۱۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۶
کد خبر: ۷۳۵۵۸۵
پ
مو به مو؛
حجت‌الاسلام والمسلمین نظری شاهرودی مشكلات اقتصادی زمان امام خمینی و رهبر معظم انقلاب را یكسان توصیف كرد و گفت: آثار جنگ تحمیلی و تحریم‌های كنونی یكسان بود كه با درایت امامین انقلاب مرتفع شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن آقانظری‌شاهرودی استاد حوزه علمیه قم و رئیس دائرة المعارف فقه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه امامین انقلاب خبرگزاری رسا رهبری مقام معظم رهبری در مسیر امام خمینی (ره) را از واقعیت‌های تاریخی عنوان كرد و گفت: رهبر معظم انقلاب در مسائل داخلی و خارجی مسیر امام راحل را پیموده است و هیچ گونه تغییری در راه و روش امام خمینی (ره) از جهت شكل و محتوا به وجود نیامده است.

رئیس دائره المعارف فقه اسلامی افزود: مسیر رهبر معظم انقلاب همان راه و ادبیات امام خمینی (ره)‌ است كه ادامه یافته است و باید توجه داشت كه در زمان امام خمینی (ره) جامعه ما در وضعیتی بود كه جنگ تحمیلی صدام بر جامعه ما آثار و پیامدهایی را به وجود آورده بود.

وی مشكلات انسانی، عاطفی و اقتصادی به وجود آمده در زمان جنگ را مانند مسائل امروز كه بر اثر تحریم به وجود آمده است توصیف كرد و گفت: در زمان رهبری هر چند جنگ تحمیلی به صورت مستقیم نبود اما آثار اقتصادی تحریم‌های آمریکا کمتر از جنگ تحمیلی نبود.

حجت‌الاسلام والمسلمین نظری شاهرودی تصریح كرد: هرچند این تحریم‌ها می‌توانست آثار بسیار جدی‌تری در اقتصاد ایران بر جای گذارد، اما درایت و رهبری حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای توانست ما را از این گردنه سخت عبور دهد.

رئیس دائره المعارف فقه اسلامی در بیان راهكار مقابله با تحریف امام خمینی (ره) گفت: بیانات و روش امام خمینی (ره) در تاریخ ثبت شده است و آثار مكتوب امام بسیار است كه دوستداران امام با مطالعه این آثار و توجه به زندگی ایشان می‌توانند با زندگی، تفكر و اندیشه رهبر كبیر ایران اسلامی آشنا شوند.

وی شرایط موجود و آثار و فیلم‌هایی كه از امام خمینی (ره) وجود دارد را نافی بسیاری از خط‌های تحریفی عنوان كرد و افزود: امام احتمال تحریف راه و مسیرش را می‌داد، از این رو معرفی كرده است كه به چه منابعی مراجعه كنید كه آن‌ها معتبر است.

حجت‌الاسلام والمسلمین نظری شاهرودی درباره تشابهات رهبر معظم انقلاب و امام خمینی (ره) در عرصه بین‌الملل ابراز داشت: مقام معظم رهبری به طور دقیق همان روش امام خمینی (ره) را ادامه داد؛ تفاوتی در جوهره تنظیم رابطه ایران و خارج از ایران وجود ندارد، هر چند مشكلاتی كه زمان جنگ بود با اكنون متفاوت است، اما اصل برخورد با كشورهایی كه در صدد سلطه بر ایران هستند بین مقام معظم رهبری و امام تفاوتی نیست.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین