۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۶
کد خبر: ۷۲۸۶۲۵
پ
آیت الله فاضل لنکرانی:
آیت الله فاضل لنکرانی گفت: مهمترین هدف انقلاب اسلامی شناخت دقیق دین اسلام و معرفی و نشر معارف اهل بیت(ع) در میان بشریت بوده است.

به گزارش سرویس سیاسی  خبرگزاری رسا، آیت الله فاضل لنکرانی امروز در دیدار جمعی از اساتید حوزه و دانشگاه کشور پاکستان در مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) قم برگزار شد ضمن گرامیداشت ماه مبارک رجب و فرا رسیدن دهه مبارکه فجر در سخنانی به تبیین برکات انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف در داخل و خارج از کشور پرداخت.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: مهم ترین هدف انقلاب اسلامی ایران شناخت دقیق دین اسلام و معرفی و نشر معارف اهل بیت(ع) در میان بشریت بوده است، باید مشاهده کرد که قبل از انقلاب اسلامی چه نگاهی به دین بوده و چه برداشتی از آن می شده است.

رئیس مرکز فقهی اتمه اطهار(ع) خاطرنشان ساخت: قبل از انقلاب اسلامی نگاه به دین این بود که دین اسلام تنها یک سری دستورات و معارف فردی برای اشخاص دارد اما با انقلاب اسلامی مشخص شد که این دین برای همه عرصه های زندگی بشر تا قیامت دستورات دارد.

آیت الله فاضل لنکرانی گفت: انقلاب اسلامی ایران تنها برای کنار زدن طاغوت و به دست آوردن قدرت نبود بلکه ملت ایران با این انقلاب نشان دادند که هزاران حقیقت مکتوم و مخفی فراموش شده در دین است که باید به عرصه اجتماع و زندگی بشر وارد شود.

این استاد حوزه در ادامه با اشاره به برتری اسلام و مسلمین گفت: قرآن کریم به ما یادآوری کرده است که ای مسلمانان اعم از شیعه و سنی نباید رئیس و حاکم شما از کفار باشد و آنها بر شما مسلط شوند و انسان باید توجه داشته باشد که تحت لوای چه حکومتی زندگی می کند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: شما مقایسه ای داشته باشید بین اسلام و سایر مکاتب که کدام برای بشر ارزش بیشتری قائل است، اسلام می خواهد تنها خدای متعال که خالق انسان باشد حاکم بر زندگی فردی و اجتماعی مردم باشد  و به تبع آن حکومت الهی و دینی.

وی گفت: چرا دشمنان اسلام و انقلاب در دنیا به دنبال از بین بردن دین هستند؟ هدف آنان این است که بر همه دنیا مسلط شوند و دین را مانعی بزرگی بر سر مقاصد شیطانی خویش می دانند و لذا درصدد از بین بردن دین هستند و همچنین این اهانت به قرآن کریم نیز دراین راستاست.

آیت الله فاضل لنکرانی تاکید کرد: بسیاری از مسلمانان غافل هستند که اسلام در مورد حکومت چه نظراتی دارد و چه حکومتی طاغوت است وباید به آنان گفت که هر حکومتی که در مسیر خدای متعال نباشد قطعا طاغوت است.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) گفت: امروزه برنامه دشمنان در ممالک اسلامی دین زدایی است مثلا نفت در بعضی کشور ها تحت نظر آمریکایی ها فروخته می شود و پول آن در خزانه آمریکا نگهداری می شود و مصرف آن هم تحت نظر آمریکاست، آیا این ذلت نیست؟

آیت الله فاضل لنکرانی گفت: دشمنان اسلام از اول هدفشان این بوده است که بین مسلیمن تفرقه ایجاد کنند تا کارهای خود را جلو ببرند که باید با جوانان صحبت کرد و آنان را از توطئه های شیطانی دشمنان آگاه کرد.

وی در پایان سخنان خود گفت: امام خمینی(ره)و جانشین ایشان مقام معظم رهبری همواره به دنبال این بوده و هستند که به دنیا و مسلمانان بگویند اسلام یک دین جامع است و برای همه زوایای زندگی بشر دستور و برنامه دارد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین