۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۸
کد خبر: ۶۹۵۸۲۲
پ
جنبش عصائب اهل الحق عراق به اقدام انگلیس علیه حماس واکنش نشان داد و آنرا در راستای همسویی با تل‌آویو دانست.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری رسا، جنبش عصائب اهل الحق عراق در واکنش به اقدام دولت انگلیس در قرار دادن حماس در فهرست تروریسم، آنرا تاکیدی بر حمایت مطلق انگلیس از اقدامات صهیونیست‌ها در فلسطین دانست.

در بیانیه این جنبش آمده است: رفتار انگلیس همسویی کامل آن با تاریخ سیاهش در تامین منافع رژیم غاصب صهیونیستی پس از جنایت اعلامیه بالفور است که غده سرطانی را در پیکره امت اسلامی کاشت.

عصائب اهل الحق عراق تاکید کرد: انگلیس با این حرکت خود، مهر تاییدی بر سیاست‌های خبیث خود در منطقه و حمایت همیشگی ظالم علیه مظلوم وحمایت مطلقش از شهرک سازی صهیونیست‌ها در سرزمین فلسطین عزیز، زد.

در این بیانیه آمده است: هدف از این تعدی آشکار دادن پیروزی خیالی به صهیونیست‌هایی است که ملت فلسطین به آنها شکست‌های متوالی وارد کرده‌ است. ملت فلسطین تسلیم باطل نشده و پایان صهیونیست‌ها حتمی است پس از اینکه ابهت پوشالی آنها طی سالیان طولانی مبارزه فلسطینی شکسته شد.

عصائب اهل الحق عراق تاکید کرد که این حرکت لندن در راستای تحرکات استعماری قدیمی خود است.

در این بیانیه با اشاره به علت روی آوردن لندن به این حرکت، تاکید شده است که پس از اینکه انگلیس متوجه شد که رژیم نژادپرست صهیونیستی در فلسطین با انواع مختلف مقاومت روبرو است و کیان و موجودیت آن در معرض خطر قرار داد، دست به این حرکت زد به ویژه که همسویی بشردوستانه با قضیه فلسطین وجود دارد.

عصائب اهل الحق عراق در ادامه به رویکرد خصمانه استکبار جهانی علیه خط مشی مقاومت اشاره کرد و اقدامات آمریکا و انگلیس را در راستای حمایت از رژیم صهیونیستی دانست که دست پرورده این دو است.

در این بیانیه تاکید شده است که این گواهی بر زبونی و ضعف و ناتوانی استکبار در نابودی مقاومت است که پیروزی‌های میدانی به دست آورده است.

عصائب اهل الحق عراق از امت اسلامی و عربی و همه آزادگان دنیا خواست که حامی موضوع برحق فلسطین باشند و به مخالفت با سیاست‌های انگلیس و آمریکا در حمایت از رژیم صهیونیستی برخیزند؛ رژیمی که شر مطلق و عامل همه زیانها به ملت‌ها و کشورهای منطقه است./۹۸۸/

منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین