۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۳
کد خبر: ۷۳۵۱۹۸
پ
نماینده ولی فقیه در اصفهان تأکید کرد؛
اصفهان ـ آیت الله طباطبایی نژاد گفت: باید جامعه را ابتدا به امر کتابخوانی توصیه و سپس نسبت به ترویج و نهادینه کردن انتخاب کتاب مفید و مؤثر برای هر رده سنی اقدام کرد.

به گزارش خبرگزاری رسا در اصفهان، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان، در دیدار مدیر کل و معاونین کتابخانه های عمومی استان اصفهان ضمن تبریک دهه کرامت، گفت: مسئله کتاب وکتابخوانی از اولویت های مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است.

وی با بیان اینکه گرچه فضای مجازی در دنیا گسترش پیدا کرده و حجم اطلاعات و اخبار زیادی دراین فضا تولید می شود، ولی هیچ یک از این عرصه ها جایگزین کتاب و کتابخوانی نمی شود، اظهار کرد: به تعبیر رهبر معظم انقلاب امری شایسته است که خود وخانواده خویش را به امر کتابخوانی و  مطالعه روزانه عادت بدهیم.

امام جمعه اصفهان عنوان کرد: به کتابداران نهاد کتابخانه های عمومی توصیه می کنم که عمر خود را در طول خدمت روزانه به بطالت نگذارند و اکنون که فضایی فراهم شده در فضای کتاب و کتابخوانی تنفس می کنید، شخصا به امرکتاب خوانی نیزمشغول باشند.

وی افزود: نکته دوم در موضوع کتاب و کتابخوانی این است که باید کتابِ مفید را برای هر رده سنی یافت، داشتن قفسه های بزرگ کتاب و صدها جلد متنوع و رنگارنگ کتاب مهم نیست، بلکه یافتن و خواندن «کتاب مفید» حائز اهمیت است.

نماینده ولی فقیه دراستان اصفهان خاطرنشان کرد: امروزه باید جامعه را ابتدا به امر کتابخوانی توصیه و سپس نسبت به ترویج و فرهنگ سازی انتخاب کتاب مفید و موثر برای هر رده سنی اقدام کرد

وی با بیان اینکه نظافت محیط مطالعه، توجه به شکیل بودن فضای کتابخانه و گرد گیری کردن روزانه کتاب ها و اهتمام به سالم نگه داشتن کالبد کتاب از ضروریات است، گفت: کتاب کالایی ارزشمند است که باید فرهنگ صحیح کتابخوانی و حفظ  نگهداری درست کتاب رابه فرزندان خود آموزش دهیم.

عضو خبرگان رهبری عنوان کرد: شایسته است که خود را به امر مطالعه کتاب به صورت روزانه عادت دهیم، فرهنگ حسنه کتاب خواندن پیش از خواب شب، موضوعی است که باید در بین نسل جوان و نوجوان ما فرهنگ سازی شود.

امام جمعه اصفهان خاطرنشان کرد: ارسال هر نوع کتاب برای هر شهر و روستا و محله ای کاری عقلانی نیست، مدیریت کتابخانه ها باید نسبت به فرهنگ و میزان تحصیلات هر منطقه، کتاب هایی را به کتابخانه محله اختصاص دهد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در کنار اهدا و امانت کتاب در کتابخانه های عمومی استانف به موضوعات جنبی فرهنگی  مثل برگزاری جشنواره ها و مسابقات کتابخوانی بپردازید تا علاقه و تمایل جوانان و اقشار مختلف به موضوع مطالعه کتاب افزایش یابد.

درابتدای این دیدار، علی شاه نظری به عنوان مدیر کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان به تبیین سیاست ها و اقدامات خود در طول دوماه گذشته از قبول مسئولیت خویش در این سمت پرداخت و گفت: در 28 شهرستان استان بالغ بر 211 کتابخانه عمومی وجود دارد .

وی اظهار کرد: در طول روزهای گذشته طی یک برنامه ریزی و همت جهادی از همه کتابخانه های استان بازرسی به عمل آمد و نواقص، کمبودها و نقاط قوت احصا شد./1304/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین