۳۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۶
کد خبر: ۷۱۷۵۹۶

سیل و رانش زمین ناشی از باران های موسمی در هند

سیل و رانش زمین ناشی از باران های موسمی در هند
سیل و رانش زمین ناشی از باران های موسمی طی سه روز گذشته، بیش از ۵۰ قربانی در شمال و شرق هند بر جای گذاشت.

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از روز یکشنبه ایرنا از رویترز، مقامات رسمی هند اعلام کردند در سه روز گذشته سیل و رانش زمین ناشی از باران های موسمی، بیش از ۵۰ قربانی در شمال و شرق هند بر جای گذاشت. باران صدها روستا را فرا گرفت و خانه‌ها را تخریب و ساکنان آن را سرگردان کرد، گروه‌های نجات برای خارج کردن در سیل ماندگان تلاش می‌کنند.

در اوایل ماه جاری، اداره هواشناسی فدرال هند پیش‌بینی کرده بود که هند احتمالاً در ماه‌های آگوست و سپتامبر (مرداد و شهریور) شاهد بارندگی های شدیدی خواهد بود که به بهتر شدن محصولات کشاورزی در این کشور کمک می کند، هند برای رشد اقتصادی و ایجاد شغل به کشاورزی متکی است.

کشاورزی حدود ۱۵ درصد به اقتصاد ۲.۷ تریلیون دلاری هند کمک می کند، در حالی که پاسخگوی بیش از نیمی از جمعیت ۱.۳ میلیارد نفری دومین کشور پرجمعیت جهان است. 

یک مقام دولت ایالتی به رویترز گفت: بارش شدید باران و رانش زمین و جاری شدن سیل در ایالت هیمالیا هیماچال پرادش در سه روز گذشته دست کم ۳۶ کشته برجای گذاشت.

در ایالت کوهستانی  اوترکند، دولت اعلام کرد که به دلیل بارندگی مداوم، چهار نفر کشته شده و ۱۳ نفر مفقود شده اند.

یکی از مقامات بخش مدیریت بلایای اوترکند، گفت: ما هلی کوپترها را برای نجات افرادی که در مناطق دورافتاده به دلیل حوادث مربوط به باران گیر کرده اند، در مناطق نزدیک مستقر کرده ایم. 

این مقام ایالتی افزود: در شرق ایالت اودیشا، حداقل شش نفر در میان باران های سیل آسا جان باختند.

سیل نزدیک به ۸۰۰ هزار نفر را تحت تاثیر قرار داده و هزاران نفر را از خانه های خود در اودیشا آواره کرده است. باران ها باعث اختلال در تامین برق و آب و آسیب به زیرساخت های جاده ای شده است.

این ایالت تاکنون ۱۲۰ هزار نفر را از مناطق آسیب دیده دور کرده است.

مقامات در منطقه رامگر در شرق ایالت جرکند اعلام کردند که پنج نفر روز شنبه توسط آب های رودخانه نالکاری غرق شدند و تاکنون چهار جسد پیدا شده است.

ارسال نظرات