۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۶
کد خبر: ۷۲۴۷۵۳
پ
مدیر جامعه الزهرا مطرح کرد؛
برقعی گفت: کتاب سال بانوان بر آن است تا دروازه ای برای گسترش دانش و معرفت در عرصه زنان و خانواده با رویکرد اسلامی باشد و حرکت به سمت رشد علمی بانوان اهل قلم را فراهم کند.

به گزارش خبرنگار سرویس حوزه و روحانیت خبرگزاری رسا، سرکار خانم سیده زهره برقعی مدیر جامعه الزهرا(س) در آیین اختتامیه سومین همایش کتاب سال بانوان که قبل از ظهر امروز در تالار بیداری اسلامی جامعه الزهرا(س) برگزار شد، به سه محور «جایگاه کتاب»، «نقش کتاب در شکل گیری تمدن نوین اسلامی» و «کتاب خوب» با محوریت بیانات رهبر معظم انقلاب مدظله العالی اشاره کرد و اظهار داشت: کتاب سال بانوان برآن است که دروازه ای برای گسترش دانش و معرفت در عرصه زنان و خانواده با رویکرد اسلامی و حرکت به سمت کمال و رشد بانوان اهل قلم در عرصه های مختلف علمی فراهم کند.

وی در ادامه افزود: کتاب سال بانوان بر آن است که دروازه ای برای گسترش دانش و معرفت در عرصه زنان و خانواده با رویکرد اسلامی و حرکت به سمت کمال و رشد بانوان اهل قلم در عرصه‌های مختلف علمی فراهم کند و کتاب سال بانوان قصد دارد مأمنی علمی و زمینه ای برای تقویت پژوهش و نشر یافته‌های علمی بانوان و همه پژوهشگران عرصه زن و خانواده باشد.

مدیر جامعه الزهرا(س) بیان داشت: هر چند جامعه الزهرا(س) و حوزه‌های علمیه خواهران پس از انقلاب اسلامی توانسته اند در عرصه آموزش طلاب با معارف اسلامی گام مهم و مؤثری بردارند، اما در تربیت پژوهشگران و بانوان اهل قلم و تحقیق در عرصه‌های مختلف با تأخیر ورود کردند و هنوز جای کار فراوان دارد.

برقعی تصریح کرد: نکته مهم اعتقاد و باور به وجود و حضور ظرفیت‌های بالفعل پژوهشگران بانو و توانمندی آنان و نیز استعداهای پژوهشی بالقوه و قابل توجه در بانوان طلبه است که بایستی مورد عنایت باشد؛ به گونه ای که اگر شرایط زمینه ای و شرایط تاثیرگذار در پرورش آنان با عزم راسخ فراهم شود در عرصه‌هایی نشان دادند که با حفظ کیفیت و استانداردهای لازم پیشتاز بر برادران هستند.

مدیر جامعه الزهرا(س) تأکید کرد: توجه و حمایت جدی از پژوهشگران خانم و پژوهشگران عرصه زن و خانواده، توجه ویژه به سرمایه‌گذاری در عرصه تحقیقات مرتبط با علوم انسانی اسلامی به صورت بنیادین و کاربردی و نیز توجه به زنان، خانواده و حمایت ویژه برای راه اندازی پژوهشگاه‌ها و واحدهای پژوهشی اختصاصی بانوان در جامعه الزهرا(س) و حوزه‌های علمیه خواهران، امری لازم و ضروری است تا بتوانیم دانش لازم را در این عرصه مهم تولید کنیم.

وی در ادامه با اشاره به این که همایش کتاب سال بانوان قدمی کوچک اما حائز اهمیت در مسیر پرعظمتِ نیل به تمدن نوین اسلامی است اظهار داشت: یکی از مهترینِ این عرصه‌ها و مقوله‌ها، موضوع هویت، نقش و کنشگری زن در زندگی فردی و اجتماعی و نیز آموزه‌ها و موازین مرتبط با آزادی و آزادگی او است و لازمه حرکت به سمت تمدن نوین اسلامی، ارائه پاسخ‌های روشن، متقن و قابل ارائه در سطح جهانی در این زمینه‌ها است.

مدیر جامعه الزهرا(س) در پایان خاطرنشان کرد: کتاب سال بانوان زمینه ای برای دیده شدن آثار بانوان اهل قلم و تجلیل از آثاری است که با قلمی روش‌مند، متقن و گویا به پاسخگویی به نیازهای جامعه اسلامی در تمام عرصه‌های علوم انسانی پرداخته و تبیین‌گر نگرش انقلاب اسلامی به زن، زندگی انسانی - اسلامی و آزادی همراه با آزادگی است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین