۲۴ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۵
کد خبر: ۷۲۳۷۸۸
پ
معاون سیما گفت: رسانه ملی با خرید حق پخش ضمن پوشش ۶۴ بازی جام جهانی، با اعزام تیمی از گزارشگران مخاطبان را در جریان این رویداد بزرگ قرار خواهد داد.

محسن برمهانی معاون سیما درباره پوشش بازی‌های جام جهانی قطر گفت: رسانه ملی با خرید حق پخش، ضمن پوشش ٦٤ بازی جام جهانی، با اعزام تیمی از گزارشگران، مجریان و عوامل فنی و تولیدی مخاطبان را در جریان این رویداد بزرگ قرار خواهد داد.

معاون سیما افزود: در دوره‌های گذشته ویژه برنامه‌های جام جهانی سیما محدود به شبکه هاى مربوط به همین امر بود، اما وجه تمایز این دوره این است که انعکاس ابعاد دیگر جام جهانی در دستور کار دیگر شبکه‌ها و برنامه‌های عمومی سیما نیز قرار دارد.وى از تدارک مفصل شبکه هاى سه و ورزش خبر داد و افزود: شبکه سه سیما، نیمی از جدول پخش ٢٤ ساعته خود را براى پرداختن به این رویداد بزرگ اختصاص داده است و از حوالى ظهر تا بامداد همراه علاقه‌مندان به فوتبال خواهد بود.

به گقته معاون سیما ، ٥٦ بازی از رقابت‌های فوتبال جام جهانی از شبکه سه سیما و ۸ بازی هم به دلیل هم زمانی از شبکه تخصصی ورزش به روی آنتن خواهد رفت.

وى گفت:فارغ از نگاه ورزشی و حرفه‌ای به موضوع فوتبال و جام جهانی، برخی از برنامه سازان ما با نگاه اجتماعى، فرهنگی به این رویداد نگاه کرده اند که می‌توان گفت یکی از ویژگی‌های برنامه‌های سیما در این دوره از جام جهانی فوتبال است.

برمهانی افزود: در این دوره از رقابت‌های جام جهانی به فراخور موضوع و ساختار برنامه، از مجریان غیر ورزشی و چهره‌های جدید استفاده شده است که البته این به معنای دور شدن از مقوله ورزش حرفه‌ای نیست. برنامه‌های ورزشی شبکه هاى یک و دو، با ویژه برنامه‌های خود، نگاه تخصصی و حرفه‌ای به ورزش دارند و در کنار آن شبکه هایى نظیر نسیم با سه برنامه، شبکه امید با دو برنامه با نگاهی خارج از بعد ورزشی و در حوزه‌هایی همچون فرهنگی - اجتماعی و ... با رویکرد «فرامتن موضوع» به ابعاد مختلف رویداد جام جهانی ۲۰۲۲ قطر می‌پردازند.

معاون سیما گفت: تیم‌های مستندسازی هم در دوحه برای تهیه مستند‌های روز حضور دارند که در دل برنامه‌های دیگر پخش خواهد شد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین