۳۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۰
کد خبر: ۷۱۷۵۷۲

سرمایه‌گذاری ۸۰۰۰ میلیارد تومان در سیستان و بلوچستان

سرمایه‌گذاری ۸۰۰۰ میلیارد تومان در سیستان و بلوچستان
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: طی هفته دولت ۱۰۰۰ طرح با حجم سرمایه‌گذاری ۸۰۰۰ میلیارد تومان که چهار برابر عدد پروژه‌های هفته دولت سال گذشته است در سطح استان افتتاح و ۲۰۰ طرح با حجم سرمایه‌گذاری ۸۰۰۰ میلیارد تومان کلنگ‌زنی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از  خبرگزاری تسنیم از زاهدان ، حسین مدرس خیابانی شب گذشته در نشست خبری اظهار داشت: طی هفته دولت امسال 1000 طرح با حجم سرمایه‌گذاری 8000 میلیارد تومان که چهار برابر عدد پروژه‌های هفته دولت سال گذشته است در سطح استان افتتاح و 200 طرح با حجم سرمایه‌گذاری 8000 میلیارد تومان کلنگ‌زنی می‌شود.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: سیستان و بلوچستان پیش از این به لحاظ زیرساختی و به ویژه در فرهنگ توسعه داشته و در این مسیر اولین اقدام ما تلاش برای ترویج و تثبیت فرهنگ توسعه در استان بوده و در گام نخست ورود به استان به تعیین اولویت‌های اجرایی پرداختیم و نقشه راه توسعه استان را با تعیین به اولویت اصلی آب، راه و مرز منتشر کردیم و تلاش شد عمده منابع نیز به این سمت سوق داده شود.

وی با اشاره به اینکه سه موضوع توسعه فضاهای آموزشی، درمانی و فرهنگی و ورزشی نیز در اولویت تقویت قرار داشته، افزود: به موازات این موضوع در حوزه اقتصادی نگاه ویژه‌ای داشته‌ایم تا همه پروژه‌هایی که در استان تعریف می‌شود با رویکرد ایجاد اشتغال باشد و در این مسیر تعداد زیادی اشتغال در جریان اجرای پروژه‌های عمرانی و زیرساختی استان ایجاد شده است.

مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم تمرکز ویژه‌ای بر توسعه سیستان و بلوچستان داشته و در یک سال اخیر حجم قابل توجهی پروژه در استان اجرا شده و تقریباً همه وعده‌ها عملیاتی شده است. در این مدت تنها 850 کیلومتر خط انتقال آب در استان اجرا شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: در حوزه ساخت راه نیز 150 کیلومتر بزرگراه و راه اصلی طی هفته دولت تحویل مردم می‌شود که عددی کم‌نظیر در کشور محسوب شده و اهمیت آن را خانواده‌هایی که عزیزان خود را در محورهای مواصلاتی دوطرفه استان از دست داده‌اند بیش از دیگران می‌دانندو همچنین 280 کیلومتر راه روستایی در طول یک سال اخیر در سطح استان آسفالت شده که هفته دولت افتتاح می‌شود.

وی با تاکید بر اهمیت پروژه راه‌آهن چابهار-زاهدان، بیان کرد: قطعه زاهدان- خاش از این مسیر ریلی با طول 155 کیلومتر تقریباً آماده است که پروژه بسیار مهمی برای استان محسوب می‌شود و اتمام کامل خط زاهدان تا چابهار می‌تواند کریدور شمال- جنوب را به معنای واقعی عملیاتی کند که برنامه داریم افتتاح قطعه نخست پروژه با حضور رئیس جمهور یا وزیر راه و شهرسازی انجام شود.

مدرس خیابانی با اشاره به مصوبات خوب سفر رئیس جمهور به استان، گفت: در جریان سفر 127 مصوبه داشتیم که 29 مورد آن تاکنون به طور کامل اجرا شده، 87 مورد در حال اجراست و تنها 11 مورد آن به دلیل نبود اعتبارات پیشرفت نداشته که در دست پیگیری است و به عبارتی تقریباً 70 درصد مصوبات سفر در حال اجرا یا به اتمام رسیده است.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه ساخت مدارس، بیان کرد: یک هزار و 400 کلاس درس در مدت یک سال اخیر در استان تحویل شده و علاوه بر آن  30 مدرسه شبانه‌روزی و 34 هنرستان فنی و حرفه‌ای در هفته دولت تحویل داده خواهد شد. همچنین یک هزار و 600 کلاس درس تا پایان امسال به اتمام می‌رسد تحویل مردم داده خواهد شد. دو هزار و 200 کلاس درس نیز در طول یک سال اخیر به سیستم گرمایشی و دو هزارو 400 کلاس به سیستم سرمایشی تجهیز شده و بیش از سه هزار کلاس درس نیز به کامپیوتر و پرینتر و سایر تجهیزات لازم مجهز شده است.

وی به عملکرد حوزه مسکن پرداخت و اظهار داشت: اداره راه و شهرسازی جنوب استان در طرح نهضت ملی مسکن رتبه اول کشور و اداره راه و شهرسازی شمال استان رتبه دوم را کسب کرده‌اند. حدود چهار هزار واحد مسکن شهری و روستایی همزمان با هفته دولت تحویل می‌شود و عملیات ساخت هشت هزار و 300 واحد مسکونی نیز آغاز می‌شود.

مدرس خیابانی گفت: در حوزه ورزش 77 فضای روباز ورزشی در یک سال دولت اخیر در استان تحویل داده شده که چهار مورد آن زمین چمن بزرگ است و دو سالن بزرگ در چابهار و زابل تا مهرماه امسال راه‌اندازی خواهد شد. برگزاری 259 مسابقه و رویداد ورزشی در سطوح ملی و بین‌المللی و پرورش 233 قهرمان ملی و بین‌المللی در یک سال فعالیت دولت انقلابی و مردمی از مهمترین افتخارات حوزه ورزش استان است.

انتهای پیام/393/ی

ارسال نظرات