۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۱
کد خبر: ۶۹۲۶۱۳
پ
اصفهان - مراسم افتتاحیه دومین رویداد ملی فرهنگی هنری فردخت با حضور متولیان فرهنگی در خانه تاریخی طباطیایی‌های کاشان برگزار شد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در کاشان، سرهنگ حمید رضا زاده جانشین فرماندهی سپاه کاشان عصر امروز در آیین افتتاحیه دومین رویداد ملی فرهنگی هنری فردخت که در خانه طباطبایی‌های کاشان برگزار شد این رخداد را توجه به ظرفیت‌های داخلی دانست و گفت: هنرمندان خیاط شهرستان ظرفیت‌ها و توانایی‌های بالقوه‌ای دارند که می‌توانند طرح‌های اثرگذاری را ارائه کنند.

وی طراحی لباس با ست‌های مختلف را نگاه جامعی به خانواده در حوزه دوخت و مدل دانست و گفت: برگزاری دومین رویداد ملی فرهنگی هنری فردخت جرقه‌ای در عرصه مد و پوشاک است که پیش از این زمینه بروز و ظهور استعداد‌ها و ظرفیت‌های هنرمندان خیاط کاشانی فراهم نشده و یا منفعل و مرعوب شو‌های تبلیغاتی مد و پوشاک غربی بوده اند.

سرهنگ رضا زاده دومین رویداد ملی فرهنگی هنری فردخت را نیاز امروز جامعه و یک گام به جلو در این عرصه دانست و گفت: در این رخداد زمینه بروز و ظهور استعداد‌ها و ظرفیت‌های داخلی که پیش از این مغفول مانده بود فراهم شده است و با این رخداد انتظار می‌رود طرح‌ها و مدل‌های اسلامی لباس بین مردم جامعه بروز و ظهور داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه با برگزاری دومین رویداد ملی فرهنگی هنری فردخت عزت و هویت ملی را تقویت می کند، افزود: با طراحی الگو‌های اسلامی مورد علاقه مردم تهاجم فرهنگی دشمن خنثی می‌شود.

جانشین فرمانده سپاه کاشان با بیان اینکه راه طولانی در این عرصه در پیش رو داریم، گفت: رسانه ها، ارگان‌ها و نهاد‌ها در حوزه‌های مختلف صنعتی، مجامع امورصنفی و همچنین خیرین و سرمایه گذاران درعرصه پوشاک با حمایت و پشتیبانی از این حرکت زمینه و رونق تولید ملی واشتغال را فراهم کنند.

همچنین آمنه فتاحی مسؤول بسیج خواهران ناحیه کاشان نیز گفت: دومین رویداد ملی فردخت در کاشان به عنوان یک رویداد فرهنگی در حوزه طراحی و دوخت مانتو اجتماع با همکاری بسیج جامعه زنان، دانشکده فنی و حرفه‌ای دخترانه فدک و حوزه مقاومت حضرت نرجس برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در رویداد ملی فرهنگی فردخت ۳۰ طرح و ۱۵۰ ست لباس، شامل ست لباس مادر و دختر، مادر و پدر، همسر و فرزند ارائه شده است، یادآور شد: از این تعداد اثر ۸۰ اثر برای ارائه در نمایشگاه انتخاب شد و ۱۴ اثر بعنوان اثر برگزیده انتخاب شد تا در مراسم اختتامه از آن‌ها تقدیر و تجلیل شود.

به گفته وی در طرح فردخت کم سن‌ترین شرکت کننده سه نفردانش آموز مقطع یازدهم و یک خانم ۶۰ ساله پیشکسوت در این عرصه شرکت دارند.

مسؤول بسیج خواهران ناحیه کاشان نیز گفت: با وجود عدم تبلیغات مناسب دررویداد ملی فرهنگی فردخت از ۱۰ شهرستان و استان کشورشرکت کننده حضور دارند.

وی ابراز امیدواری کرد که در طرح فردخت که هنرمندانی با استعداد و با ظرفیت‌های بالقوه‌ای شرکت دارند به زودی به عنوان یک طرح ملی در کشور مطرح و معرفی شود.

لازم به ذکر است، دومین رویداد ملی فرهنگی هنری فردخت و نمایشگاه آثار برتر رویداد فرهنگی هنری فردخت تا ۲۹ مهرماه جاری در خانه تاریخی طباطبایی‌های کاشان با همکاری بسیج جامعه زنان، دانشکده فدک، مجامع امور صنفی، دانشگاه آزاد اسلامی کاشان، سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی، شهرداری کاشان، مرکز فنی حرفه‌ای شهید موسویان، اداره فرهنگ و ارشاد، دانشگاه علمی کاربردی آران و بیدگل و ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکرکاشان برگزار می‌شود./۱۳۰۷/پ210/
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین