۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۰
کد خبر: ۷۳۱۱۱۰
پ
بررسی عملکرد جهادگران حوزوی در زلزله خوی(۲)؛
مسئول امور گروه های جهادی استان البرز یکی از نقطه ضعف های گروه های جهادی حوزوی را نداشتن فعالیت‌های رسانه‌ای و اطلاع رسانی از فعالیت ها و عملکردهای شان دانست.

به گزارش خبرنگار سرویس حوزه و روحانیت خبرگزاری رسا، حجت الاسلام سید محمد حسینی مسئول امور گروه های جهادی استان البرز در نشست «بررسی عملکرد و اقدامات طلاب و گروه های جهادی در زلزله شهرستان خوی» که به همت دبیرخانه ستاد حوزوی مواجهه با حوادث غیر مترقبه و با مشارکت خبرگزاری رسا، در سالن شهید دهقانی این رسانه حوزوی برگزار شد، اظهار داشت: با وجود اینکه بعد از وقوع زلزله خوی تقاضا برای حضور گروه‌های جهادی برای ارائه خدمات به مردم زلزله‌زده نبود؛ اما ما توانستیم گروهی چند نفره به شهر زلزله زده خوی اعزام کنیم.

وی در ادامه افزود: یکی از آفت هایی که در زلزله خوی و خدمت رسانی ها مشاهده شد این بود که با وجود اینکه شهرستان خوی آسیب های جدی نسبت به مناطق دیگر ندیده بود و بیشتر از همه، حوالی شهر بودند که آسیب جدی دیده بودند؛ اما قالب کمک رسانی ها در شهر خوی جمع و متمرکز شده بود که این آسیب جدی خدمت رسانی ها در خوی بود.

حجت الاسلام حسینی بیان داشت: گروه جهادی ما بعد از انجام نیازسنجی های لازم موکبی را به شهر زلزله زده خوی ارسال کرد و خدمات مورد نیاز زلزله زدگان را تامین کرد؛ اما عمده آسیبی که در زلزله خوی به چشم می آمد وحشتی بود که در دل مردم جا افکنده و بر فضای شهر قالب شده بود و سعی ما این بود که این فضا را بشکنیم.

وی در ادامه افزود: ما در این زلزله سعی کردیم خدمات مورد نیاز زلزله‌زدگان را تامین کنیم و یکی از خدمات ما این بود که تلاش داشتیم غذای گرم خدمت مردم ارائه کنیم و در این زمینه توانستیم حدود ۵۰ هزار وعده غذای گرم را در بین آنان پخش کنیم.

مسئول امور گروه های جهادی استان البرز در پایان با اشاره به ضرورت و اهمیت اطلاع رسانی و فعالیت رسانه ای گروه های جهادی به مردم اظهار داشت: یکی از نقطه ضعف های گروه های جهادی نداشتن فعالیت‌های رسانه‌ای و اطلاع رسانی از فعالیت ها و عملکردهای گروه جهادی است؛ با وجود اینکه میلیون ها تومان جهت خدمت رسانی به مردم هزینه می شود و تاثیرگذاری بسیار مثبتی نیز این حرکت ها دارد؛ اما  انعکاس و بازتاب خبری از فعالیت های جهادی در گروه های جهادی مشاهده نمی شود؛ درحالی که انعکاس خبری امری بسیار مهم و ضرورت جداناپذیر فعالیت های امروزی است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین