۲۵ دی ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۶
کد خبر: ۷۴۹۶۶۵

مراسم عمامه گذاری طلاب حوزه علمیه امام محمد باقر تهران برگزار شد

مراسم عمامه گذاری طلاب حوزه علمیه امام محمد باقر تهران برگزار شد
مراسم عمامه گذاری جمعی از طلاب حوزه علمیه امام محمد باقر(ع) با حضور جمعی از استادان و طلاب حوزه علمیه و خانواده آنها برگزار شد.

به گزارش سرویس حوزه و روحانیت خبرگزاری رسا، مراسم عمامه گذاری جمعی از طلاب حوزه علمیه امام محمد باقر علیه السلام(واقع در تهران، خیابان بخارایی شمالی، ضلع شمالی ترمینال جنوب) با حضور جمعی از استادان و طلاب حوزه علمیه و خانواده طلاب در محل این حوزه علمیه برگزار شد.

آیت الله حسن منفرد در این نشست با بیان اینکه غنای روح زمانی محقق می شود که ما از این جسم و از این جسد بیرون می آییم، گفت: تجرد نفس زمانی شما می گیرد که ما ماشین و خانه و سایر متعلقات دنیوی را نمی خواهیم. ما باید کل وجودمان، مطهر شویم. ما باید آینه شویم تا جمال احدیت در وجودمان منعکس شود.

این استاد اخلاق حوزه علمیه گفت: ملاهادی سبزواری با وجود پر برکت خودشان، محل تلاوت قرآن را روشن می کرد. اگر ما به لا الله اله الله عمل کنیم کل وجودمان، نور می شود. ما باید از اقیانوس غفلت و جهل دور بمانیم.

مراسم عمامه گذاری طلاب حوزه علمیه امام محمد باقر علیه السلام تهران برگزار شد

آیت الله منفرد افزود: اگر من خیال کنم استاد اخلاق هستم، خود این فکر، فرعونیت و عجب و نمرودیت است. سر تا پای وجود ما، فقر مطلق است. انتم الفقرا. برای رسیدن به مراحل عالی عرفانی و به مرحله فقر مطلق، باید اهل نماز شب و اهل توسل دائم به اهل بیت علیهم السلام بود.

این مدرس حوزه علمیه ادامه داد: اگر بنده، وضعیت مالی دوره طلبگی خود را بگوییم شما قطعا می گویید که من دارم، افسانه می گویم. اما در اوج فقر مالی، در اوج لذت بندگی و نهایت آرامش بودیم. همه ما شاگردان امام خمینی رحمت الله علیه هستیم و رهبر کبیر انقلاب در توحید، نمونه و سرآمد بودند. مقام معظم رهبری نیز اهل توحید بودند و صبر در بلایاها بسیار خوب هستند و خوب، حضرت زهرا سلام الله علیها ایشان را حفظ کردند. ان شاءالله به برکت رهبری معظم و با جهاد حزب اللهی ها و به دست یمنی ها غزه آزاد می شود.

آیت الله منفرد ادامه داد: آیت الله العظمی بهجت فرمودند: «اگر انسان به عالم بالا متصل شود آنچه که لازم است برای تحصیل آن چند ساعت وقت بگذارد، در ده دقیقه تحصیل می کند.» طلاب باید اهل مراقبه و نوافل و انس با پروردگار باشند. 

مراسم عمامه گذاری طلاب حوزه علمیه امام محمد باقر علیه السلام تهران برگزار شد

حجت الاسلام رنجبریان، مدیر حوزه علمیه امام محمد باقر علیه السلام تهران، نیز در این مراسم با اشاره به فعالیت های فرهنگی و تبلیغی و علمی متنوع این حوزه علمیه، گفت: ما سعی کردیم طلاب این حوزه علمیه، در تحصیل علم و تهذیب نفس و حرکت در مسیر انقلاب اسلامی، نمونه باشند.

مدیر حوزه علمیه امام محمد باقر علیه السلام تهران افزود: طلاب این حوزه علمیه، در تحصیل زبان عربی و انجام فعالیت های پژوهشی و گعده های علمی، بسیار عالی عمل می کنند. الحمدالله این مدرسه علمیه همیشه جزو مدارس نمونه در سطح استان تهران است.

ارسال نظرات