق را لبیک گفت

این گزارش می افزاید؛ مرحوم طاهری با بیش از یک دهه خدمات ارزشمند به حوزه علمیه مازندران و طلاب استان، تیر ماه 97 به قم رفت و به عنوان مدیر اجرایی امور طلاب و دانش آموختگان حوزه علمیه قم فعالیت خود را آغاز کرد.

مدیر سابق حوزه علمیه مازندران دعوت حق را لبیک گفت

بر اساس این گزارش؛ حجت الاسلام والمسلمین طاهری که تجربه موفق بیش از یک دهه مدیریت حوزه علمیه مازندران را در کارنامه خود داشت، اردیبهشت ماه سال 97 با حکم حجت الاسلام ربانی، مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه به عنوان مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه استان قم معرفی شد.

مدیر سابق حوزه علمیه مازندران دعوت حق را لبیک گفت

گذری کوتاه بر زندگینامه حجت الاسلام والمسلمین طاهری

حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم طاهری، در سال 1353، وارد حوزه علمیه رستم‌کلا شد و پس از سپری کردن سطوح اولیه برای ادامه تحصیل در سال تحصیلی 1356-1357، به حوزه علمیه قم رفت و سطح حوزه را در محضر اساتیدی چون آقایان و آیات عظام حبیب‌الله طاهری، صالحی مازندرانی، بنی‌فضل، ستوده و اعتمادی بهره مند شد.

مرحوم طاهری درس خارج حوزه را در محضر اساتیدی همچون آیات عظام فاضل لنکرانی، بهجت، وحید خراسانی، سید جعفر کریمی، جوادی آملی و سبحانی فراگرفت و در درس خارج فقه آیات عظام وحید و کریمی شرکت کرد.

مدیر سابق حوزه علمیه مازندران دعوت حق را لبیک گفت

وی از سال 1366، با مرحوم حجت‌الاسلام دشتی، تحقیق پیرامون نهج‌البلاغه را آغاز و از سال 1376، در دانشکده‌ها و دانشگاه‌های شهید محلاتی قم، الزهراء تهران، مجتمع آموزش عالی قم (وابسته به دانشگاه تهران)، مراکز آموزشی سپاه قم و جامعة الزهراء قم به همکار علمی و پژوهشی پرداخت.

مدیر سابق حوزه علمیه مازندران دعوت حق را لبیک گفت

حجت الاسلام والمسلمین طاهری(ره) از سال 1376، تألیف کتاب و مقاله در حوزه علوم دینی و انسانی را آغاز کرد که از جمله آثار و تألیفات این روحانی وارسته می توان به مدارک و معارف نهج‌البلاغه، سبک‌شناسی در تدوین علم اصول، نهج‌البلاغه و بهداشت روان، نهج‌البلاغه در آیینه پرسش‌ها و پاسخ‌ها، سیمای شهیدان نینوا، راهنمای آموزش و پژوهش در نهج‌البلاغه، فرهنگ معارف نهج‌البلاغه، آیت هدایت(شرح حال عالم ربانی طبرسی مازندرانی)، برگی از دفتر انسان‌شناسی از دیدگاه نهج‌البلاغه و همچنین مقاله کرامت انسان در اندیشه امام اشاره کرد.

به گزارش رسا، حجت الاسلام والمسلمین طاهری، عصر یک شنبه پس از تحمل یک دوره بیماری دعوت حق را لبیک گفت./950/پ۲۱۰/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین