۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۰
کد خبر: ۷۱۷۲۳۸
نماینده مردم ساری در مجلس تأکید کرد؛

ضرورت بهره گیری از ظرفیت نخبگان حوزه و دانشگاه در راستای توسعه کشور

ضرورت بهره گیری از ظرفیت نخبگان حوزه و دانشگاه در راستای توسعه کشور
مازندران - نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت بالای نخبگان حوزه و دانشگاه در توسعه کشور و استان تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری رسا در مازندران، علی بابایی کارنامی، نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس امروز در دیدار جمعی از نخبگان حوزه و دانشگاه با تاکید بر استفاده از ظرفیت نخبگان حوزه و دانشگاه در جهت توسعه و پیشرفت مرکز استان، اظهار داشت: وضعیتی که امروز در مرکز استان و شهرهای تابعه آن می بینیم به هیچ وجه زیبنده این استان و مردم نجیب، فهیم و ولایتمدار مرکز مازندران نیست و باید برای رفع معضلات و مشکلات شهری و مدیریتی استان چاره اندیشی کرد.

وی افزود: به طور قطع با برنامه ریزی دقیق و استفاده از ظرفیت های بسیار ارزشمند جامعه نخبگان اعم از نخبگان حوزه و دانشگاه برای کاهش و رفع مشکلات و معضلات بهره گرفت.

کارنامی در ادامه با اشاره به دغدغه های استاندار استان و مدیران ستادی و برخی مدیران دستگاه های اجرایی در جهت اتمام طرح های ملی و نیمه تمام و ملی، افزود: استان مازندران به ویژه مرکز استان و شهرهای تابعه در بسیاری از بخش ها دچار محرومیت هستند و این شرایط با توجه به اینکه استان مازندران و مرکز استان از شهرهای توریستی و گردشگری کشور است اما اعتبارات و توجه به این استان نیازمند بازنگری است.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد برخی دستگاه های خدمات رسان و شهری، خاطر نشان کرد: امروز مردم خونگرم و مهمان نواز مرکز استان و شهرهای تابعه آن بیش از هر زمان دیگری نیازمند توجه و خدمت هستند و همه باید برای توسعه و پیشرفت آن تلاش و مجاهدت داشته باشند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به معیار مدیران انقلابی از نگاه امام راحل و رهبر معظم انقلاب تاکید کرد: امروز در حوزه مدیریت کشور نیازمند مدیران با اخلاص، مردمی، متعهد و متخصص، پرتلاش و جهادی هستیم و باید در مسیر توسعه و آبادانی کشور از هیچ کوششی دریغ نکرد و ایران اسلامی را به جایگاه واقعی خود در عرصه های گوناگون رساند.

بابایی کارنامی با اشاره به شرایط امروز کشور و مشکلات عدیده ای که مردم با آن مواجه هستند، بیان داشت: دولت سیزدهم و شخص رییس جمهور برای رفع و کاهش مشکلات معیشتی و رفاهی مردم و مهار تورم در تلاش هستند اما این تلاش کافی نیست و باید نظارت ها محکم تر و جدی تر باشد و این برنامه ریزی ها باید به گونه ای باشد که به تثبیت قیمت ها در بازار به ویژه تثبیت قیمت کالاهای اساسی کمک کند.

رییس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت های بالقوه استان به ویژه مرکز استان در حوزه های مختلف اظهارداشت: همه ظرفیت های استان قادر و پاسخگوی همه نیازهای مختلف کشور است و همه ظرفیت های سیاسی، اجتماعی و مدیریتی استان باید برای پویایی اقتصاد این استان هم از توانمندی نخبگان حوزه و دانشگاه بهره گیرند تا از این شرایط و معضلات و مشکلات عبور کنیم و به طور قطع حضور جامعه نخبگان کشور برای سرعت بخشیدن به پویایی اقتصاد استان موثر خواهد بود./950/

افشین ایمانی
ارسال نظرات