۰۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۳
کد خبر: ۷۶۰۲۵۶

اسکان اضطراری ۵۰ نفر از متأثرین سیل سوادکوه/ ۳ نفر مفقود شدند

اسکان اضطراری ۵۰ نفر از متأثرین سیل سوادکوه/ ۳ نفر مفقود شدند
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور از اسکان اضطراری ۵۰ نفر در سیلاب شب گذشته پل سفید شهرستان سوادکوه خبر داد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور با اشاره به اسکان اضطراری ۵۰ نفر در سیلاب شب گذشته پل سفید شهرستان سوادکوه در استان مازندران، از تخلیه آب ۱۱ منزل مسکونی توسط نیرو‌های عملیاتی این جمعیت خبر داد.

به نقل از روابط عمومی سازمان امداد و نجات، بابک محمودی با اعلام این خبر گفت: از لحظه وقوع سیلاب شب گذشته در پل سوادکوه استان مازندران نیرو‌های عملیاتی این جمعیت ۳۱ نفر از متاثرین را به مناطق امن انتقال دادند.

وی افزود: نیرو‌های هلال احمر بامداد شب گذشته ۷ مصدوم را پس از انجام اقدامات اولیه به مراکز درمانی منتقل کردند، همچنین ۳ نفر در سیل مفقود شدند که نیرو‌های هلال احمر کماکان در حال عملیات جست‌وجو هستند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور ادامه داد: ۵۰ نفر از متاثرین در پایگاه‌های امداد و نجات بین شهری گدوک و ارفعده توسط نیرو‌های هلال احمر اسکان اضطراری داده شدند.

محمودی اضافه کرد: ۱۱ مورد تخلیه آب منازل مسکونی با استفاده از دستگاه‌های کفش کش و لجن کش توسط نجاتگران هلال احمر انجام شد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور بیان کرد: تعداد ۱۱ تیم عملیاتی متشکل از ۳۴ نفراز امدادگران و نجاتگران از استان مازندران و همچنین تیم استان تهران به متأثرین از سیل خدمات امدادی ارائه دادند.

وی در پایان اظهار داشت: عملیات امداد و نجات توسط نیرو‌های جمعیت هلال احمر همچنان ادامه دارد.

مدیرکل مدیریت بحران مازندران نیز از وقوع سیل و وارد شدن جریان واریزه‌ای به محور سوادکوه در محدوده طالع‌رودبار خبر داد و گفت: بر اثر بارش‌های شدید شب گذشته در برخی مناطق استان از جمله سوادکوه جریان‌های سیلابی به وقوع پیوست که در منطقه طالع‌رودبار سوادکوه منجر به ورود جریان واریزه‌ای به جاده و گرفتار شدن ۱۶ خودرو در سیل شد.

برچسب ها: اسکان سیل سوادکوه
ارسال نظرات