۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۹
کد خبر: ۷۱۳۹۳۱
پ
یادداشت؛
حاشیه کوچک سخنرانی مسیح مهاجری در مسجد حظیره یزد دستمایه کاسبی رسانه ای اصلاح طلبان شد و با عباراتی مانند آزادی بیان و حمله تندروها، به مظلوم نمایی پرداختند.

بالا برویم و پایین بیاییم رسانه یک واسطه است و هیچ عقل سلیمی منکر این قضیه نخواهد شد که رسانه ابزاری واسط در انتقال پیام است؛ دلالی است که می تواند در کالا دست ببرد، آن را تزیین کند، تکه ای از آن را بردارد و حتی جعبه ای خالی به شما تحویل دهد و بگوید این از مبدأ خالی بود.

در حال حاضر که روزنامه ها به خیل اموات پیوستند و یا در حال احتضار به سر می برند، مخاطب هیچ هزینه ای بابت دریافت خبر پرداخت نمی کند و از همین رو خودش منفعت و بهره است برای این دلال و واسط؛ در انبوه رسانه هایی که به دنبال هدایت اذهان به سمت خود هستند و از این هم‌سویی سودی کسب می کنند رسانه هایی نیز مجبورند با سختی فراوان به مبارزه با این رسانه های منفعت طلب مافیایی بپردازند و هزینه ای نیز از مخاطب دریافت نکنند چرا که مخاطب امروز برای دریافت خبر و آگاهی بیشتر هزینه نمی کند و متأسفانه به جایی رسیده که پرداخت هزینه را توهین به خود می داند زیرا اطلاعات رایگان زیادی در سراسر اینترنت به او توهم دانایی می دهند.

در فضای تقابلی رسانه های داخلی چندین رسانه هستند که حتی از هدایت اذهان مخاطبین هم قطع امید کردند که می توان از نحوه خبررسانی و کنش های رسانه ای شان این را فهمید اما به سختی تلاش می کنند تا از منظر سیاسی اظهار وجود کنند. راحت ترین راه برای تحقق این امر ایجاد دو قطبی و سواری بر آن است.

در سالروز بزرگداشت سومین شهید محراب در یزد مراسمی در جهت یادبود شهید صدوقی برگزار شد که یکی از سردبیران مطرح روزنامه های کشور سخنران ویژه آن بود؛ حضور حجت الاسلام مسیح مهاجری که همسو و همراه با فتنه گران سال 88 بود اعتراض انقلابیون یزد را بر انگیخت. پس از این سخنرانی خبری به طور یکسان از خروجی های سایت های اصلاح طلب مخابره شد که سخنرانی «مسیح مهاجری» توسط تندروها به هم ریخت؛ در پیوست این خبر فیلم یک طلبه ای در حلقه ای کوچک با قاب بسته ای را نشان می دهد که به برقراری سخنرانی در مسجد حظیره یزد اعتراض می کند و مدعی می شود که این مسجد شده است مسجد ضرار. طلبه در تصویر، حرف خود را پس گرفت و از «مسجد ضرار» خواندن مسجد مذکور عذرخواهی کرد.

دعوت به وحدت با تفرقه افکنی/ کاسبی رسانه ای و مظلوم نمایی/ اصرار به تفرقه افکنی با مظلوم نمایی

در شبکه های اجتماعی به خصوص توییتر هم این موضوع با اینکه داغ نبود اما محل اظهار وجودهای زیادی قرار گرفت؛ همچنین واکنش رهبر انقلاب به شلوغ کاری وسط سخنرانی حجت الاسلام سیدحسن خمینی هم استنادی دیگر از جانب اصحاب خبر و اصلاح طلبان بود تا ثابت کنند مظلوم واقع شدند.

چند نکته: اولا اگر سخنرانی به هم ریخته بود و تعطیل شده بود، شما کسانی نیستید که از این اتفاق فیلم نداشته باشید و این فیلمی هم که استناد شده پس از اتمام سخنرانی حجت الاسلام مسیح مهاجری است.

دوم: آنچه از اخبار و جریده ها رسیده حجت الاسلام مسیح مهاجری در سخنرانی خود با شاهد گرفتن خداوند حصری ها و «ممنوع التصویر»ها را دلسوزترین افراد نسبت به نظام و رهبری دانست؛ نمی دانم این عزیزان در چه دنیایی سیر می کنند؟ چه در ذهن خود دارند؟ دلسوزی را چه تفسیر می کنند؟ وقتی مشارکت 85درصدی مردم در انتخابات 88 را تبدیل به شمشیر تفرقه کردند که تا هم اکنون برندگی خود را دارد و هیچگاه هم از آن تفرقه افکنی عذرخواهی نکردند چگونه دلسوز نظام و رهبری هستند؟ چگونه می توانند عامل وحدت باشند وقتی سلطان تفرقه هستند.

سوم: واکنش رهبر انقلاب نسبت به اعلام شعار در وسط سخنرانی حجت الاسلام سیدحسن خمینی ناظر به حفظ آرامش و تقویت وحدت ملی است و حمایت از وحدت شکنان در این سخنرانی نمی تواند اقدامی قابل دفاع باشد؛ یکی از همین حصری هایی که به زعم شما دلسوز هستند و «تسلیم این صحنه آرایی خطرناک» نشدند برای شهادت سردار سلیمانی هیچ پیامی و تسلیتی صادر نکردند. چرا تسلیم اقدام ترامپ شدند؟

چهارم: حجت الاسلام مسیح مهاجری در گوشه ای از فضای مطبوعاتی کشور اظهارات شاذ دیگری هم دارد و در یک قلم در واکنش به گرانی نان از آیت الله رئیسی خواسته است: «حالا که روشن شده شما نمی‌توانید از عهده حل مشکلات برآیید، شجاعانه کنار بروید و کار را به افراد کاردان بسپارید»؛ همین آدم هنگام پُتک‌افکنی های حسن روحانی به اقتصاد کشور و خسارت آفرینی های بی انتها توصیه ای شجاعانه نداشت؟

در پایان: جریانی که ریشه ایدئولوژیکی ندارد و در اجرا هم 8 سال پرشکست را با برجام و روحانی طی کرده و افراد مطرحی هم برای عرضه به عموم جامعه ندارد فقط با همین چیزها می تواند اظهار وجود کند؛ همان ها که دم از آزادی بیان می زنند و همین چند وقت پیش هم برای کسی که در سخنرانی حسن عباسی از او خواست چند اقتصاددان را نام ببرد و سخنرانی را برای لحظاتی به هم ریخت هورا کشیدند و امروز طلبه ای را تندرو می خوانند؛ آزادی بیان دست مایه ای تزیینی است تا این کاسبان خبر، جنس خود را بسته بندی کنند و ویترین شان را بیآرایند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین