۰۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۲
کد خبر: ۷۵۰۲۷۲
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی:

ظرفیت های قرآن کریم در زمینه درمان دردهای جامعه با هیچ چیز قابل مقایسه نیست

ظرفیت های قرآن کریم در زمینه درمان دردهای جامعه با هیچ چیز قابل مقایسه نیست
حجت الاسلام والمسلمین قمی با بیان اینکه ظرفیت های قرآن کریم در درمان دردهای جامعه با هیچ چیز دیگری قابل مقایسه نیست، گفت: مردم نسبت به قرآن کریم اشتیاق دارند و این وظیفه فعالان قرآنی است که موانع را بر طرف کنند.

به گزارش خبرنگار سرویس حوزه و روحانیت خبرگزاری رسا، حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی در دهمین همایش سراسری مسئولان جوامع فرهنگی قرآنی عصر که از صبح امروز، چهارم بهمن‌ماه در مجتمع یاوران مهدی(عج) قم آغاز شد، با بیان اینکه قرآن اساسا برای هدایت مرم نازل شده است اظهار کرد: خبر از احوال و نیاز و حس مردم داشتن یکی از ضرورت ها مغفول طراحی و برنامهریزی فرهنگی برای مواقف پر ثوره و پر برکتی مانند ماه مبارک رمضان است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ابراز کرد: در رسانه ملی مسئولان دلسوزانه می گفتند زمان افطار ماه مبارک اگرچه ایام معنوی است ولی هر برنامه ای نمی گیرد و باید روی برنامه هایی حساب کرد که جذابیت داشته باشد و در ضمنش یک مضمون دینی و قرآنی را هم بگنجانید. این طرز فکر اگرچه از روی دلسوزی است ولی از مردم ناشناسی بر آمده و نشان می دهد که برخی از مدیران ما مردم را به خوبی نشناخته اند.

وی با بیان اینکه نبض تحولات زمانه را ما باید در دست داشته باشیم، گفت: اگر ارتباط ما با مردم طرفینی نباشد معلوم نیست که طراحی ها ناظر به واقع و مفید باشد.

حجت الاسلام والمسلمین قمی با بیان اینکه باید در عالی ترین نقطه سیاست گذاری، طراحی و برنامه ریزی نماینده واقعی مردم مسئولیت داشته باشد گفت: جهتگیری دستگاههای حاکمیتی باید از سمت فعالان مردمی صورت گیرد و ما تلاش می کنیم که این فرهنگ تقویت شود.

وی یکی از ملزومات برای طراحی یک طرح جامع هم افزا که همه توان ها در آن پیوند بخورند را استفاده از ظرفیت نیروهای و فعالان مردمی دانست و گفت: یکی دیگر از ملزومات این طراحی  عمل به تجویز، تکلیف و فرمان ولی خدا است بویژه زمانی که قید وجوب هم به این فرمان خورده باشد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه مقام معظم رهبری جهاد تبیین را واجب عینی دانسته اند، گفت: مقام معظم رهبری از این ضرورت اجتناب ناپذیر با یک ضرب آهنگ تأکید و تکراری یاد کرده اند که نشان دهنده ضرورت این امر برای جامعه امروزی است.

وی گفت: جامعه دردمند دلسوز متعهد وفادار به مضامین قرآن که خادمی خود برای خدمت به قرآن را محصور به برگزاری همایش و ظواهر کتاب خدا تلقی نمی کند وظیفه خود را تبیین کتاب الهی برای هدایت مردم می داند.

حجت الاسلام والمسلمین قمی با بیان اینکه ظرفیت های قرآن کریم در دستگیری از جامعه و درمان دردهای جامعه با هیچ چیز دیگری قابل مقایسه نیست، گفت: اگر فرمان ولی خدا برای امروز جهاد تبیین است نمی شود بی تفاوت از کنار این موضوع بدون توجه به مضامین و محتوای قرآن کریم به عنوان کتاب هدایت الهی گذشت.

وی با بیان اینکه حس این که ما از قرآن کم بهره هستیم در بیش از 70 درصد مردم فراگیر است، گفت: مردم نسبت به قرآن کریم اشتیاق دارند و این وظیفه فعالان قرآنی است که موانع را بر طرف کنند و نسبت به فراگیری مضامین قرآنی در جامعه است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: یک عده باید شروع کنند که آیات منتخب قرآن کریم را با یک ترجمه و تبیین روان حفظ کنند و به اطرافیان، خانواده و مخاطبان خود انتقال دهند و این فعالیت می توان در ماه مبارک رمضان اتفاق بیفتد و به بهانه عرضه این آیات برای بخش عظیمی از جامعه مضامین این آیات تبیین شود.

ارسال نظرات