۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۵
کد خبر: ۷۳۱۴۱۵
پ
مدیرکل امور استان های ستاد کانون های مساجد کشور عنوان کرد:
محمدیان با بیان این که مسجد پناهگاه مردم است گفت: مسجد همه کارکردهای عبادی،اجتماعی، سیاسی ، ولایی و.. را در دل خود جای داده است.

به گزارش سرویس فرهنگی و اجتماعی خبرگزاری رسا، محمدتقی محمدیان مدیرکل امور استان های ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور امروز در همایش گرامیداشت سی امین سالگرد تاسیس ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با تقدیر از فعالیت کانون های مساجد در قم و حمایت مجموعه مدیریت استان از کانون ها گفت: امیدواریم با حمایت و همراهی مدیران استان شاهد اتفاقات مبارکی حول مسجد باشیم.

محمدیان در ادامه با بیان اینکه در کیان اعتقادی جامعه ایران اسلامی مسجد دارای جایگاه رفیعی است افزود: مسجد هم در منظومه اعتقادی جامعه ما و هم در نظریه فرهنگی انقلاب اسلامی جایگاه رفیعی دارد.

وی ادامه داد: مسجد چون خانه خداست و شرف انتساب آن به خداوند است ارجحیت آن بر همگان روشن بوده و از همین رو مسجد دارای همه کارکردهای توحیدی، عبادی و نیایشی است که می‌توان این کارکردها را احصا و زندگی را بر اساس آن برنام ریزی کرد.

مدیرکل امور استان های ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در ادامه با بیان اینکه مسجد پناهگاه مردم است، گفت: مسجد همه کارکردهای امدادی و اجتماعی را در دل خود جای داده است.

وی همچنین از مسجد به عنوان پایگاه ولایت یاد کرد و گفت: مسجد دارای همه کارکردهای بصیرتی، سیاسی، مطالبه گری و عدالت طلبی است که می توان نسخه اصیل همه این کارکردها را از دل مسجد احصا کرد همانگونه که انقلاب ما نیز انقلاب مسجدی است.

محمدیان ادامه داد: گام اول انقلاب از بستر مسجد برداشته شده و در چله دوم انقلاب نیز خاستگاه عزیمت نگاه تحولی در انقلاب،باز هم مسجد خواهد بود.

مدیرکل امور استان های ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور خطاب به مدیران و کادر کانون ها تصریح کرد: همسنگران شما در کانون های مساجد کشور با تکیه بر چنین نگاه و چنین عقبه فکری در خصوص مساجد، همه تلاش شان این خواهد بود که زمینه حضور، فعالیت و کشف استعدادها و ارتقا این استعدادها را دربستر امن و توحیدی مسجد فراهم کنند .

وی تاکید کرد:ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور نیز با توجه به این ضروررت که بدنه رسمی فرهنگ وهنر در کشور نیازمند یک چرخه تولید نیروی انقلابی و جهادی است که بستر تربیتی آنها مسجد است گام بر می دارد.

محمدیان با بیان اینکه اگر نگران آینده کشورهستیم چاره آن بازگشت به مسجد است تاکید کرد: تعبیری که مقام معظم رهبری در سال های اخیر به آن اشاره داشتند و بحث بازسازی انقلابی ساختار فرهنگ و هنر در کشور را مطرح کردند، قاعدتا نقطه آغازآن مسجد خواهد بود.

وی در پایان تصریح کرد: امیدواریم به همت شما و زمینه هایی که در حال فراهم شدن است، شاهد هویت بخشی و جریان سازی گسترده و قابل اعتنا در کشور باشیم که نتیجه آن یکپارچگی بچه های مسجد در کشور و فایق آمدن بر مشکلات است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین