۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۲
کد خبر: ۷۰۰۲۲۱
پ
رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اصفهان:
اصفهان ـ احمدی با بیان اینکه تفاوت دهه فجر امسال باید مملوس باشد گفت: در دهه فجر برای همه مردم برنامه‌های متنوعی در نظر گرفته شده است و رویکردهای جدیدی در پیش گرفته ایم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در اصفهان، محمدعلی احمدی رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان، صبح امروز در جلسه هم اندیشی مسؤولان شهرستان های ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار کرد: هرکجا از نیروهای مردمی استفاده شود نتیجه کار با کیفیت‌تر خواهد بود.

وی در ادامه افزود: ساختار های جدید تعیین و تغیرات ایجاد شده است و امیدواریم که این تغییرات  منجر به  تحول شوند، اما مسائلی همچون توجه به مساجد، حذف اقدامات و ساختار های زائد باید در دستور کار قرار گیرد، باید بررسی شود تا  ببینیم کجاها میتوانیم پیام های مقام معظم رهبری را عملیاتی کنیم، توجه به مساجد، محور قرار دادن مساجد، فعالیت موثر در  مساجد یکی از اقدامات اساسی خواهد بود، یکی از ویژگی های  مسجد مردمی بودن و فراگیر بودن است اگر به آن توجه کنیم مردمی شدن مراسمات هم خواهیم داشت. باید برای همه اقشار مردم و تشکلهای مختلف مردمی  برنامه و فکر داشته باشد.

باید جلوه‌گر فرمان رهبری باشیم

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: مسؤولان شهرستان ها باید بستر را برای حضور همه مردم در دهه فجر فراهم کنند، فراگیری باید یکی از مبناهای مراسمات در دهه فجر قرار گیرد،  باید تغییرات امسال محسوس  باشد، مسئولان سعی کنند ساختار های زائد را حذف کنند.  باید توجه کنیم که فرمان رهبری  به دست ما می‌تواند جلوه پیدا کند.

وی ادامه داد: در این مدتی که تا دهه فجر باقی مانده باید بستر سازی شود که  گروه های مختلف مردمی را در قالب های متفاوت برای بزرگداشت دهه فجرفعال کنیم، تحول در اجرای برنامه ها و مراسم ها باید مملوس باشد،  ما مسئولان باید اقشار را نسبت به برنامه های دهه فجر فعال و آگاه کنیم، هیچ قشری نباید در دهه فجر مورد غفلت قرار گیرد.

احمدی با بیان اینکه در برگزاری برنامه های دهه فجر باید محور هایی همچون مخاطب خاص، اهداف خاص و  برنامه گذاری خاص مورد توجه باشد و سعی کنیم در تمامی مراسمات همه اقشار را در نظر بگیریم، اظهارکرد: ما گوش به فرمان رهبری  هستیم برای مردمی کردن دهه فجر، باید تحولات صورت گیرد، چرا که مسؤولان و فرمانداران شهرستانها  امیدآفرینان هستند.

به سمت رویکردهای جدید در مراسمات دهه فجر می‌رویم

وی با اشاره به وجود مشکلات در جامعه عنوان ‌کرد: شاید یکسری از مشکلات مانند گرانی وجود داشته باشد اما ما می‌توانیم ظرفیت های جدید را در دهه فجر ایجاد کنیم،  با رویکرد دولت انقلابی عرصه خدمت فراهم شده است، امروز به شکل سابق در دهه فجر نیاز به پوستر و بنر نداریم، باید به سمت رویکرد های جدید حرکت کنیم. 

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی  استان افزود: در همه شهرستان های استان اصفهان و  همه روستاها ستاد مردمی دهه فجر به تبعیت از ستاد مرکزی اصفهان  تشکیل خواهد شد، در این مدت باقی مانده تا دهه فجر  جلسات متعددی برای هماهنگی ها با دهیاران و بخشداران و شهرداری ها برگزار می‌شود، مسؤولان شهرستان های مختلف سعی کنند در برگزاری مراسمات دهه فجر رقابت کنند، امیدواریم در آینده‌ای نزدیک هیچ شهرستانی نباشد که ستاد دهه فجر نداشته باشد تا بتوانیم در این راستا جشنواره روستایی ستاد های دهه فجر برگزار کنیم.

راهپیمایی‌ها به نماز جمعه ختم بشود

وی تصریح کرد: برای تولیدات در دهه فجر، ظرفیت های جدید متناسب با نیازها و شرایط  ایجاد خواهد شد مسؤولان شهرستان ها سعی کنند کمیته هایی که به مناسبت دهه فجر ایجاد می‌کنند  در هر تعدادی که می‌خواهند باشد اما فقط از مسؤولان و افراد دولتی استفاده نکنند، و سعی داشته باشند تا  دستور العمل ها بومی سازی شود، زیرا ما باید به کارآمدی و  تاثیر گذاری ها فکر کنیم.

احمدی ادامه داد: راهپیمایی های ۲۲ بهمن باید به نماز جمعه ختم شود اما به شرطی که کسی احساس دعوا و اختلاف بین ستاد نماز جمعه و ستاد دهه فجر احساس نکند، ما تاکید داریم مکان هایی که قبلا راهپیمایی می‌شده است را لغو نکنیم اما  مکان های جدیدی که میخواهیم به تازگی در آن‌جاها راهپیمایی برگزار کنیم  باید با توجه به شرایط شهرستان تصمیم گیری شود.

وی در پایان گفت: همچنین باید توجه داشت که امسال ایام دهه فجر با ایام ماه مبارک رجب متقارن است و ما به خوبی می‌توانیم  شادی را در این ایام حس کنیم، بنابراین امسال شادی را فراموش نکنیم و سعی داشته باشیم شادی مردم را  قوت دهیم.

تفاوت دهه فجر امسال باید مملوس باشد

بدون واهمه جهادی عمل کنید

حجت الاسلام احمد عبدالهی نژاد دبیر ستاد امر به معروف اصفهان با حضور در این جلسه اظهار کرد: ما برای حکم خدا قدم برمیداریم و خوشحال هستیم  که وظیفه‌ای داریم تا  امر به معروف را در جامعه احیا کنیم، خواهش دارم مسؤولان مطالبه‌گر باشند و  بدون ترس و واهمه در دل کار بروند، مسؤولان شهرستان ها جلسات هماهنگی را جدی بگیرند و اگر احساس می کند،  شخصی در اطرافشان  نسبت با جایگاهی که دارد  اجازه فعالیت های مفید را به آن‌ها نمی‌دهند اطلاع دهند، مسئولان کمک کنند تا بتوانیم حکم خدا را احیا کنیم.

تفاوت دهه فجر امسال باید مملوس باشد

دستاوردهای انقلاب برای جامعه تبیین شود

در ادامه این نشست محسن نصری تحلیل گر و کارشناس مسائل سیاسی اظهار کرد: باید سعی کنیم با پیروی از مقام معظم رهبری با جهاد تبیین و جهاد افشاگری ، پیشرفتها و دستاوردهای انقلاب اسلامی را در این دوران چهل و دو ساله برای مردم تبیین کنیم  و با نشان دادن وضعیت کشور در دوران طاغوت از نظر سواد فقر فساد و.... به بیان پیشرفتهای مملکت بعد از انقلاب اشاره شود.

وی در ادامه اظهار کرد: نباید دهه فجر را فقط خلاصه به بنر و پوستر نکنیم، مردم باید از آثار انقلاب در  دهه فجر خبردار شوند، همچنین لازم است با جهاد افشاگری و با استناد به سخنان و کتابها و اسناد دشمنان دروغ و فریب آنها را نسبت به انقلاب در این ایام الله دهه فجر  افشاگری کنیم، تا زمانی که ما وظیفه خودمان را که همین تبیین وافشاگری است را انجام ندهیم، دشمنان با ارائه  اطلاعات دروغ و کذب باعث تشدید مشکلاتی همچون بدحجابی و بی اعتنایی و مشکلات اقتصادی اجتماعی و سیاسی خواهند شد./1304/پ201/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین