۲۷ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۷
کد خبر: ۷۴۹۸۰۵
گزارش؛

طلبه‌ای که روستای تبلیغی خود را متحول کرد

طلبه‌ای که روستای تبلیغی خود را متحول کرد
برخی افراد چنان سرگرم انجام کارهای خداپسندانه شده‌اند که اقدامات آنان در راستای خدمت رسانی به مردم قابل شمارش نیست، حجت الاسلام بت شکن از زمره طلبه‌هایی است که با حضور در روستای تبلیغی خود، تحول قابل توجهی را ایجاد کرده است.

به گزارش خبرنگار سرویس حوزه و روحانیت خبرگزاری رسا، حجت الاسلام جعفر بت شکن متولد سال ۱۳۶۱ و اهل استان چهارمحال و بختیاری امام محله مسجد جامع شهرستان بن روستای لارک است.

او در راستای به سرانجام رساندن رسالت تبلیغی خود با برنامه‌ریزی برنامه‌های مختلفی سعی کرده منطقه خود را در زمینه فرهنگی و اجتماعی پویا کند و حال و هوای معنوی را در منطقه تبلیغ خود نشر دهد.

برگزاری چهارشنبه‌های امام رضایی با حضور خواهران، برگزاری دعا و زیارت عاشورا و برپایی مراسم در مناسبت‌های دینی بخشی از خدمات فرهنگی او در این روستا می‌باشد.

حجت الاسلام بت شکن همچنین برای انس بیشتر اهالی با کلام خداوند هرشب قرائت یک صفحه از قرآن را به برنامه‌های روتین مسجد تبدیل کرده است و در سایه این کتاب آسمانی اقدامات خود را پیش می‌برد.

طلبه‌ای که روستای تبلیغی خود را متحول کرد

او همچنین با برپایی حلقه‌های صالحین سعی در بصیرت افزایی و آگاهی بخشی دارد و در کنار این اقدامات دستگیری از نیازمندان با اهدای بسته‌های حمایتی و معیشتی را از یاد نبرده تا مبادا فقر، آنان را از ارتباط گیری با خداوند دور کند.

این امام روستا اقدام خداپسندانه عیادت از بیماران کهنسال و ریش سفیدان را نیز در دستور کار قرار داده و به اجرای این سنت حسنه در منطقه همت گماشته است.

حجت الاسلام بت شکن برای ايجاد شور و نشاط و برای تفریح سالم اهالی نیز با طرح ریزی مسابقات مختلف از جمله مسابقات کتابخوانی و ورزشی و راه اندازی پیاده روی خانوادگی و تقدیر از نفرات برگزیده مسابقات و نفرات برتر پایگاه بسیج سعی کرده علاوه بر ترویج فرهنگ کتابخوانی، مردم را به سوی تفریحات سالم سوق دهد.

او البته از فعالیت‌های عمرانی لازم برای روستا نیز غافل نبوده و سرویس بهداشتی مسجد که وضعیت نامناسبی داشت را با کمک سپاه و خیرین و با مبلغی قریب به ۱۳۰میلیون تومان تعمیر و بازسازی نموده است.

اقدامات او برای نیازمندان تنها به توزیع سبد غذایی خلاصه نمی‌شود بلکه حل مشکل مسکن آنان را نیز جزو برنامه‌های خود قرار داده و با کمک مسئولین روستا و با رایزنی با بنیاد مسکن سعی کرده در تقسیم زمین‌ها، نیازمندان منطقه در اولویت قرار گیرند.

آسفالت معابر عمومی و کوچه‌های روستا از دیگر اموری بوده که توسط او پیگیری شده تا اقدامات ماندگاری از این امام روستای دغدغه‌مند برای اهالی باقی بماند.

دغدغه او برای مردم تمامی ندارد و در هر اموری سعی کرده تسهیلگر و یاریگر آنان باشد او می‌گوید: برای ایجاد کنار گذری در روستا لازم بود تعدادی از خانه‌های اهالی تخریب شوند که با پیگیری‌های ما مسیر جاده عوض شد تا منازل اهالی روستا آسیب نبیند.

طلبه‌ای که روستای تبلیغی خود را متحول کرد

حجت الاسلام بت شکن معرفی افراد جویای کار به مشاغل مختلف را نیز انجام داده و با تلاش‌هایی که انجام داده قرار است به زودی کارگاه آموزش خیاطی برای بانوان روستا راه اندازی شود.

او همچنین برای تشویق اهالی به کسب موفقیت در زمینه‌های مختلف همواره از کارآفرینان روستا و مدال آوران ورزشی تقدیر می‌کند.

غبار روبی مزار مطهر شهدا و برنامه ریزی برای حضور بچه‌ها در چنین مراسماتی و برپایی کلاس احکام و قرآن و آموزش معارف اسلامی از دیگر اقداماتی است که او برای تکمیل رسالت تبلیغی خود انجام می‌دهد.

این طلبه فعال از سال ۸۶ فعالیت تبلیغی خود را آغاز کرده که ابتدا تبلیغ او منحصر به ایام و مناسبات خاصی همچون ماه محرم و ماه رمضان بود اما اکنون ده سالی می‌شود که به صورت مستمر برای ترویج و تبلیغ دین تلاش می‌کند.

برگزاری اعتکاف و یادواره شهدا، دیدار و سرکشی از خانواده شهدا و جانبازان و برگزاری نشست‌های سیاسی از دیگر برنامه‌های او در این منطقه بوده است.

حجت الاسلام بت شکن همچنین  برای حضور شهید گمنام در روستا و ایجاد حال معنوی در منطقه تلاش کرده و یکبار این اتفاق در روستا رخ داد و بنا دارد امسال نیز از یک شهید گمنام دیگر  در این روستا میزبانی کند.

ارسال نظرات