۰۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۷
کد خبر: ۷۴۲۷۶۲
به همت انتشارات کتاب جمکران؛

«بدانید من فاطمه هستم» با چاپ جدید عرضه شد

«بدانید من فاطمه هستم» با چاپ جدید عرضه شد
کتاب «بدانید من فاطمه هستم» که پیش از این توسط انتشارات موعود عصر به چاپ رسیده بود، توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر و وارد بازار نشر شد.

به گزارش سرویس فرهنگی و اجتماعی خبرگزاری رسا، کتاب «بدانید من فاطمه هستم» که پیش‌تر توسط انتشارات موعود عصر به چاپ رسیده بود، به‌تازگی با همراهی این نشر توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر و راهی بازار نشر شده است.

این‌کتاب که توسط واحد پژوهش مؤسسه فرهنگی موعود عصر گردآوری شده، با بهره‌گیری از حدود ۱۳۰ منبع شیعه و سنی تلاش کرده مطالبی جامع از طول زندگانی حضرت صدیقه طاهره (س) جمع‌آوری کند تا کتابی به نسبت کامل و مفید برای مخاطبان علاقه‌مند به آشنایی با یگانه سرور زنان دو عالم فراهم کرده باشد.

نام این کتاب برگرفته از سخنان حضرت زهرا (س) در مواجهه با در بزرگان مهاجر و انصار است؛ جماعتی که سودای قدرت، آنان را از درک و تصدیق حقایق، ناتوان ساخته و از جاده حق و صراط مستقیم منحرف کرده بود و حضرت خود را این‌گونه به آنان معرفی می‌نماید: «ای مردم، بدانید که من فاطمه‌ام و پدرم، محمد (س) است. آغاز و انجام سخن من برحق است. آنچه می‌گویم ناروا نیست و آنچه انجام می‌دهم نیز بر ناروا تکیه ندارد».

سرفصل‌هایی که در این کتاب به آن‌ها پرداخته شده شامل گذری بر اسرار تولد حضرت زهرا، شخصیت حضرت در کلام وحی، ولایت حضرت، سیمای حضرت در روز قیامت، اسرار و آثار تسبیح حضرت، دلایل مخفی بودن مزار حضرت، سخنان حضرت و خطبه‌های ایشان، کرامات و معجزات حضرت، فدک، شیعیان حضرت، دفاع حضرت فاطمه (س) از امامت و ولایت، حضرتو رسالت‌های اجتماعی، مناقب حضرت است.

حضرت زهرا (س) یگانه دختر آخرین رسول خدا (ص) و محبوب‌ترین فرد نزد آن حضرت است. بانویی قدسی که تنها بانویی است که دختر معصوم، همسر معصوم و مادر معصوم است. برای شناخت ابعاد شخصیت این بزرگوار بررسی تمامی اتفاقات و حوادث زندگی ایشان از پیش از تولد تا پس از شهادت ضروری است. از موضوع تولد ایشان که جنبه‌های رازگونه و پیچیده‌ای دارد و برنامه‌ریزی طولانی الهی داشته است تا زندگی دنیوی کوتاه آن بانو که ناگفته‌های بسیاری دارد و نامعلوم بودن مدفن شریف او، که سال‌هاست دل عاشقان را داغدار ساخته؛ نشان می‌دهد که قدرش همچون قبرش ناشناخته مانده، و زندگی او سِرِّ غامض و سربه‌مُهری است و فقط نکاتی از آن، به‌واسطه سخنان فرزندان بزرگوارش به ما رسیده و برای شنیدن همین نکات هم، ظرف ذهن ما بسی کوچک و کم‌حجم است.

در بخشی از این کتاب آمده است؛

در بررسی ابعاد شخصیت حضرت فاطمه، ولیدةالإسلام (س)، موضوع تولد ایشان یکی از جنبه‌های رازگونه و پیچیده‌ای است که برنامه‌ریزی طولانی الهی داشته است. همانگونه که زندگی کوتاه دنیوی آن بانو هنوز سرشار از ناگفته‌های زیاد است و نامعلوم بودن مدفن شریف او، سالهاست دل عاشقان را داغدار ساخته و قدرش همچون قبرش ناشناخته مانده، تولد او نیز سِرِّ غامض و سربه‌مُهری است که فقط نکاتی از آن، به‌واسطه سخنان فرزندان بزرگوارش به ما رسیده و برای شنیدن همین نکات هم، ظرف ذهن ما بسی کوچک و کم‌حجم است.

 

ارسال نظرات