۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۶
کد خبر: ۷۱۶۷۱۲

«خشمآبه» روایت‌هایی از تنش آبی غیزانیه منتشر شد

«خشمآبه» روایت‌هایی از تنش آبی غیزانیه منتشر شد
«خشمآبه» عنوان کتابی با فرم روایت به قلم فردین آریش است که به تازگی از انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده و به بازار کتاب عرضه شده است.

به گزارش سرویس فرهنگی و اجتماعی خبرگزاری رسا ، «خشمآبه» عنوان کتابی با فرم روایت به قلم فردین آریش است که به تازگی از انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده و به بازار کتاب عرضه شده است. کتاب خشمآبه، روایت مواجهه مردم با بحران بی‌آبی در غیزانیه از منظر و نقطه‌دید‌ خود آن‌ها خوزستان است. روایت آدم‌هایی که فرسنگ‌ها‌ دور از ما زندگی‌شان وابسته به آب است؛ آبی که گاه هست و گاه نیست.

این اثر حاصل روایت‌های میدانی یک خبرنگار و نویسنده از حضور سه روزه خود در تنش آبی غیزانیه است که کل پروسه ایده تا اجرا آن چند ساعت هم طول نکشید. در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

«در سفر اول به غیزانیه، جاسم فقط یکبار گریه کرد؛ در مسیر برگشت از روستای چایسودان و زیر لب چیزهایی گفت با خودش. در چایسودان رد تراکتور و لودر روی کوه‌ها نامنظم هاشور زده بود. خود جاده می‌گفت کسی اینجا نیامده است. آن مردی که از چایسودان تماس گرفت گفت: «وایسید سر جاده می‌آم می‌برمتون.» می‌دانست این جاده جوری نیست که کسی با پای خودش بیاید. در طول مسیر، جسته گریخته، گیاهانی توی بیابان روییده بودند؛ گیاهانی که مثل آدم‌ها پوست کلفت شده بودند. دو طرف جاده گندمزاری ناکام بود. اگر باران می‌بارید، شاید گندم دِیم می‌رویید. شبیه زندگی در خود روستا که در آن همه چیز به تصادف و تقدیر وابسته شده بود. اگر کسی آبی بیاورد، اگر تراکتور کار کند... یکجور تردید طولانی و لحظه به لحظه که بعدش معلوم نیست. ظهر تاسوعای ۱۴۴۱ و هفتم شهریور ۱۳۹۹ بود آن روز.»

«خشمآبه» توسط انتشارات سوره مهر با ۲۰۰ صفحه راهی بازار نشر شده است. علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب را علاوه بر کتابفروشی‌ها، از سایت یا صفحات مجازی ناشر  تهیه کنند.

ارسال نظرات