۰۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۳
کد خبر: ۷۶۰۳۱۷
حجت الاسلام والمسلمین کلانتری:

انتخابات ریاست جمهوری، انتخاباتی حساس و سرنوشت‌ساز برای امروز و فردای کشور است

انتخابات ریاست جمهوری، انتخاباتی حساس و سرنوشت‌ساز برای امروز و فردای کشور است
تولیت حرم شاهچراغ(ع) گفت: مدیری که ذره ای در دل و یا در عمل و اقدام، نسبت به اصول و ارزش های نظام و انقلاب اسلامی زاویه داشته باشد، چنین شخصی نه‌تنها نمی‌تواند خدمتی به کشور کند بلکه دست به خیانت و ضربه به منافع ملی خواهد زدو خود می تواند در نقش جاسوس بیگانه بازی کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در فارس، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم کلانتری با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، پیرامون اهمیت مشارکت حداکثری در انتخابات اشاره کرد و گفت: نکته بسیار مهم مطرح شده در بیانات رهبر فرزانه انقلاب، حضور حداکثری در انتخابات ریاست جمهوری و خلق حماسه ای دیگر توسط مردم ایران بود باید توجه داشته باشیم در نظام اسلامی این یک ارزش منحصر بفرد است که بالاترین مقام کشور، با تکیه بر رهنمودهای اسلام ناب و با توجه به ماهیت اصیل نظام اسلامی که متکی بر خواست و اراده ملت است، اینگونه عموم مردم را به انتخابات فرا می‌خوانند و حضور حداکثری را اولویت اول نظام می شمارند.

وی افزود: این نظام چه در اصل تاسیس، و چه در استقرار و چه استمرار و چه در شکل‌گیری همه ساختارهای سیاسی و حقوقی خود، متکی بر حضور حماسی و آگاهانه، و مبتنی بر اعتقاد و باور، با بنیان های اسلام ناب محمدی(ص) استوار بوده و ادامه راه نیز بر همین مبنا و اساس خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین کلانتری اظهار کرد: اعتقاد کامل به اصول و مبانی خاص نظام اسلامی، نگاه به ظرفیت های منحصر بفرد داخلی و عدم چشم‌داشت به استکبار به ویژه آمریکا که دشمنی و کینه خود را بارها و بارها نسبت به ایران عزیز به نمایش گذاشته اند، از جمله مهمترین این شاخص‌هایی بود که رهبر انقلاب بیان داشتند.

وی خاطرنشان کرد: امروز دیگر بر کسی پوشیده نیست که چشم داشتن به غرب، برای حل مشکلات اقتصادی کشور، سرابی بیش نیست. این ایده که طی ۸ سال در دولت های آقای روحانی، با تحمیل هزینه های بسیار بر کشور پيگيري شد، جز عقب‌رفت و از دست دادن فرصت های طلایی و تعطيلي بسیاری از زیرساخت‌های اقتصادی و یأس و نا امیدی برای بخشی از جمعیت کشور، نتیجه ای در پی نداشت. حقیقتا، آزموده را آزمودن خطاست.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه انتخابات ریاست جمهوری، یک انتخابات حساس و سرنوشت‌ساز برای امروز و فردای کشور است، گفت: این عرصه خطیر، جای آزمون و خطا نیست. باید با اطمینان و حجت شرعی، رأی را به صندوق انداخت و در پیشگاه خداوند، وظیفه الهی را با دقت انجام داد. بنده تردید ندارم نمونه ای که شهید والامقام آیت الله رئیسی از یک رئیس جمهور انقلابی، ولایت مدار و خستگی ناپذیر، و متکی به ظرفیت های عظیم داخلی و منطقه ای، به جامعه اسلامی ارائه کرد، راه را برای انتخابات پیش رو به درستی ترسیم و طعم انتخاب اصلح را در کام مردم شیرین کرد.

تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی در پایان به نکته مهم دیگری در بیانات امروز امام خامنه ای اشاره کرد و گفت: اتمام حجت مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به همه کاندیداها، که در صورت کسب توفیق برای خدمت، در جایگاه حساس ریاست جمهوری، به هیچ‌وجه از افرادی که نسبت به نظام اسلامی و اصول انقلاب اسلامی ذره ای زاویه داشته باشند، نباید در پست های مدیریتی کشور استفاده شود، از نکات بسیار مهم رهنمودهای امروز ایشان بود. حقیقت این است، مدیری که ذره ای در دل، و یا در عمل و اقدام، نسبت به اصول و ارزش های نظام و انقلاب اسلامی زاویه داشته باشد، چنین شخصی نه‌تنها نمی‌تواند خدمتی به کشور بکند، بلکه دست به خیانت و ضربه به منافع ملی خواهد زد، و خود می تواند در نقش جاسوس بیگانه بازی کند.

ارسال نظرات