۰۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۹
کد خبر: ۷۴۲۳۰۲
دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان:

تأسیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی یک آینده نگری بود

تأسیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی یک آینده نگری بود
حجت الاسلام والمسلمین فرزانه ضمن حضور در غرفه دانشگاه رضوی و بازدید از آثار مکتوب، تأسیس این نهاد را با توجه به نیازهای انقلاب اسلامی یک آینده نگری دانست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در خراسان رضوی، حجت الاسلام والمسلمین فرزانه، دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان در حاشیه افتتاحیه هشتمین نمایشگاه تخصصی کتب حوزوی و معارف اسلامی هنگام حضور در غرفه دانشگاه رضوی و بازدید از اثار مکتوب و منشور گفت: تاسیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی یک آینده نگری بود که با توجه به نیازهای انقلاب اسلامی صورت گرفت.

امام جمعه موقت مشهد بیان داشت: اگر اساسنامه دانشگاه علوم اسلامی رضوی را نگاه کنید عناوینی به عنوان هدف ذکر شده که همه آینده دور را نشان می دهد.

وی افزود: دانشگاه خوشبختانه بعد از گذشت چند سال از تاسیس قالب اصلی خودش را پیدا کرد از حدود سال هفتاد به بعد برنامه درسی جدید و اساسنامه جدید تدوین شد.

دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان بیان داشت: دانشگاه رضوی در بین مراکز علمی و جایی مثل شورای عالی انقلاب فرهنگی اعتبار خاصی داشت.

وی افزود: به لحاظ علمی در چند رشته رتبه اول دانشگاه های ایران را دارد سه رشته علوم قرآن و حدیث، فقه و حقوق در بین دانشگاه هایی که این رشته ها را ارائه کردند رتبه اول و در بین کل دانشگاه های ایران به نسبت کل رشته ها رتبه پنجم را دارد.

حجت الاسلام والمسلمین فرزانه بیان داشت: دانشگاه علوم اسلامی رضوی از نظر علمی مرکز جا افتاده ای بین مراکز علمی بود و خروجی های خوبی دارد هر یک از آنها هرجا مشغول شدند خوب درخشیده اند چون هم داشته های خوب حوزه و هم داشته های خوب دانشگاه را به دست آورده اند بنابراین خوب رشد کردند.

وی در باب خروجی های کتوب و منشورات علمی پژوهشی دانشگاه رضوی گفت: الحمدالله در این زمینه هم خوب هستند./933/

ارسال نظرات
نظرات بینندگان
دانشجو
Iran (Islamic Republic of)
۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۱
جالب بود..کمتر کسی خبر داره
0
0